Zavrieť

Porady

dnes mi prišla upomienka z elektrárni za nezaplatenú faktúru

dnes mi prišla upomienka z elektrárni za nezaplatenú faktúru. Treba to zaplatiť, keď Fico verejne vyhlasoval, že faktury treba rozthať a nezaplatit?
Naposledy upravil ivka70 : 02.02.17 at 18:19
9 komentárov     zbaliť
buchač ...a to si kvôli hentomu problemu registroval ?

Si svojprávny, tak sa rozhodni !
Mila123 Juraj, ty si nebral ranné či obedňajšie tbl????
4957 ďakujem za odpoveď buchač...to sa ti chcelo vôbec odpovedať? :-D
misoft Fico toho nakecal..... Ale.... nezaplatíš - odpoja ťa, zaplatíš - neodpoja ťa, ale budeš platiť tak, ako Holjenčík nariadil. A potom dúfať, že ti to niekedy vrátia.... A pokiaľ si u VSE, alebo ZSE - tak ani nedúfaj....
Doplnenie: ale ako čítam - nezaplatená faktúra - t.z. splatná v januári - ale to je za rok 2016, nie? Musel si mať aj vyúčtovanie. Takže v tomto prípade - toto sa ani Fica, ani nových cien netýka.
Mila123 ja som v podobnej situácií, zaplatím, pretože sa dnes MOJA spoločnosť, kt. mi dodáva energiu ani neunúvala odpovedať......
buchač Mila123 (Dnes 17:14) Juraj, ty si nebral ranné či obedňajšie tbl????
=====================
Tie vitaminózne moje názory a náladu nevplyňujú...ak máš na mysli toto.
-------------------------
Ak by Fico kázal verejne, nech ľudia skáču z okien, tak by mali skákať ?

======================

Mimochodom...

Dostal UPOMIENKU ?
Dostal VYÚČTOVANIE ?
Lebo to je solídny rozdiel....rozdiel by mal poznať každý.
sito Noo, to je to právne povedomie. Najlepšie by bolo za citovať na city, zákonom. Ono to nie je ako pri ročnom vyúčtovaní od správcu domu, to všetci naraz dostanú. Elektrinu, nemusí mať každý v rovnaký termín, mesiac.

Pri elektrine dostane súhrn náklady, záloha, preplatok/nedoplatok. Potom skutočné úhrady záloh za jednotlivé mesiace. Jednotlivé položky, zložky ceny za elektrinu. Legendu spotreby za posledné roky, a rozpis záloh na jednotlivé mesiace. To nie je upomienka! Ak ozaj dostal upomienku, tak už to má nahnuté, že?
veronikasad Ty si zrejme nezaplatil vyúčtovanie, Fico kázal "trhať" Dohodu o preddavkoch na rok 2017, tak sa nečuduj, ak ti odpoja elektrinu...
Žabinka doplnila som odpoveď o tlačovú správu SSE, ak sa ťa to týka, prečítaj si.. píše sa aj o vyúčtovacej fa, a aj o nových preddavkových platbách..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ale vyúčtovacia faktúra za minulé obdobie, a preddavkové platby na nasledujúce obdobie, to sú dve rôzne veci.. takže ak si nezaplatil vyúčtovaciu faktúru, tak tú si mal zaplatiť.. preddavkovú platbu ak nezaplatíš, tak ťa odpoja.. teraz je taká zamotaná situácia, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa.. a že fico trhal faktúry............
    ak máš SSE, tak tu si môžeš prečítať, ako to je.. ale platí to len pre SSE..
    https://www.sse.sk/buxus/docs/dokume...sprava_SSE.pdf
    Naposledy upravil Žabinka : 03.02.17 at 10:11

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, afrikánka, Anika61, buchač, Tweety, Mila123
    6
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...ALE výčitku o braní tbl som dostal ja...
    misoft Nuž čo..... schytal si to.....
    sito Takže všetko je v poriadku, elektrina je lacnejšia! Zložky jej ceny pri konečnom zúčtovaní záloh, nie! Opak? Celkovo, konečná cena?

    Príklad, rodinný dom s troma fázami, tie má kvôli cinkuláru. Dva - tri krát do roka potrebujú porezať drevo, ľahšie sa. Ale nie, ten cinkulár musí bežať vodne - v noci, treba využívať istič. Alebo menší a drevo ručne, pílkou.
    Ing. Ľubomír Janoška @marcel:
    alebo s benzínovou pílou, nech sa aj životné prostredie trochu poteší, akého máme múdreho premiéra
    sito Amstrad, čítať si to, čítal, ale nepochopil.
    sito p. ING., ešte nie, ale príde doba a špekulant , ktorý zistí, navrhne ako to rezanie dreva motorovou pílou paušálne ľuďom zohľadniť v peňaženkách. Syn, vnuk, zatiaľ nikomu ani muk.
    sito Zlatí komunisti, Slovensko zelektrizujeme, každú, aj poslednú samotu. A títo, tiež, občanov Slovenska, každého. No nie je ten rozruch, pôžitok na celý život? Smer sa vybral správnym smerom k svojmu vedeniu, nie k svojím voličom, je to už o ničom, zmenu treba, aby bola elektrina, plyn aj voda v norme. Nenažranci!
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    tu sa dozvieš odpoveď premier@vlada.gov.sk

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    fico neroztrhal tvoju obchodnú zmluvu s dodávateľom elektriny, že? Takže tá platí, plať aj ty. Do konca roku ďaleko, do vyriešenia tých holienčíkových cien, tiež. A aký bude výsledok, uvidíme. No budeme si oči riadne pretierať.
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Vyhraj voľby a môžeš všetko.

    dnes mi prišla upomienka z elektrárni za nezaplatenú faktúru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.