Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie - radiátory

Dali sme spraviť kúrenie do domu kombináciou podlahovky v celom dome + radiatory, ktoré sme plánovali na momentálne prikúrenie, prípadne sušenie. Po dotaze odborníkovi, ktorý to robil,prečo sú radiátory aj pri max. nastavení termostatov (ktoré ani netuším akú majú mať funkciu, keď teplota vyurovacej vody je max. 30 stupňov) stále len vlažné, povedal: Že radiatory sú tam preto, že podlahovka pri spustení nabieha cca 8 hodín a radiátory rýchlejšie predkúria miestnosti. Nehovoriac, že na rebríkovom v kúpeľni sme chceli sušiť uteráky!?
Prosím o radu, či je ešte šanca zmeniť súčasný stav doinštalovaním nejakých komponentov - zmiešavač, trojcestný ventil...? Alebo to musí byť riešené už kotlom.
Máme el. kotol Saunier Duval v kombinácii so zásobníkom teplej vody. Je OK a sme spokojní aj so spotrrebou a rýchlosťou prípravy teplej vody.
vicktor Na okraj: mne servisman povedal, ze pri -20 vonku moze kotol do podlahovky posielat aj 50 stupnovu vodu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misomiso je offline (nepripojený) misomiso

  misomiso
  A pri vlaznych radiatoroch mate v miestnosti zimu, alebo normalnu teplotu? Lebo pri dnesnych nizkoenergetickych stavbach na horuce radiatory zabudni, dmes maju uz nove stavby male tepelne straty, a preto aj teplota vykurovacich telies je podstatne nizsia. To je to, co ste chceli, ci nie?
  gege030 Dom je nízkoenergetický. Aj keď zateplovať budeme až na jar, samotné kúrenie nemá chybu. My sme okrem normálne a úsporne fungujúceho kúrenia chceli mať radiátotry,na ktorých môžeme usušiť deťmi premočené veci po sánkovačke a pod. A nakoľko v dome nie je krb, tak občas po vymrznutí v záhrade cítiť sálavé teplo.

  choppie je offline (nepripojený) choppie

  choppie
  gege030, tak ako povedal misomiso toto je príznačné pre nízkoenergetické domy. Ak však máte rebríkový radiátor s elektrickým telesom tak potom sa určite dá nastaviť aj mimo všetkých vymožeností termostatu na max teplotu a ten pocit sálavého tepla mať určite budeš. Pravdepodobne by to chcelo odpoveď od niekoho fundovaného, čo tak zbehnúť alebo zavolať odborníkom. Ja som mala vždy výbornú skúsenosť https://best-slovakia.sk/ za opýtanie nič nedáš!

  podlahové kúrenie - radiátory

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.