Zavrieť

Porady

Nacuval do mna na firemnom aute, neohlasene oznamenie na poistovni ako mam dalej postupovat. Kto to ma nahlasit majitel vozidla alebo vodic ?

Zaznam o nehode spisaný, podpisany aj mnou aj vinnikom s priznanim, viem od poistovne vozidla ze bol na obhliadke ale nepodal oznamenie, s mojej strany vinnikova poistovna wustenrot ma všetky potrebne dokumenty, udalost sa stala 23.11.2016, kontaktoval som aj vodica aj majitela vozidla obidvaja prislubili ze podaju oznamenie ale zatial sa nic take nestalo. Majitel vozidla neprebera vyzvy od poistovne ze adresat neznamy. Skusal som zistovat podla spz ci ma zaplatenu pzp a vyhodilo mi ine cislo poistnej zmluvy ako mi dal sofer pri zazname o nehode. Co s tym ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    máš to chaoticky napísané, kto bol na obhliadke? vinník? pokiaľ nemá havarijné poistenie, tak jemu jeho poisťovňa nemá čo obhliadať.

    nahlás to v jeho poisťovni ako poškodený, dolož potrebné doklady kvôli obhliadke, pokiaľ nie je poistený, poisťovňa to postúpi Slovenskej kancelárii poisťovateľov a tá ti vyplatí škodu a následne to bude od majiteľa vozidla vymáhať a to už sranda nie je. Pokiaľ by bol poistený a nenahlási to ako vinník, tak sa skús dohodnúť v jeho poisťovni, či ti môžu vyplatiť peniaze aj bez jeho oznámenia a že by si to oni od majiteľa nejakým spôsobom vymáhali.

    Pokiaľ máš havarijné poistenie, tak si daj auto opraviť z neho, navýšené poistné nebudeš mať, nakoľko nie si vinník.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chudko Nahlasil som to uz davno ja uz mam aj obhliadku aj vsetky potrebne doklady v poistovni s mojej strany mam vsetko splnene. Vodic pri spisovani zaznamu o nehode nahlasil ze maju havarijne poistenie ale stale to nenahlasili ani on ani majitel auta na poistovni . Na poistovni mi povedali ze ich mam urgovat nakolko mam na nich kontakt, ze im sa vyzva vratila.
    Martuk tak potom ma napadajú 3 možnosti:

    1. zbehnúť za právnikom, čo sa dá v takomto prípade robiť

    2. behnúť na políciu a tam sa popýtať na možnosti, či to nie je pre policajtov známa firma a tak.

    3. dať to do telky vrátane ich mena, adresy uvedenej na zázname a uvidíš, či to pomôže. Tento body by som však najprv určite prebral s právnikom, či to nie je protizákonné a či by si z toho nemohol mať nejaký problém

    jeho telefón zvoní, či je stále nedostupný? Pokiaľ zvoní, ale nedvíha, tak mu skús poslať sms, že si bol na polícii aj u právnika a čoskoro ho budú riešiť, možno to pomôže.

    Pokiaľ je jeho telefón stále nedostupný, tak potom body 1. až 3. a pokiaľ možno, obzvlášť ten bod 3.
    dmc Pri takomto pristupe zobrat 2 kamaratov... navstivit vodica osobne - dotiahnut ho "za usi" priamo na pobocku poistovne a spisat oznamenie s nim priamo v poistovni.

    Pokial mate od neho podpisane vsetky papiere - poslal by som mu vyzvu na plnenie - nakolko to neoznamil poistovni - ze budete vsetko vymahat priamo od neho.



    Pokial som ja v pozicii poskodeneho - VZDY- volam hliadku Dopravneho inspektoratu - nehodovku a ziadam zadokumentovat - ak je aj nizsia skoda - moze naskor prist hliadka OO PZ ale pokial poskodeny trva na prichode nehodovky - musia ju zavolat a zadokumentovat.
      zbaliť

    roman34 je offline (nepripojený) roman34

    roman34
    mas uz vyjadrenie z poistovne vinnika? ... v zmysle zakona o PZP su povinni do 3 mesiacov od oznamenia skodu vybavit - bud plnit alebo oznamit pisomne dovody preco neplnili alebo znizili plnenie ... ak mas taketo oznamenie napis co napisali ak nie urguj jeho zaslanie nasledne sa da podla jeho obsahu k tvojmu pripadu zaujat stanovisko

    v zasade ale podla popisu ktory si tu uviedol plati ze ak ti to odmietnu plnit z dovodu ze ich poisteny (vinnik) nenahlasil skodovu udalost poistovni tak to teba ako poskodeneho nemusi zaujimat a mozes ich rovno zazalovat ... nesplnenie oznamovacej povinnosti nie je zakonny dovod na odmietnutie plnenia najma ak positovna ma v zmysle § 12 zakona o PZP narok v pripade tohto porusenia zakonnej povinnosti pozadovat od poisteneho (vinnika) plnenie ktore za neho tebe poskytla ....
    Naposledy upravil roman34 : 15.02.17 at 10:06

    Nacuval do mna na firemnom aute, neohlasene oznamenie na poistovni ako mam dalej postupovat. Kto to ma nahlasit majitel vozidla alebo vodic ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.