Zavrieť

Porady

čo robiť pri priznaní invalidého dôchodku

Dobrý deň,bol mi priznaný invalidný dôchodok do 70%.Chcem sa spýtať nakolko som nezamestnaný a nie som už ani na PNke,co a kam by som mal isť sa zahlásiť ,aby som nemal v budúcnosti problémy?Asi by som mal ísť oznámiť s rozhodnutím o inv.dochodoku zo Sociálnej poisťovne do svojej zdravotnej poisťovne,aby o tom vedeli však?A ešte neviem,keď som poberaťel inv.dôchodku,či mam byť evidovaný na Urade práce,aby mi nechýbala potom možnosť doplatenia si dôchodkového poistenia-do odpracovaných rokov.Či to teraz za mna platí štát?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    S rozhodnutím zbehni do ZP - ke´d budeš mať cestu okolo .
    Ak si v evidencii UoZ - môžeš tam ostať - ak máš záujem o nejaké dotácie napríklad (možno niečo pre znevýhodnených UoZ ? ) , alebo ak by sa tam nejaký džob pritrafil? ... ale ak nechceš tam ostať - tak sa môžeš dať vyradiť, pre ZP si ako ID poistencom štátu (takže ho ty platiť nemusíš)
    ešte mi napadlo - môžeš si vybaviť ako ID zľavu na kocesionárskych poplatkoch (ak bývaš sám), prípadne si pozri či mesto nedáva zľavu na daniach z nehnuteľnosti ?
    A ak by došlo k zmene bydliska a pod - nezabudnúť to oznámiť aj SP

    čo robiť pri priznaní invalidého dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.