Zavrieť

Porady

DPH pri zahranicnej fakture

Ahojte, kto mi vie poradit so zahranicnou fakturou?
Kolegyna mi doniesla na spracovanie DPH za II.Q zahranicne faktury, medzi nimi som nasla 3 faktury s datumom vystavenia 30.3.2006, takze DPH sme si podla mna mali uplatnit este v prvom stvrtroku. Neviem si s tym teraz rady, mam urobit opravne danove alebo mozem zauctovat faktury napriklad s datumom 1.4., aby mi to akoze sedelo ... Kedy je vlastne narok na odpocet DPH, datumom vystavenia alebo splatnosti - ak ide o zahranicne faktury?
Nerada by som daval opravne, lebo nam vyjde vysoky minus a to asi danovakov nepotesi.
Dakujem za radu.
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bambi23
Ahojte, kto mi vie poradit so zahranicnou fakturou?
Kolegyna mi doniesla na spracovanie DPH za II.Q zahranicne faktury, medzi nimi som nasla 3 faktury s datumom vystavenia 30.3.2006, takze DPH sme si podla mna mali uplatnit este v prvom stvrtroku. Neviem si s tym teraz rady, mam urobit opravne danove alebo mozem zauctovat faktury napriklad s datumom 1.4., aby mi to akoze sedelo ... Kedy je vlastne narok na odpocet DPH, datumom vystavenia alebo splatnosti - ak ide o zahranicne faktury?
Nerada by som daval opravne, lebo nam vyjde vysoky minus a to asi danovakov nepotesi.
Dakujem za radu.
Ide o zahran.faktúry? alebo ide asio faktúry z EÚ? Majú pridelené IČ DPH?
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Mame IC DPH, ide o faktury z Madarska.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Daňová povinnosť vzniká podľa § 20 zákona o dph. Kedy prišiel tovar? Prišiel po dátume ako bola faktúra vystavená? Ak áno, tak daňová povinnosť a zároveň ak je nárok na odpočet vzniká podľa §20 ods.1) písm.a) 15 deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, ked sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vvyhotovenia fa , ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15 dňom podľa písm.a)

Ak si tovar nadobudla po 30.3.06., tak sa budeš držať písm.a). Ak si nadobudla tovar v deň kedy bola faktúra vystavená dňa 30.3.06, tak treba podať dodat.daň.priznanie kvôli vzniknutej daň.povinnosti. Odpočet môžeš spraviť aj v 2.Q.2006, ale tým by som vec nekomplikovala a urobila by som odpočet aby to bolo v jednom zdaň.období. Výsledok by bol nulový.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Takze fakturu zauctujem s datumom prijatia 30.3. ale narok na odpocet DPH dam az 15.4.? Podla toho datumu 15.4. pocitam aj aktualny kurz?
Dakujem
Este ma napadlo, kedmame ucet v Tatra banke, pocitam akutalny kurz TB alebo NBS k danemu datumu?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ale musíš aj daň priznať, nie len odpočítať. Výsledok je nulový. Podaj opravné DP za IQ a tam to aj priznaj a aj odpočítaj. Výsledok sa nezmení, len kolonky budú iné.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bambi23
Takze fakturu zauctujem s datumom prijatia 30.3. ale narok na odpocet DPH dam az 15.4.? Podla toho datumu 15.4. pocitam aj aktualny kurz?
Bambi23 už si robila tzv. samozdanenie?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bambi23 tovar prišiel spolu aj s faktúrou? Ak by neprišiel a prišiel by napr.1.4.2006 tak samozdanenie to znamená daň.povinnosť a odpoč.dph /ak naň máš nárok/ urobíš 15.5.2006. Tým pádom nemusíš podávať dodat.daňové priznanie.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

renča1
Bambi23 už si robila tzv. samozdanenie?
samozdanenie som nerobila, a po pravde ako "zaciatocnik" ani netusim o com je rec ... dufam, ze vam to nepripada zvlastne, ale prvykrat robim zahranicne faktury, doteraz som robila len nase ...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bambinka prečítaj si príspevok č.6 v pripnutej téme. Snažila som sa to čo najlahšie, najzrozumitelnejšie napísať.
http://www.porada.sk/t24316-zahranic...tml#post223322
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

