Zavrieť

Porady

Chcem dať žiadosť do civilu, ukončiť pracovný pomer

Dobrý deň chcem sa vás opýtať či nieje nejaký paragraf alebo niečo načo by som sa mohol ohrádzať zo zákoníka práce alebo tak keď chcem ukončiť pracovný pomer aby ma podľa zákona museli pustiť, lebo pracujem v OSSR a u nás je problém ukončiť pracovný pomer lebo nás tu držia nasilu a zamietajú nám žiadosti do civilu ktorý chceme odísť. A nasilu niekoho držať nieje protizákonné?
buchač ..." u nás je problém ukončiť pracovný pomer lebo nás tu držia nasilu a zamietajú nám žiadosti do civilu ktorý chceme odísť."
=================================
Viacmenej neverím...ALE môj názor je vedľajší.

Armáda nie je nejaké väzenie...keď z nej chceš odísť, tak proste odídeš...
Prípadne budeš odídený.

P.S.:
Ak nepochopíš poslednú vetu, tak niet čo absolútne riešiť.
Jardos32 No tak asi viem ked tu us 6sty rok pracujem..To by si musel byt tu aby si to pochopil odnas nemozes odist len tak ako od policie alebo inej statnej spravy...odnas mas problem odist nechcu pustat lebo je nas malo kazdy jeden sme pre nich nenahraditelny, problem sa neni dostat do armady ale s nej, vyacerim kamaratom zamietli aj na 6 razi ziadost do civilu ale to je nadlho...ja som chcel radu ohladom dakeho paragrafu alebo tak naco by som sa mohol ohradzat a nie my tu napises ze mozelm len tak odist keby mozem len tak us som davno het a nezamietali by mi ziadosti do civilu...jeden znamy dokonca nafukal naschval aby ho vyhodili a ajtak ho nevihodili sa to ututlalo...us ani zo zdravotnych neni take jednoduche, ani ze porusis zmluvu ze si bud otvoris zivnost, zmenis narodnost atd....ano vyhodia ta zato ale budes trestany lebo si porusil zmluvu a mozu to povazovat za vlastizradu a sa nedoplatis...atd...to je nadlho ale len tak sa odtialto nedostanes...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ako vojak nie si zamestnanec podľa Zákonníka práce ale vykonávaš štátnu službu podľa zákona č. 281/2015 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-281
    Skončenie štátnej služby je uvedené v § 83 - 85 ... záleží v akej štátnej službe si, koľko máš odslúžené, akú máš výsluhu v hodnosti a pod.

    Zákonník práce pre vojakov platí len v obmedzenom rozsahu, konkrétne paragrafy sú vymenované v § 217 zákona 281/2015.
    Jardos32 aha diky moc idem si to pokukat
    ivka70 08.02.17 07:18 priradil do Porady

    Chcem dať žiadosť do civilu, ukončiť pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.