Zavrieť

Porady

ako si otvorit vyčap? poradte prosiim

Chcel by som si otvorit vycap som v oblasti kde je velky pohyb ludi a malo piva:-) prisim vas napiste mi ako na to neviem kde zacat a co musim splnat..
Mame aj penzion ale nie na zivnost, registrovany je ako ubytovanie v sukromi.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    V prvom rade musiš mať živnosť na túto činnosť.
    Potom otvoriť prevadzku - registračná pokladňa, súhlas od mesta (obce)+oznámenie o otváracej dobe, súhlas z hygieny - podmienkou je vypracovanie HACCP, pri nahlasovaní prevádzky na živnostenskom úrade mť aj zakúpenú inšpekčnú knihu.

    Ak budeš predávať "tvrdý alkohol", tak s platnosťou od 1.7.2006 (novelizovaný zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu) aj Povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, ktoré vydáva príslušný Colný úrad.

    mazgut je offline (nepripojený) mazgut

    mazgut
    Dakujem ti za radu ... aspon viem ze sa mam pripravit na poriadne vybavovacky..
    A pocul som nieco a tom ze si to mozem otvorit ako klub. nevies mi k tomu nieco povedat?? dik...

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Prepáč, že sa ozývam až tak neskoro ....
    Ale ak chceš predávať alkohol, musíš mať aj tak povolenie od colnice, či to bude pub, klub a pod.
    To isté platí aj o hygiene a mestskom (obecnom) úrade.

    mazgut je offline (nepripojený) mazgut

    mazgut
    Tak asi tak.. dik za radu.. ale nikde na netenemozem najst aky hygienicke nofmi musim splnat nevies kde to najst?? dikessss..
    cauko

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    daj si do vyhľadávania HACCP alebo prevádzkový poriadok.
    Nájdeš kopec príspevkov, ja som aj sem prilepila prevádzkový poriadok, resp. sanitačný poriadok.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Germany
    V prvom rade musi? mať ?ivnosť na túto ?innosť.
    Potom otvoriť prevadzku - registra?ná poklad?a, súhlas od mesta (obce)+oznámenie o otváracej dobe, súhlas z hygieny - podmienkou je vypracovanie HACCP, pri nahlasovaní prevádzky na ?ivnostenskom úrade mť aj zakúpenú in?pek?nú knihu.

    Ak bude? predávať "tvrdý alkohol", tak s platnosťou od 1.7.2006 (novelizovaný zákon ?. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu) aj Povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, ktoré vydáva príslu?ný Colný úrad.
    E?te ste zabudli spomenúť Registráciu FO na DÚ (do 30 dní od povolenia ?ivnosti), prihlásenie sa do ZP (do 8 dní od vydania ŽL) a do SP - iba v prípade dobrovoľnej ú?asti na SP a NP

    ako si otvorit vyčap? poradte prosiim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.