Zavrieť

Porady

Výdavky na prebudovanie a rozšírenie dvora do nákladov?

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Mám prenajaté nákladné auto. Skončil mi nájom garáže, kde som ho parkoval. Rozhodol som sa ho parkovať na dvore pozemku, kde bývajú moji rodičia a kde mám na základe ich súhlasu uvedené aj miesto podnikania. Najskôr som však musel dvor prestavať, zväčšiť betónovú plochu a bránu, aby sa tam auto dalo parkovať. Môžem si dať do nákladov výdavky na prerábku časti dvora potrebného len na parkovanie nákladiaku?
Naposledy upravil rado987 : 27.02.17 at 05:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie. Ak nemáte príslušnú nehnuteľnoť zaradenú v podnikaní. Hoc aj cez zmluvu o výpożičke. Aj keď tá by mohla mať daňové konsekvencie pre rodičov. Optimálne mať uzavretú primeranú nájomnú zmluvu so zápočtom.

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Bolo by asi potrebné s rodičmi uzatvoriť nájomnú zmluvu. Samozrejme za trhové nájomné. No to technické zhodnotenie by bolo pravdepodobne aj tak výdavkom vašich rodičov resp. vašim výdavkom no zároveň nepeňažným príjmov vašich rodičov. Resp. Ak by sa vyhotovenie technického zhodnotenia nejakým spôsobom dohodlo v zmluve tak by to bolo možné dať do výdavkov a nevznikol by u rodičov nepeňažným príjem. Pri zmluve o výpožičke nie je možné uplatniť tieto výdavky za žiadnych okolností.

    Výdavky na prebudovanie a rozšírenie dvora do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.