Zavrieť

Porady

Kúpané rezne

Moja drahá polovica mi chráni zdravie aj pri reznoch. Rezne mám neskutočne rád a tak mi v nich znižuje obsahu tuku a "škodlivín". Robí to takto:
Rezne obaľuje v trojobale ako obyčajne a vypráža. Ked sú vypražené z oboch strán, vyberá ich a rýchlo vkladá do kastróla s vriacou vodou a každý rezen rýchlo okúpe z oboch strán a vyberie. Rezen nestráca chuť, struhanka zlepší kvalitu, rezen nie je suchý, je aj na tretí den ako čerstvý. Najdôležitejšie je to, že po takom treťom-štvrtom rezni vodu treba vymeniť, lebo uvidíte, aká je špinavá, hnusná. Prepálený olej - masť ostane v nej. Vyskúšajte, želám dobrú chuť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondi je offline (nepripojený) mondi

    muž mondi
    Dobrý den všetkým, som rád, že "moje" kúpané rezne mali úspech. Tej vody stačí toľko, aby sa rezen ponoril. Voda pri kúpaní musí vrieť, vtedy sa ten efekt plne dostaví. Po okúpaní, kým sa daľší rezen vypraží, plamen pod kastrólom znížim na minimum, pred kúpaním pridám... Krásne leto všetkým želá Mondi !

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    To ich akože umyje?
    A nerozmočí sa tá strúhanka?

    Vyskúšame!!!

    mondi je offline (nepripojený) mondi

    muž mondi
    Ešte na vysvetlenie, možno som to dosť jesne nepopísal:
    Napichne vypražený rezen vidličku, vyberie ho z masti a okamžite vloží do tej vriacej vody, obráti ho, masť zaškvrčí, oddelí sa zo strúhanky a potom rezen vyberie. Celé to trvá cca 10 sec. Pokladá ho na chvílu na sitko a potom ho uloží do kastróla a zakryje pokrievkou. Toť vsjo. Rezen ostane horúci, takže strúhanka sa znovu "osuší" a ostane krehká. Pekný den.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mondi
    Ešte na vysvetlenie, možno som to dosť jesne nepopísal:
    Napichne vypražený rezen vidličku, vyberie ho z masti a okamžite vloží do tej vriacej vody, obráti ho, masť zaškvrčí, oddelí sa zo strúhanky a potom rezen vyberie. Celé to trvá cca 10 sec. Pokladá ho na chvílu na sitko a potom ho uloží do kastróla a zakryje pokrievkou. Toť vsjo. Rezen ostane horúci, takže strúhanka sa znovu "osuší" a ostane krehká. Pekný den.
    Ja napr. rezeň vyberiem z panvice, pofrkam studenou vodičkou, potom položím do misky z jenského skla a nezakryjem, ostanú krásne krehučké.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    mondi
    Ešte na vysvetlenie, možno som to dosť jesne nepopísal:
    Napichne vypražený rezen vidličku, vyberie ho z masti a okamžite vloží do tej vriacej vody, obráti ho, masť zaškvrčí, oddelí sa zo strúhanky a potom rezen vyberie. Celé to trvá cca 10 sec. Pokladá ho na chvílu na sitko a potom ho uloží do kastróla a zakryje pokrievkou. Toť vsjo. Rezen ostane horúci, takže strúhanka sa znovu "osuší" a ostane krehká. Pekný den.
    A koľko tej vriacej vody? Len trošku na dne alebo toľko aby sa celý rezen ponoril? Ale potom načo by sa obracal že?

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Mám tiež odskúšané. Môžem doporučiť. Dcéra je slinivkárka, a ako na potvoru veľmi lúbi vyprážané. Tiež mi to niekto poradil asi tri roky späť, a od tej doby kúpem rezne, vyprážanú rybu aj syr.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Včera som kúpala. Je to sranda. Tá voda ozaj vypadá po niekoľkých rezníkoch príšerne. Síce nebola čierna ale mastná jak fras. Rezníky potom uschli a boli báječné...

    Mondi díky za typ!
    Včul budem taká zdravá...........

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    AlaNR
    Včera som kúpala. Je to sranda. Tá voda ozaj vypadá po niekoľkých rezníkoch príšerne. Síce nebola čierna ale mastná jak fras. Rezníky potom uschli a boli báječné...

    Mondi díky za typ!
    Včul budem taká zdravá...........
    Ala prosí, ťa koľko tej vríacej vody treba? iba na dne či celé rezne ponoriť?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    liduska
    Ala prosí, ťa koľko tej vríacej vody treba? iba na dne či celé rezne ponoriť?
    Neviem síce koľko treba, ale ja som si dala do kastrólika tak 3 centimetre od spodu. Stačilo mi to, ponorené boli, veď rezne nerobím také hrubé. Keď som ich vybrala z oleja - napichnuté na vidličke, spravila som po kastróliku dva okruhy a vytiahla.
    Naozaj, keď som ten štvrtý dokúpala, bolo treba tú vodu meniť. Inak by to asi nesplnilo ten účel, lebo toho oleja tam bolo dosť.

    Ešte doplním, že tá voda mi furt nevarila, vždy keď som obracala rezne posledný krát, tak som ju zapla a keď som ich vyberala, akurát varila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.