Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru na územie EÚ

Vie mi niekto poradiť,ako postupovať pri dovoze tovaru z tretích štátov-mimo EÚ
na územie Nemecka a ďalšom presune tohto tovaru na územie Slovenska?
Musím byť v Nemecku registrovaná na daň a potom bude dodanie tohto tovaru z Nemecka na Slovensko ( kde som tiež registrovaná na daň)oslobodené od dane?
A čo keď sa v Nemecku nezaregistrujem?
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  M3G je offline (nepripojený) M3G

  M3G
  A je ten presun tovaru iba tranzit cez Nemecko do SR alebo je to skutočný dovoz do Nemecka a potom predaj do SR?

  katka je offline (nepripojený) katka

  katka
  Je to presun dovezeného tovaru z územia Nemecka na Slovenko,ale budem mať aj prípady,že sa bude presúvať aj do iných štátov EÚ.Totiž my nakúpime tovar mimo EÚ a miesto vykládky tovaru je v Nemecku,ale nebude tam jeho konečná spotreba a tovar sa bude predávať buď na Slovensku,alebo dodávať iným odberateľom v rámci štátov EÚ.

  M3G je offline (nepripojený) M3G

  M3G
  Najjednoduchší prípad je prepustenie do režimu tranzit. Na prechode napríklad štát EÚ - ostatný štát Vám vystavia T1-tranzit a Vy s tým pôjdete až do miesta určenia t.j. napríklad colná správa SR. Tam zaplatíte DPH, prípadne clo. Myslím, že tovar nemusí byť fyzický prítomný v SR(informujte sa na www.colnasprava.sk), vy ho môžete už napríklad v Nemecku odovzdať ďalšiemu dopravcovi, ktorý ho dopraví do ostatných členských štátov, samozrejme už s faktúrou od Vás, ktorá bude oslobodená od DPH, ak druhá strana je platiteľ a s DPH, ak je druhá strana neplatiteľ.

  katka je offline (nepripojený) katka

  katka
  Pre M3G,

  ďakujem za odpoveď,ale potom vôbec nerozumiem par.48 odst.3 -oslobodenie od dane pri dovoze tovaru,kde je vo výklade napísané,že ak je tovar dovezený z tretieho štátu,ale je určený dovozcom do iného členského štátu,ako je štát dovozu,daň pri dovoze tovaru colný orgán nevymeria.Dovozca však musí preukázať colnému orgánu,že je oprávnený dodať tovar do iného členského štátu s oslobodenímod dane podľa par.43,to znamená,že musí preukázať,že je registrovaný pre DPH v štáte dovozu a že v členskom štáte do ktorého sa tovar prepraví,bude deklarovaný ako intrakomunitárne nadobudnutie tovaru.Z toho sa mi zdá,že ak nechcem platiť DPH v krajine dovozu(prvé miesto,kde tovar prekročí hranice EU),tak by sme sa asi mali registrovať v krajine dovozu tovaru a keď budeme presúvať tovar na Slovensko,kde sme registrovaný na DPH,tovar pôjde bez dane.Keď ho budeme z krajiny dovozu predávať do iných členských štátov a odberatel je tiež registrovaný na DPH,tovar bude fakturovaný tiež bez dane.Neviem,či by to tak mohlo byť!?

  Dovoz tovaru na územie EÚ

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.