Zavrieť

Porady

Konateľ - štúdium MBA

Zdravím, poprosil by som Vás informáciu, či poplatky konateľa za štúdium môžem dať do nákladov firmy? Je to daňovo uznateľný náklad? Ide o jednoosobovú sro.Podľa mňa štúdium s podnikaním nesúvisí, ale on tvrdí, že to tam môže ísť.Ďakujem
Naposledy upravil Jan Hrach : 06.02.17 at 09:40
3 komentárov     zbaliť
Chobot Ako súvisí predmet štúdia s predmetom podnikania?
Jan Hrach podľa mňa nesúvisí, čiže do nákladov tým pádom nie? Uhradil to ale z podnikateľského účtu. Ako to zaúčtovať? Vďaka
Jan Hrach Zmluva so školou je trojstranná a to poskytovateľ štúdia, účastník(konateľ firmy) a spoločnosť ako platca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jan Hrach (30.01.17 16:54) podľa mňa nesúvisí, čiže do nákladov tým pádom nie? Uhradil to ale z podnikateľského účtu. Ako to zaúčtovať? Vďaka
    528 daňovo neuznané a ešte aj nepeňažný príjem zamestnanca. Keď to takto chce za každú cenu do výdavkov firmy.

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Riesila by som to ako pohladavku voci konatelovi,ak si hradil sukromne veci. A eura nech vrati na ucet

    Konateľ - štúdium MBA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.