Zavrieť

Porady

Daňový bonus a vyženené deti

Môže si zamestnanec uplatniť daňový bonus na vyženené deti, pričom s ich matkou je rozvedený, ale deti zostali žiť s ním v spoločnej domácnosti a nemá o tom žiadny doklad, iba jeho prehlásenie. (tie deti sú už dospelé a študujú na vysokej škole). Ich matka nepracuje, takže daňový bonus nemôže poberať a otec detí už nežije. ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze.

    Ak ide o dieťa, ktoré daňovník vyživuje vo svojej domácnosti - vlastné, osvojené, dieťa manželky, v náhradnej starostlivosti, ktoré sa (podľa zákona o prídavku na dieťa) považuje za nezaopatrené, pričom sa nemôže jednať o dieťa družky,
    Naposledy upravil ivka70 : 07.02.17 at 12:06
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kysel no ale oni sú už rozvedení, takže už nie je jeho manželka...?
    ivka70 Ani pri nerozvedenych rodicoch otec ci matka nedokazuje, ze deti ziju s nim v jednej domacnosti, podpise vo vyhlaseni a zodpoveda za to sam.
    Kysel teraz som si to overovala aj na finančnej správe a vraj si ich nemôže uplatniť, lebo už to nie sú deti jeho manželky - lebo sú rozvedení...
    ivka70 to potom ano, ja som to chapala tak, ze on bol rozvedeny a zobral si matku deti
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak splňa podmienky § 33 zákona, tak nárok má, pozri aj tu:
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...novyBonusDieta

    Daňový bonus a vyženené deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.