Zavrieť

Porady

Dodat.daň.priznanie - v ktorom roku naučtovať predpis dane?

Podala som dodatočné daňové priznanie za rok 2015 z dôvodu, že som zabudla prirátať k výsledku hospodárenia rezervu na účtovnú závierku. A teda vyšlo doplatiť daň. Nejde o významnú sumu, preto to naúčtujem - 595/341 . Zistila som to teraz a aj teraz som poslala priznanie aj zaplatila daň, teda v roku 2017. Naúčtujem to do roku 2017?
A ešte jedna vec. Nevedela som sa dopátrať ako vyplniť IV.časť- vyhlásenie o zaplatenej dani. Zistila som len, že sa neprihliada na prípadné rozdiely. Tak som vyplnila tak ako to bolo v riadnom priznaní. Posielala som cez eDane. Tam mi žiadnu chybu nehlásilo. Ale vytlačiť som chcela zo stránky finančnej správy a tam mi zahlásilo chyby. Že to nemalo byt vôbec vyplnené. Teraz neviem ako to teda malo správne byť.Mala som dať pri vyplňaní fajku, že neuplatnujem poukázať podiel dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodat.daň.priznanie - v ktorom roku naučtovať predpis dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.