Zavrieť

Porady

Zmluva o spoločenstve vlastníkov bytov

Chcela by som poprosiť o radu. Kúpili sme byt v starej 4-bytovke. Je tu síce založené SVB ale úplne nefunkčné. Nemajú založený účet takže ani neplatia FO a služby spojené s prevádzkou bytovky. Nesvieti sa v spoločných priestoroch ani v pivniciach. Kúrenie si riešia cez elektriku a tu si mesačne platí každý sám. Na studenú vodu chodí "predsedovi" faktúra ktorú rozratávajú podľa vodomerov na jednotlivé byty a tá sa zaplatí naraz po vyzbieraní peňazí. Treba s tým niečo robiť a kedže v tých troch bytoch bývajú starší ľudia budeme s tým musieť robiť niečo my ale neviem sa pohnúť, neviem ako začať. Teda v prvom rade by bolo zmeniť predsedu atď... Poradťe mi ak viete ako na to. Ďakujem.
Naposledy upravil Gastanko : 03.10.05 at 16:15
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Riesenie je v 2 cestách:

1. úplne zrusit SVB a nájst si správcovskú spolocnost, ktorá to vsetko bude robit
2. ak uz máte SVB zalozené, nájst spolahlivého cloveka, ktorý by to viedol.

V kazdom prípade treba zvolat schôdzu vlastníkov a predostriet problém. Najlepsie je mat uz náhradného cloveka, predstavit ho a hlasovaním zmenit predsedu. Potom uzatvorit zmluvu s nejakou správcovskou spolocnostou, ktorá bude zabezpecovat dohodnuté sluzby (napr. úhradu faktúr, sledovanie splátok zálohových predpisov, rozúctovanie vyúctovania,... vsetko podla dohody). Ak by ste zvolili 1. variantu, celú správu bude zabezpecovat správca.

Prajem vela síl a odhodlania v boji s veternými mlymni.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gastanko Gastanko

Gastanko je offline (nepripojený) Gastanko

Vedel by mi niekto poskytnúť vzor Zmluvy SVB po novelizácii zákona 367/2004. Ďakujem.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Obráť sa dôverou na Združenie SVB v Košiciach, ochotne Ti poradia. Na základe žiadosti Ti vypracujú dodatok k zmluve v zmysle zákona 367/2004. Keď chceš pošlú aj na diskete a nemusíš prepisovať, len prezrieš či je tam všetko v poriadku, prípadne dopíšeš zmeny, ktoré by ste ešte chceli. Členom ZSVB robia za 500,- Sk, nečlenom asi 1200,- Sk.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Posuvam tuto temu vyssie nad uzavrete temy PetraNR
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Ahoj poradaci,

chcela by som sa informovat ci nema niekto novelizovany navrh zmluvy o spolocenstve vlastnikov bytov a nebyt. priestorov, budem povdacna.
Naposledy upravil DANUS : 10.07.06 at 15:12
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

