Zavrieť

Porady

Môžem podať trestné oznámenie na osobu, ktorá mi dodala poškodené oblečenie ?

Dobrý deň.
Cez internet mením oblečenie, menila som s jedným dievčaťom, veci prišli mne veci prišli jej ...No mne prišli poškodené ...Ako napr.bunda bez zipsu alebo špinavé šaty atď .... A tri veci chybali... Všeobecné by ma zaujímalo, že keď prídu osobe čo mení s druhou osobou oblečenie a niečo je poškodené alebo niečo chýba či sa to dá riešiť políciou , keď sa s dotycnou osobou nedá dohodnut, teda resp keď sa neozýva... Myslíte že sa dá za niečo takéto podať trestné oznámenie ? Alebo to polícia zmietne zo stola ?
Naposledy upravil Dav : 08.02.17 at 22:22
8 komentárov     zbaliť
buchač Ja by som určite zmietol...a potom ešte povysával. Aj utrel prach.

Polícia má riešiť iné veci a nie takéto píííííp...
klaudia22 Jasné, ved aj ja to tak isto beriem, ja sa len informujem :/ .... Jedine sa s tým len trošku povyhrazat ale potom budem ja zlá že sa vyhrazam. Len ktovie či trestné oznámenie takéhoto druhu aj vlastne je.......
Soňa K Kúp si oblečenie v obchode a nevymienaj cez internet. Polícia sa má venovať Tvojmu chýbajúcemu zipsu ?
klaudia22 nie máš pravdu ja viem ja sa len informujem
kopretinka to nemyslíš toto vážne či?
taiko mozes popisat, za akych podmienok ona transakcia prebehla ? Mozno Ti potom tu nejaky odbornik moze dat relevantu radu
klaudia22 Vymena oblečenie poštou, dohadovanie cez FB. Nafotené oblečenie mnou(+_+), a tak tiež druhou babou. Navzájom sme si vybrali zbalili a poslali... Prišlo jej ona je spokojná ..Prišlo mne ja som nespokojná, slečna nieje na internete...Neviem sa spojiť.. ale asi kašlať na to
taiko hmmm, no veru, asi kaslat nato. Asi by to bolo vela roboty s neistym vysledkom. Ako sa hovori, naucila si sa lekciu a zaplatila si skolne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Aby bol skutok trestnym cinom musia byt naplnene vsetky jeho znaky, Objekt objektivna stranka, subjekt, subjektivna stranka. Jednou s podmienok je aj umysel a vyska skody. Pre trestnost cinu sa vyzaduje umysel -pokial nieje uveden v zakone ze v konkretnom trest. cine postacuje nedbanlivost. Pri trestnom cine podvodu sa vyzaduje umyselne konanie co potrebne aj poukazat. Staci ak menovana bude tvrdit ze sa pri odosielani pomylila a poslala ine veci ako chcela - je to samozrejme otazka dokazovania. Taktiez je potrebne aby vznikla "malá škoda" -(minimalne 266€ )

    V tomto pripade ide podla mojho nazoru o obciansko pravny spor.
    Naposledy upravil dmc : 09.02.17 at 05:32

    Môžem podať trestné oznámenie na osobu, ktorá mi dodala poškodené oblečenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.