Zavrieť

Porady

darovanie 2 %

chcem sa opýtať, program mi vypočítal že dotyčná môže darovať 2 %: za rok 2016 mala príjem 8666 e úhrn preddavkov na daň bol 706,30, poberala daňový bonus 513,84, zdaniteľná 3717,71. Pokiaľ som nerobila mzdy mala som zafixované od našej mzdárky že pokiaľ berie daňový bonus, nevyjde preplatok a teraz neviem, správne mi to vyšlo? ďakujem
veronikasad Napíš to trošku zrozumitelnejsie. Ide o príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania? Suma 3717,71 je základ dane ? Pred alebo po uplatnení NCZD?
Ajdinka ide o príjem zo závislej činnosti, úhrn príjmov 8666,01 - úhrn povinného poistného 1144,97= 7521,04 základ dane - 38033,33 na daňovníka=3717,71 zdaniteľná mzda a daňový bonus 513,84
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka úhrn preddavkov na daň mala 706,30
    Tweety nie úhrn preddavkov ale celková daň
    Ajdinka no vychádzam zo mzdového listu za 2016 rok a myslíš spolu za rok daň mesačnú?
    Soňa K Tak jej musí vyjsť preplatok, či ? 706,30 mínus 513,84 je kladné číslo ....
    Tweety Ročnú daň,( po odpočítaní DB) nie mesačnú.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ajdinka ide o príjem zo závislej činnosti, úhrn príjmov 8666,01 - úhrn povinného poistného 1144,97= 7521,04 základ dane - 38033,33 na daňovníka=3717,71 zdaniteľná mzda a daňový bonus 513,84
    Najprv musíš vedieť aká je daň, a potom z nej vypočítaš 2%.
    Pozri tu:
    https://www.etrend.sk/financie/5-kro...-2-z-dane.html
    Ajdinka aj ked som si vytlačila vyhlásenie o 2 % tak mi vyšlo 706,30 - daňový bonus 513,84 = 192,46 a z toho 2 % je 3,84, len ide mi o to či aj v prípade pobernia daňového bonusu možu vyjsť 2 % ale podľa toho zrejme áno
    Soňa K Každý nemá takú výplatu, aby mu celú daň zo mzdy pokryl daňový bonus, sú aj väčšie mzdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.