Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň , potrebujem poradiť, manželia nežijú spolu v spoločnej domácnosti, majú 2 deti ale nie sú ešte rozvedený. Otec nežije s detmi v spoločnej domácnosti, on poberá daňový bonus, môže poberať alebo ako to je??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na DB nemá. Nemá splnenú podmienku §33 Zákona o DzP, nežije s vyživovaným dieťaťom v spoločnej domácnosti..
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia Lafkova Dakujem. Dá sa žiadať spätne ten DB. Teraz si matka, kt. je zamestnaná bude robiť ročné zúčtovanie dane za rok 2016, môže spätne žiadať DB za rok 2016? Treba nejaké potvrdenie k tomu doložiť , keď to poberal otec deti, jej manžel? Za aké obdobie sa da spätne "žiadať" DB v ročnom zúčtovaní?
    kn-alka k nároku na DB 2016 je potrebné dosiahnuť príjem 2.430€ - mala manželka zdaniteľný príjem?

    https://podpora.financnasprava.sk/28...v%C3%BD-bonus-
    Lucia Lafkova áno príjem dosiahla za rok 2016 2430 € , takže môže žiadať a treba nejaké potvrdenie od manžela?
    Tweety DB nemôžu poberať súčasne obaja.
    Lucia Lafkova takže ona nemôže žiadať za rok 2016 spätne ak som to správne pochopila ? Ale veď on nech ten DB vráti keď ... no nie
    kn-alka môže žiadať manželka a zároveň nabonzuje manžela, že bral DB neoprávnene
    Lucia Lafkova aj ja som toho názoru, nech vráti čo bral neoprávnene .... ďakujem , prajem pekný zvyšok dňa
    veronikasad Prečo sa manželka zobudila až teraz?
    Lucia Lafkova To už je nepodstatné teraz riešiť , prečo sa manželka zobudila až teraz. Chcela by som opäť otvoriť túto tému. Ja som sa pýtala aj u nás na DU a povedali,že sa dá žiadať DB spätne za 3 roky, ale musí manželka doložiť nejaký doklad, že manžel s ňou nežil v spoločnej domácnosti. My máme doklad zápisnicu zo súdu, kde sa zapisala výpoveď jej manžel kde povedal citujem" Od 01/2015 s manželkou nežijem v spločnej domácnosti" /momentálne prebieha rozvod.konanie/ , podľa mňa je to dôveryhodný doklad, kt. doložíme keď budeme podávať dodatočné DP. Prosím Vás treba to oznámiť aj zamestnávateľovi , u kt. je ten manžel zamestnaný, že žiadame spätne DB za rok 2015 keď on ho poberal a naďalej poberá za ďalšie obdobia? Má niekto s takou problematikou skúsenosť? Viete mi niekto poradiť??
    Katy a R je to záležitosť zamestnanca a DU . ak si to mamička zdôvodní a zdokladuje - DU jej vyplatí. iné nemá čo riešiť - ani to, že ex klame svojho zamestnávateľa (za to je zodpovedný on).
    Lucia Lafkova vďaka za odpoveď, pekný deń
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.