NIečo mám. ale tiež ešte nie je schválená na KÚ. Takže je to len návrh.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mohla by si ho sem prilepiť? dám bodík. Ďakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak toto je pokus o vydieranie. Najprv bodík, vari si nemyslíš, že uverím. Aj volebným programom by som potom musela. Veď ja som už "veľká". Neviem či by nebolo lepšie na mail? Aby to tu tak nesvietilo. A tie prílohy buď zle dávam, ale už sa mi pár krát stalo, že časom zmizli.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Bodik som pridala a surne pootrebovala, dakujem.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Elena Navrátilová
Tak toto je pokus o vydieranie. Najprv bodík, vari si nemyslíš, že uverím. Aj volebným programom by som potom musela. Veď ja som už "veľká". Neviem či by nebolo lepšie na mail? Aby to tu tak nesvietilo. A tie prílohy buď zle dávam, ale už sa mi pár krát stalo, že časom zmizli.
Prosím o prepáčenie, ale v poslednom čase sa mi zdá, že stále viac a viac sa posielajú veci na súkromné e-maily. Nemám nič proti tomu, ale nemala by byť táto porada o tom, že ak chcem pomôcť tak s tým, že nie len dotazateľovi, ale moju radu, príspevok, zmluvu či odkaz môžu využiť aj iní ? Alebo sa mýlim ? Ak áno ospravedlňujem sa.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja tiež prosím o prepáčenie, ale mne jednoducho nejde pripojiť vzor zmluvy na poradu. Myslím že som to tam aj napísala. Ak máš chuť,prosím, treba ma to asi naučiť. Daj návod, ktorý s istotou zvládnem. Mne to tiež nie je príjemné keď sa tu posielajú bodíky. Ja som o ne nežiadala a sama vieš keď vieš pomôžeš a keď nechceš nepomôžeš. Ja som si vzor stiahla z internetu aby som ho mohla zmluvu urobiť. Takže prosím nepodozrievaj ma tu z niečoho čo nebolo mojim úmyslom. Vďaka, ber to tak úprimne ako ja beriem Tvoje slová. Tiež som mohla ss-kou ponúknuť obom prispievateľom zaslanie. Každý kto potrebuje zmluvu /vzor/ kľudne si uznajte formu ako Vám to mám poslať, ale ja tie prílohy neviem alebo mi nejdú. Ani hľadanie mi nejde. Ale ak si myslíš že si za moju ochotu zaslúžim byť takto na pranieri, nech sa páči. Prosím ak máš ešte niečo proti mojej ponuke o zaslanie vzoru, kľudne to daj aj červenou. Je to na Tebe. Prajem príjemný deň.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Su jednoducho ludia ktori to nevedia porada je sice o tom aby sa prilohy prilepili priamo na poradu ale ked to niekto nevie nech ho hned neobvinuju ale nech napisu ako by sa naucila prilohu prilepit.

Nesud druhych aby nesudili oni teba.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Elena Navrátilová
Ja tiež prosím o prepáčenie, ale mne jednoducho nejde pripojiť vzor zmluvy na poradu. Myslím že som to tam aj napísala. Ak máš chuť,prosím, treba ma to asi naučiť. Daj návod, ktorý s istotou zvládnem. Mne to tiež nie je príjemné keď sa tu posielajú bodíky. Ja som o ne nežiadala a sama vieš keď vieš pomôžeš a keď nechceš nepomôžeš. Ja som si vzor stiahla z internetu aby som ho mohla zmluvu urobiť. Takže prosím nepodozrievaj ma tu z niečoho čo nebolo mojim úmyslom. Vďaka, ber to tak úprimne ako ja beriem Tvoje slová. Tiež som mohla ss-kou ponúknuť obom prispievateľom zaslanie. Každý kto potrebuje zmluvu /vzor/ kľudne si uznajte formu ako Vám to mám poslať, ale ja tie prílohy neviem alebo mi nejdú. Ani hľadanie mi nejde. Ale ak si myslíš že si za moju ochotu zaslúžim byť takto na pranieri, nech sa páči. Prosím ak máš ešte niečo proti mojej ponuke o zaslanie vzoru, kľudne to daj aj červenou. Je to na Tebe. Prajem príjemný deň.
Mrzí ma to, ale toto som skutočne nechcela. Červenú farbu som použila preto, lebo som chcela zdôrazniť čoho sa týkal môj príspevok. A samozrejme som tým myslela na iných, ktorí by v budúcnosti mohli potrebovať predmetnú zmluvu, popr. urgentne a mohla by byť k dispozícii.
Beriem, že je to na vôli každého účastníka porady či poskytne niekomu radu alebo nie alebo či ju poskytne verejne alebo cez súkromný mail.
A tu je k dispozícii môj postup, ktorý používam pri pripojení prílohy :
1. časť dodatočné možnosti
2. klik na okienko PRÍLOHY (pridať/odobrať)
3. zjaví sa uvedené okienko
4. klik na PREHĽADÁVAŤ
5. vybrať zo svojho súboru čo chceme prilepiť ako prílohu
6. klik na VYBRATÝ DOKUMENT
7. klik na STIAHNUŤ
8. zavrieť malé okienko (prílohy pridať/odobrať)
9. klik na POSLAŤ ODPOVEĎ
Doteraz sa mi vždy uvedeným spôsobom podarilo pripojiť prílohu.
Prajem pekný večer.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja tiež ďakujem za návod. Teraz ma tu obháňa dcéra, chce ísť ešte na net. Potom mám stretko /pracovné/. Ale najneskôr zajtra podľa zverejneného návodu budem skúšať. Aspoň si overíš aká si učiteľka a ja žiačik.
0 0
minarm minarm

