Zavrieť

Porady

Ako podat danove priznanie ked som pracovala aj na dohodu aj zivnost???

Prosim vas ako ma vypocitat danove priznanie ked som pracovala 8 mesiacov dohoda a 4 mesiace zivnost??Z dohody mam potvrdenie o zdanit, prijmoch treba to vypisat do priznania??alebo ako toje ? Vdaka za odpoved.
kn-alka obráť sa na svoju účtovníčku, alebo si najprv preštuduj daňové priznanie typu B a potom sa pýtaj na konrétne veci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zdaňujú sa všetky príjmy za kalendárny rok, takže aj zo živnosti aj z dohody
    v DP typu B sú to príjmy podľa §5 - dohoda a podľa §6 - živnosť
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuratko25 ale to sa automaticky zdviha zaklad dane s prijmov,ale na potvrdeni z dohody uz su predsa odvedene dane ci??
    veronikasad V DP typu B je riadok, do ktorého uvedies daň zrazenu z dohody a zníži ti celkový nedoplatok ...
    kuratko25 a neviete mi povedat, ktory je to riadok? Neviem ho najst uz som to presla snad 10x.vdaka
    veronikasad Vieme, myslela som, že ťa donutim prečítať si poučenie k DP typu B, alebo aspoň odkaz c.29
    veronikasad Nenašla si?
    kuratko25 mam otvorene poucenie a mam to hladat v nezdanitelnej casti zakladu dane §11?? neviem naozaj.
    kn-alka pozri sa do potvrdenia, pod akým paragrafom sa spomína strhnutá daň a potom do DP, či tam ten paragraf nenájdeš
    veronikasad Nebudem ťa trápiť, je to r. 115 a v odkaze 29 na str. 10 DP máš vysvetlenie...
    kuratko25 uz som to nasla akurat som isla pisat. kn - alka ja newem vsetko preto sa pyytam
    veronikasad Kuriatko, ani my nevieme všetko, ale úprimne-precitala si si poučenie predtým ako si išla výplňovat DP?
    kuratko25 nie neprecitala som si. a asi to nebudem radsej vyplnovat sama.
    veronikasad Neboj, to zvládneš, na víkend máš domácu úlohu precitat poučenie + zákon o dani z príjmov... Alebo aspoň vysvetlivky pod jednotlivými oddielmi DP
    kuratko25 no asi nie je to dost narocne a ked vtom newiem chodit paragrafy a podobne tak som stratena.
    veronikasad Ber moje komentáre ako snahu pomôcť ti naučiť ťa pracovať so zákonmi. Bez toho z teba dobrá účtovníčka nebude, nechcela som ti ublizit
    kuratko25 nie neublizila si my. Fuu ja a uctovnicka to asi nebude nikdy neni som vtom doma. ale nasla som to potom je to velmi tazke na citanie a este to aj pochopit fuuu
    veronikasad V akom účtovnom SW robíš?
    kuratko25 nasla som len nejake tlacivo online nemam ziadny program.
    veronikasad Stiahni si demoverziu Alfa plus na vypĺňanie DP na Krose a k nej sa dá za 30€ kúpiť videoskolenie na vyplnenie daňového priznania
    kuratko25 dakujem za ochotu pomoct cennim si to .skusim
      zbaliť

    Ako podat danove priznanie ked som pracovala aj na dohodu aj zivnost???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.