Zavrieť

Porady

ZŤP a parkovanie pred železničnou stanicou.

Dobrý deň, prosím poradiť. Mama je držiteľkou preukazu ZŤP. Potrebujem ju dopraviť na železničnú stanicu na vlak, odtiaľ ide ku bratovi na návštevu. Ale ... keď odstavím auto na parkovisku pred železničnou stanicou na mieste pre ZŤP, mama si však parkovaciu kartu berie so sebou, nakoľko ju bude potrebovať, kvôli parkovaniu v meste u brata. Čiže auto bude stáť bez karty ZŤP na parkovisku pre ZŤP. Môžem dostať od mestskej polície papuču? Alebo ako to spraviť, keďže máme kartu - vlastne potom nemáme kartu ....? Ja ju len dopravím ku vlaku, odprevadím a odchádzam preč. Môžem takto parkovať pred stanicou? Či je to v rozpore, keďže mama vezme doklad so sebou.Bude to za "pokutu?" Alebo odstaviť auto na inej ploche, síce tiež platenej a kupovať v takomto prípade lístok? Nerada by som prišla do konfliktu s políciou alebo inými zložkami. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak nie je v aute žiadna náležitá karta, tak predsa okamžite auto prichádza o výhody.

    Veď odíď s autom preč zo stanice...alebo zaplať za parkovné.
    Alebo zaparkuj a potom zaplať pokuty a za odťah.

    Prípadne mamu odvez na stanicu taxíkom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž.... diléma.
    Parkovacia karta držiteľa ZŤP musí byť viditeľná, ak držiteľ s takto označeným vozidlom parkuje. V tomto prípade, ak si kartu zoberie (pre použitie na inom vozidle) - pôvodné vozidlo už nie je pre ZŤP - takže bude parkovať neoprávnene (paradox, ale je to tak).
    T.z. ak zoberie kartu, vozidlo (neoznačené) už nemôže takto parkovať a pri kontrole pravdepodobne polícia toto vyhodnotí ako dopravný priestupok (s patričnou sankciou).
    Ostáva potom len platené parkovanie, resp. parkovanie inde, kde sa neplatí (ale možno ďalej o 100m).
    Rozhodnutie na tebe a mamke.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik Ďakujem, radšej overujem ako platiť pokutu. Logicky to tak vyplýva.
    viktorviktor ako v kocúrkove, tak vozidlo bez osoby či parkovacieho preukazu ZTP na vyhradenom parkovisku nem parkovať, ale po dialnici bez osoby či preukazu szabad jazdiť /stanovisko NDS - "platná legislatíva nevyžaduje,aby vo vozidle,oslobodenom od úhrady dialničnej známky,bola prítomná osoba,ktorej bol vydaný parkovací preukaz"/
    margaretik ďakujem
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ano, riskujes pokutu. Je rozumnejsie auto po odcestovani matky preparkovat na vhodne miesto.
    Nevieme,o ake mesto sa jedna,ak o mensie, tak pravdepodobne ma iba jedno, ci dve taketo miesta pre invalidov.
    Takze by ste dlhodobo odparkovanym autom zbytocne blokovali miesto inym ludom, ktori miesto potrebuju...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Jasne ze po odcestovani matky preparkuje/odide.
    Problem je ze auto je bez oznacenia od vystupenia z neho cez kupu listka, cakania na vlak, nastupenia do vagona a navratu k autu.

    Margaretik, kde to je? V BA no problem, tu je par flekov vyhradenych na rychly vystup/nastup podla znacky max. 5 minut, ale ked meskal vlak, bol som tam aj pol hodiny.
    margaretik Ďakujem, nie my potrebujeme nastúpiť v PP a tam je miesto pre invalidov a ostatné miesta na železničnom parkovisku sú platené, čiže asi ak nechcem "papuču" budem musieť kúpiť lístok na parkovanie a to na celú hodinu.
    buchač margaretik (Dnes 13:24)budem musieť kúpiť lístok na parkovanie a to na celú hodinu.
    ================
    Týýý brďo !!!
    Na CELÚ hodinu !