minarm je offline (nepripojený) minarm

Navod tu nechavam, aj ked ma s odpovedou predbehla Rada

Pokusim sa poskytnut navod....

Pri odpovedi, v casti Dodatočné možnosti - v oblasti Priložené súbory treba kliknut na tlačidlo "Prílohy (pridať/odobrať)"
!Pozor! Mozne je pridavat iba subory s koncovakami:
bmp doc gif html jpe jpeg jpg pdf png ppt psd txt xls zip
Nasledne v novom okne sa zobrazia dalšie možnosti - resp. 1. riadok - uložiť súbor z PC, 2. uložiť z internetu, v spodnej časti su max. velkosti príloh (tieto su pri obrazkoch dost male, lepšie je to s podporou Word, ZIP)
Kliknut na pole stiahnut...
a po chvili by to malo byt ok...alebo ako v mojom pripade - to nebolo OK
Po uspesnom stiahnuti... dolu je tlacidlo zavriet okno....

Dufam ze som to poisal zrozumitelne....
Zmazanie, moze urobit vlastnik prispevku, resp. aj spravca fora, ale samovolne subor by nemal zmiznut
Naposledy upravil minarm : 11.07.06 at 17:27 Dôvod: Neskora odpoved....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak že by som to skúsila? Ja som predtým prilepovala z pravdy články cez skener. Oni tam boli a potom dodatočne sa mi ozvali, že predmetné prilepené články tam už nie sú. No tak ten príspevok vyzeral asi veľmi dobre. Tak to idem skúsiť hneď nech dcéra vydrží, veď trpezlivosť ruže prináša, však. A ak sa mi to nepodarí, poprosím buď Danku alebo Braňa, ktorým som už vzory poslala o prilepenie. Ale na mail im to dúfam prešlo, alebo sa mýlim?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak ešte raz. Mne sa to asi nedá Mne to tam píše, že invalid file
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No zmenila som prílohu z htm na html, ak to bude dobré som rada. Ale ak to nebude čitateľné alebo čo ja viem čo tomu ešte môže a viete aká príloha sa tam má dať, poraďte. Vďaka.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 02.09.06 at 18:31
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

minarm
Navod tu nechavam, aj ked ma s odpovedou predbehla Rada

Pokusim sa poskytnut navod....

Pri odpovedi, v casti Dodatočné možnosti - v oblasti Priložené súbory treba kliknut na tlačidlo "Prílohy (pridať/odobrať)"
!Pozor! Mozne je pridavat iba subory s koncovakami:
bmp doc gif html jpe jpeg jpg pdf png ppt psd txt xls zip
Nasledne v novom okne sa zobrazia dalšie možnosti - resp. 1. riadok - uložiť súbor z PC, 2. uložiť z internetu, v spodnej časti su max. velkosti príloh (tieto su pri obrazkoch dost male, lepšie je to s podporou Word, ZIP)
Kliknut na pole stiahnut...
a po chvili by to malo byt ok...alebo ako v mojom pripade - to nebolo OK
Po uspesnom stiahnuti... dolu je tlacidlo zavriet okno....

Dufam ze som to poisal zrozumitelne....
Zmazanie, moze urobit vlastnik prispevku, resp. aj spravca fora, ale samovolne subor by nemal zmiznut
Ďakujem asi to bolo v tých koncovkách. Ak tam s tou zmenou vznikne problém, ss stačí upozorniť,aj tu len ss si skôr všimnem, že sa niečo deje, pošlem s takou akú uznáte že je dobrá.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
vSETKO SME DOSTALI VSETKO MAME A DAKUJEME.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať