Zavrieť

Porady

Cukety.

ldi ldi

ldi je offline (nepripojený) ldi

Ahojte ,
dostávam pravidelne cukety a vysmážaných som už prejedený.
Poraďte mojej manželke nejakú zmenu.
Ďakujem.[IMG]images/icons/icon8.gif[/IMG]
Usporiadat
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Nepozná niekto cuketový zákusok (orechový)? Stratila som recept.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

JarkaL Pozri príspevok
Ja keď neviem, čo s cuketami, varím z toho aj polievku. Cukina sa očistí, vyberie sa stred s jadrami a celá sa dá variť. Pridám tam mrkvu, petržlen, kaleráb, hrášok... Môže sa urobiť aj cibiľková zápražka. Uvarenú cukinu potom vyberiem preč. Polievka chutí ako hovädzia.
zdravim, ja som pocula, ze niekto vari polievku z cukety aj s jadierkami a vtedy vraj chuti ako hovadzia..ma s tym niekto skusenost?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

kkllc Pozri príspevok
Nepozná niekto cuketový zákusok (orechový)? Stratila som recept.
Ja mám tento recept:
CUKETOVÝ KOLÁČ

4 celé vajcia vyšľahať, pridať:
1/4 litra práš. cukru
1/2 litra polohr. múky
1 vanilku
1/2 káv. lyž. škorice
1 prášok do pečiva
1 káv. lyž. sódy bikarbóny
1/2 litra nastrúhanej cikety
1 dcl oleja

Zmiešame, upečieme na vymastenom a posypanom plechu (ja plech posýpam nie múkou, ale kokosom). Po upečení navrch natrieť džem a čok. polevu.
P.S: Do cesta sa môžu pridať aj nasekané orechy, hrozienka.
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

kkllc Pozri príspevok
Nepozná niekto cuketový zákusok (orechový)? Stratila som recept.
Nasla som podobny recept ako je ten od Jarky

Cuketové rezy

350 g cukety, 350 g polohrubej múky, 300 g práškového cukru, 1 vrecúško vanilkového cukru, 2 vajcia, 4 lyžice oleja alebo masla, 1 vrecúško prášku do pečiva, 2 lyžice kakaa, hrozienka, polevu.

Vajcia vymiešame s cukrom, pridáme olej alebo rozpustené maslo, múku s práškom do pečiva. Potom primiešame kakao, vanilková cukor (prípadne orechy) a na jemno postrúhanú cuketu. Cesto rozotrieme na menší vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme v mierne vyhriatej rúre 35 až 40 minút. Vychladnutý koláč môžeme poliať čokoládovou, alebo citrónovou polevou.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

ja si dost dobre neviem predstavit chut a konzistenciu cuketovej polievky aj s jadierkami ....aj ked-mozno sa mylim.
0 0
meggan meggan

meggan je offline (nepripojený) meggan

Ja varim cuketovu polievku z celej cukety aj jadra a aj supka. potom to precedim a celu cuketu vyhodim. Ostatnu korenovu zeleninku po uvareni pokrajam spat do polievky. Urobim k tomu sliziky, alebo halusky. V letnych mesiacoch je fain svieza a rychlejsia ako klasicky vyvar.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

meggan Pozri príspevok
Ja varim cuketovu polievku z celej cukety aj jadra a aj supka. potom to precedim a celu cuketu vyhodim. Ostatnu korenovu zeleninku po uvareni pokrajam spat do polievky. Urobim k tomu sliziky, alebo halusky. V letnych mesiacoch je fain svieza a rychlejsia ako klasicky vyvar.
Potvrdzujem, že polievka z cukinových jadier chutí podobne ako hovädzia.
Pridám len, že ja si pre tento účel zámerne odkladám vydlabaný stred z jadierkami do mrazničky, keď akurát nevarím polievku a robím len placky,
proste je mi ľúto vyhodiť tie jadieka.

Ešte pridám vylepšenie placiek: okrem cukiny pridávam aj na jemno nastrúhanú mrkvu, placky sú potom trochu "hutnejšie".

Chutné sú aj kolieska mladej cukiny nakrakrájané na tenučko aj so šupkou( ako uhorky na šalát) a jemne opražené na olivovom olej s cesnakom ( nedat naraz veľa koliesok na panvicu, lebo potom sa viacmenej udusia), ale tak len pokryt dno panvice, opražené zhrnuť ku kraju, dať dalšiu várku a cesnak pridať až ku koncu, aby nezhorkol, len troku ho nechať aby začal "voňať".
Naposledy upravil ErikaDP : 05.08.09 at 12:10
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

skvele....dakujem za radu a napady.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Ja okrem prívarku,leča, koláča s úspechom robím cuketové placky "podľa Nigelly": nastrúham mladé cuketky aj so šupkou, osolím a nechám "vypotiť". potom vyžmýkam, pridám vajcia, chilli,postrúhaný syr, na kolieska nakrájanú mladú cibuľku - tá musí byť, zahustím strúhankou podľa potreby - toto je osvedčený chytáka na mojho manžela, ktorý to "zelené čudo" veľmi nemusí.
A ešte robím jedno jedlo, ktoré je trochu prácnejšie ale stojí zato:
mladú cuketu nakrájam pozdĺžne na tenké plátky,posolím a nechám vypotiť. Potom obalím v hladkej múke a vypražím . Vypražím aj tenučké plátky baconskej slaninky - nechám odsať tuk na papierových utierkach a idem na vec:
pekáč vymastím olivovým olejom,pokladiem plátkami slaninky, na to naukladám cesnak, pokrájaný na tenké plátky, na cesnak cuketu a na ňu natenko kolieska paradajok, nakoniec poriadnu vrstvu postrúhaného syra. Zapekám asi na 170 st.
S novými zemiačikmi a paradajkovým šalátom s cibuĺkou paráda.
samozrejme nezabudnúť na pohár ľahkého bieleho vína
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Plnená cuketa..