    Sorry, ale 0,80€/hodinu nie je život ohrozujúca položka.
    http://pps.smkpp.sk/cennik-parkovneho.html
    margaretik nie nie je to samozrejme ohrozujúca položka, je to o tom že tam idem s invalidom ... a kvôli nemu ....
    buchač margaretik (Dnes 14:04) je to o tom že tam idem s invalidom ... a kvôli nemu ...
    ==================
    Invalid - ZŤP = vozíčkar alebo barličkár ???
    Lebo aj ja mám preukaz ZŤP, no nemám kartičku na autoparking.

    Ak je vyslovene obmedzujúci na pohybe a potrebuje doprovod ? Ani to nie je problém...akurát Ty sa prebehneš.

    1. Prídeš, zaparkuješ a vyložíš mamu.
    2. Odprevadíš do haly
    3. Vrátiš sa k autu a preparkuješ......karta bola doteraz v aute na parkovisku pre invalidov.
    4. Zaplatíš parkovné
    5. Kúpiš lístok a hodíš mamu do vlaku
    6. Vezmeš kartu a vrátiš sa do haly.
    7. Vyprevadíš mamu
    8. Vrátiš sa na parkovisko a odídeš.

    Zložité ? Zvládneš ?
    ====================
    margaretik (Dnes 14:06) som spravila niečo také zlé, že som sa spýtala?
    -----------------------------
    Zlé ani tak nie...ale prepáč, tu ide o iné.
    Takáto otázka - téma nie je proste nejak veľmi normálna.
    margaretik Ďakujem
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    chýba zdravý rozum? máš dve možnosti: zaparkuješ auto na normálnom (možno platenom) mieste, nie pre ZŤP. alebo ho zaparkuješ na mieste vyhradenom pre ZŤP a riskuješ pokutu/papuču, lebo vozidlo nie je patrične označené, teda tam nemá čo robiť. Rozhodni sa, ako chceš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik Som sa len pýtala, či náhodou nemá niekto skúsenosti s takým niečim. Áno je smutné, že hoci človek má ZŤP a potrebuje niekoho, kto ho dopraví kde potrebuje a ešte musí platiť, ale tie dva lístky na parkovisku prežijeme - nezruinujú ma. Za opýtanie nebijú ... lepšie, ako to riešiť s mestskou políciou. Díky za radu.
    jslancik nabudúce tu bude otázka, či si má človek zobrať dáždnik, keď prší. alebo či fakt treba dodržať stopku na križovatke. všetko má svoje následky, nech sa človek rozhodne ako chce.
    margaretik som spravila niečo také zlé, že som sa spýtala?
      zbaliť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ak som správne pochopil, tak mama bude cestovať sama, len ju je treba hodiť na stanicu a zaparkovať čo najbližšie na parkovisku pre ZŤP. Takže treba kúpiť lístok na vlak, zobrať mamu s preukazom, zaparkovať na mieste ZTP a nechať mamu kývať kým s autom nezmizneš. Ak by Ťa aj policajti kontrolovali tak vysvetlenie a dôkaz máš poruke až tak prísni by určite neboli. Problémom je len či dokáže sama nastúpiť a aj vystúpiť lebo tak isto brat nebude môcť zaparkovať na ZŤP a ísť čakať mamu. Môže ale prísť pre mamu ak mu prezvoní že už čaká na mieste ZŤP a je pripravená na odvoz.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik áno mamu treba doviesť kúpiť s ňou lístok na vlak nasadiť zakývať .... a "utekať z parkoviska" - ďakujem
    lubko6394 Lístok kúpiť pred cestou nie až v deň/okamih odjazdu. Odprevadenie mamy až k vlaku by bol pri parkovaní na ZŤP problém.
    margaretik Dobre, ďakujem
      zbaliť

    ZŤP a parkovanie pred železničnou stanicou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.