renča1
Bambinka prečítaj si príspevok č.6 v pripnutej téme. Snažila som sa to čo najlahšie, najzrozumitelnejšie napísať.
http://www.porada.sk/t24316-zahranic...tml#post223322
No, nieco som pochopila, ale mam dojem, ze sa mi to dost pletie ... dakujem za vysvetlenie, asi to budem musiet viac nastudovat. Ked som to skusala hodit do uct.programu, tak mi to pekne "vypocita" v priznani DPH, dufam, ze riadky mi budu sediet.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
To bol uvedený postup na príklade , ty si však musíš najskôr ujasniť kedy ti vzniká daň.povinnosť a to na základe kedy si nadobudla tovar .Podľa toho treba postupovať.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

bambi23 napíš presne kedy ti prišiel tovar, kedy prišla faktúra. kurz použiješ NBS.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

alex1
bambi23 napíš presne kedy ti prišiel tovar, kedy prišla faktúra. kurz použiješ NBS.
tak to si budem musiet niekde zistit kedy dosiel tovar fyzicky na sklad, mne totiz hodia len faktury na spracovanie, aj to obcas neskoro ... nesedim v predajni, ale uplne v inych priestoroch, v kancelarii ... mali by mi davat nejaky doklad k fakture?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

No mali by ti dať minimálne dodací list. Ako potom môžeš správne určiť tvoju daňovú povinnosť. Tento dátum je veľmi dôležitý. A pri danovej kontrole si daniari dávajú na tomto dosť záležať.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Bambi23
tak to si budem musiet niekde zistit kedy dosiel tovar fyzicky na sklad, mne totiz hodia len faktury na spracovanie, aj to obcas neskoro ... nesedim v predajni, ale uplne v inych priestoroch, v kancelarii ... mali by mi davat nejaky doklad k fakture?
Na základe už spomínaného dátumu kedy prišiel tovar budeš bud robiť dodatočné daň.priznanie alebo samozdanenie urobíš v 3.Q.2006. Tento dátum som už od teba chcela od 3 príspevku.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Prepáčte , že sa zamiešam takto do Vašej diskusie , ale ja mám tiež podobný problém. Ja som faktúru / nie zálohovú / od dodávateľa z Čiech obdržala mailom dňa 28.06.2006 / tento dátum je uvedený na faktúre ako deň vystavenia a dátum zd.plnenia/ . Faktúru som uhradila 3.7.2006 a tovar mi spolu s faktúrou a dodacím listom došiel dňa 12.07.2006. Takže ako mám vykonať samozdanenie ? Ktorým dátumom mám prepočítať kurz NBS pre účely DPH a v ktorom mesiaci to mám zahrnúť do DPH ? Vopred vďaka.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

IVEB
Prepáčte , že sa zamiešam takto do Vašej diskusie , ale ja mám tiež podobný problém. Ja som faktúru / nie zálohovú / od dodávateľa z Čiech obdržala mailom dňa 28.06.2006 / tento dátum je uvedený na faktúre ako deň vystavenia a dátum zd.plnenia/ . Faktúru som uhradila 3.7.2006 a tovar mi spolu s faktúrou a dodacím listom došiel dňa 12.07.2006. Takže ako mám vykonať samozdanenie ? Ktorým dátumom mám prepočítať kurz NBS pre účely DPH a v ktorom mesiaci to mám zahrnúť do DPH ? Vopred vďaka.
15. augusta vstup aj vystup
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

prečo 15. augusta ?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

jeso
prečo 15. augusta ?
pretoze podla § 20 ods 1 Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru

0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Este raz sa vratim k samozdaneniu, ak mozem ... som zacitocnik, takze berte niektore otazky "s rezervou", ucim sa ... Urobila som DPH a kedze je tam to "samozdanenie" vychadza mi velmi vysoke DPH. Mam to dobre,a lebo som nieco poplietla. Vdaka samozdaneniu mam DPh akoze na 0, vstup a vystup sa mi vynuluje, ale ked vystavim fakturu na predaj tak tam mam zase DPH uz v navysenej sume s rabatom a kedze predavame auta, je dost vysoke. To akoze ked nakupujeme auta v zahranici, tak po samozdaneni je DPH vynuluvane, ale pri predaji nam vznika povinnost odviezt DPH. Za stvrtrok sme toho predali vela, takze DPH mi vyslo okolo miliona. Je to dobre? Zda sa mi to akosi cudne a neviem to skontrolovat. Mam prijate fkatury v zozname DPH dokladov podla ktoreho odsuhlasujem vykaz na vstupe aj na vystupe to iste. Poradite mi niekto nejako "po lopate" ako na to, aby som si neurobila problem, ze dame vysoke DPH a potom pridu sefovia na to, ze to bola moja chyba, asi by som sa prepadla od hamby.
Naozaj robim zahranicne faktury prvykrat, takze si s tym sama neviem pomoct. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať