Zavrieť

Porady

Sused sa stazuje na nas hluk, neotvara ked mu zazvonim

Ahojte,
Nastahovali sme sa do panelaku v Juli a v Decembri nam zacal buchat sused zo spodu, ze robime hluk. Mame 2rocne dieta, zrejne nekvalitnu laminatovu podlahu (nemenili sme po stahovani). Vzdy ked mne, synovi, manzelke nieco spadne sused bucha. Odsuniem stolicku, aby som si sadol a sused bucha (na kazdej stolicke mam nalepene makke podlozky na nohach). Ked sa to stalo prvy krat siel som mu zazvonit, aby sme si to vydiskutovali. Neotvoril. Potom znova buchal, siel som znova a otvoril. Vysvetlil som mu, ze spravime, co je v nasich silach. Kupili sme mensie koberce, schoval som synovi "hlucne hracky". A kupil som do takmer celej jeho izby kocky z peny eva 1.2 cm hrube. Sused stale trieska, ale ked mu idem zazvonit tak neotvara. Rozhodol som sa mu napisat list, kde som mu napisal, co sme vsetko spravili. A spomenul som takisto, ze on hra na klaviri, tuka cosi ladivkom, ze pocujem jeho telku ale ja mu netrieskam za to. Navrhol som mu stretnutie, dal telefonne cislo. Od toho momentu trieska za vsetko. Aj za to ked privrem dvierka na kuchynskej linke, ked chodim. Snazim sa nieco vymysliet, chcel by som si to mozno u neho doma vypocut, ze ake to je. Nech viem posudit...Nechce sa mi davat 2000 eur za novu podlahu ale nechcem to ani ignorovat (aj ked zacinam mat k tomu blizko) viete nieco poradit? Dakujem
buchač Aj za to ked privrem dvierka na kuchynskej linke,...
=====================
Kurňa...a nebudeš Ty nejak hlučný ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ok. neprivriem ale normalne zatvorim a robi to zvukovy efekt. "sarkazm on" ale napadlo mi 2.he najlacnejsie riesenie - kupim mu stuple do usi. "sarkazm off"

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    kashmir21
    ok. neprivriem ale normalne zatvorim a robi to zvukovy efekt. "sarkazm on" ale napadlo mi 2.he najlacnejsie riesenie - kupim mu stuple do usi. "sarkazm off"
    Klin klinom sa vyráža. Píšeš, že hrá na klavíri, ťuká kladivkom.... kúrňa, začni ty vtedy vyklepkávať, že ťa ruší a keď vybehne, neotváraj. Buď to pochopí, alebo nepochopí. Ak nepochopí - po našom - ser na neho!

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ja som tolerantny ale aby mi sused buchal ked odsuniem stolicku alebo ked mi spadne hracka.....alebo buchnu kuchynske dvierka?????????????

    A nemas nejake domace kino..alebo kvalitnejsiu HI-FI supravu s dobrym basakom.....ze by si 1 tyzden pustal od 07,00 do 18,00 nejaky heavy metal.....alebo dobre techno......ono potom susedovi bude zniet tresnutie kuchynskych dvierok ako sepot kvetin.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Bisťu..... toto som raz použil.... a pomáha to!
    Vo vedľajšom vchode susedov syn (vtedy 18-ročný adoscelent) v obývačke si púšťal tak hudbu, až sa steny triasli. A bolo mu jedno, či je ráno, obed, večer, noc. Nepomáhali ani sťažnosti - sopliak si svoje tvrdil, že doma si môže púšťať čo chce.
    Tak som im to oplatil - výkonné repráky otočené k stene k ich spálni a keď mali "nedeľnú siestu" - na max. výkon s maximálnymi basmi.
    Stačil týždeň - a sused už kričal, že čo púšťam hudbu. Tak som mu ("bavili" sme sa cez okno) len povedal, že vraciam to, čo jeho sopliak posiela nám.
    A odrazu bolo ticho.
    mareko Repráky tej HI-FI súpravy nezabudni otočiť "čelom" na podlahu, aby bol zvuk kvalitný .
    misoft Tak, tak..... A najlepšie nejaké techno.... tam to búcha jedna radosť.....
    buchač Taká príklepová vŕtačka tiež nemá chybu...

    Len zasa je tu jeden vedľajší problém.
    Že medzi dva mlynské kamene sa dostanú aj nevinné obete-susedia.
    ---------------------------
    Na moju bývalú spodnú susedku som tiež použil kvalitnú hudbu.
    Večer žúrovačka, nuž hneď zrána budíček...
    Po čase žúrka znova. Nuž som zavolal polišov...a nie mestských, ale štátnych.
    Lebo čo s opilcami na návšteve ? Rozbijem hubu mladému a zavrú ma za dospelého.
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Keby si dal na podlahu aj pol metra vysokú zvukovoizolačnú hmotu, on bude búchať aj tak. Nevšímaj si jeho búchanie, veď raz ho to prejde. Alebo keď bude búchať, búchaj aj ty ... kto dlhšie vydrží
    bettylou môžete si po čase morzeovkovať

    Sused sa stazuje na nas hluk, neotvara ked mu zazvonim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.