Cuketu umyt rozdeliť na dve polovičky (konce neodrezať), lyžičkou vybrať vnútro mäkké vnútro cukety. Zbytok cukety nasoliť a nechať postáť.

Plnka: na oleji omažiť cibuľku, pridať 20 dkg šunky, trošku osmažiť, pridať 3 trojuholníčky mäkkého syra a 1 pochúťkovú smotanu nechať troška prevrieť a potom pridať 4 na kocky pokrajané uvarené zemiaky a 4 vajíčka. Urobiť riedkú tekutu plnku, z vajíčok neurobiť praženicu. Mierne okoreniť podľa potreby, nesoliť.

Plnkou naplniť vnútro cukety a nechať zapiecť v rúre, na konci pečenia posypať struhaných syrom a nechať zapiecť...

Hodí sa k tomu uhorkový šalát...
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

este by ma zaujimalo ked sa robi cuketovy kolac-ci sa cuketa necha chvilu postat kvoli stave, alebo sa vyzmyka hned, alebo sa jednoducho porajbana taka ako je rovno prida k ostatnym prisadam...dakujem.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Z cukety robím aj čínu a to na dva spôsoby:
1 - na oleji spením cibuľku, spridám na drobné kocky pokrájanú pevnú časť cukety, pridám kari, pariku, soľ, korenie, sójovú omáčku, kečup a udusím takmer do mäkka, pridám na kocky nakrájanú šunku a dodusím + ryža.
2- na oleji spením cibuľku, pridám na plátky nakrájanú mrkvu, šampiňóny, podusím, pridám na kocky pokrájanú cuketu, dochutím kari, sójovou omáčkou, vorčestrom + ryža
Dobrá rada pri varení polievky: ja si najskôr vyvarím jadierka a dužinu s cukety (tekvice) vo vode, kde som pridala len soľ, celé čierne korenie - cca 1 hodinu, potom scedím a do vývaru dám koreňovú zeleninu a pokračujem ako pri slepačej (hovädzej) polievke.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

dakujem aj za tento typ.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Ja pravidelne robím tento jednoduchý niekoľkominútový recept. Cuketu nakrájam na centimetrové kolieska, narýchlo opečiem na malom množstve olivového oleja na teflónovej panvici (max. 1 min.) a zalejem dresingom, ktorý pozostáva z olivového oleja, pretlačeného cesnaku a sušenej petržlenovej vňaťe. Vyskúšajte, je to výborné.
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Cuketu nakrájam na kocočky aj so šupkou, podusím na cibulke, ochutím vegetou, provensálskymi bylinkami a šup na tanier. Posypem rozmrvenou Nivou ... mňamky ...
0 0
tangel tangel

tangel je offline (nepripojený) tangel

Ahojte,
od rodicov zo zahradky mam kooopec cukiny. Mam ju velmi rada a poznam mnoho receptov, ale poprosila by som radu ohladne jej sterilizacie. Velmi rada mam omacky na cestoviny, poznate nejaky receptik na takuto omacku, ktoru by som uvarila vo vacsom mnozstve a potom s nou sup do poharov na horsie casy? Co tam pridat a ako postupovat, aby mi vydrzala v poharoch co najdlhsie?

Dakujeeeem
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ak mas mraznicku, ocisti, nastruhaj a do sackov a do mraznicky.Potom take zmrznute hodis na cibulku na oleji a udusis, pridas zatrepku a je hotovo.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ja som robila cukinovu nutelu,tento recept som nasla v porade zeleninove recepty,dala som menej kakaa a je to super
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Najlepšie je cukinu zmraziť a potom použiť podľa potreby, ale dá sa z nej vyrobiť napr. aj takáto omáčka na cestoviny, k mäsu a pod.

Suroviny: 1 veľká cuketa (na kocky)
1 kg červených paprík (na rezance)
1 kg paradajok (nakrájať na kúsky)
6 veľkých cibúľ (na prúžky)
4 strúčiky cesnaku (nastrúhať alebo pretlačiť)
2 póry (pokrájať na kolieska)
6 veľkých mrkiev (nastrúhať nahrubo)
Pridať: 1 fľaša sójovej omáčky, 3 lyžice cukru, 4dcl kečupu, pol litra oleja, l lyžica čili korenia alebo 1 čili papriku (nemusí byť). Všetky prísady spolu premiešať a 15 min. povariť, naplniť do fliaš a 20 min. strerilizovať.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

receptov na cukety je spústa, napr: http://hospodyne.mojerecepty.sk/tag/cuketa/
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať