Zavrieť

Porady

Aký snímač teploty spalín do komína?

Dobrý deň,

potreboval by som pomoc. Mám kotol na tuhé palivo aj plynový. Systém je riešený tak, že keď zapálím v kotli na tuhé palivo, systém automaticky prepne na tento keď v zásobníku vodu mám nad 70 stupňov a odpojí plynový. Problém ale je, že v Oventrop je tiež motor, čo stále behá. Potreboval by som namontovať do komína snímač teploty spalín, aby zapol ten motor vtedy, keď treba a keď už nehorí v kotli, vypne to.

Aký snímač by som tam mohol dať a kde sa to dá kúpiť?

Ďakujem vopred za odpovede,
s pozdravom
Peter
canbo Je potrebné upresniť činnosť ventilátora , akým spôsobom je ovládaný , poprípade regulovaný - načo vlastne slúži. (npr.: zátopový , alebo zvyšovanie ťahu , alebo obmedzovanie ťahu....), potom je možne "niečo" riešiť čo vlastne snímať.
ranter Snimac by zapol Oventrop, ked kurim v kotli - v komine je teplo. Ked nekurim Oventrop vypne - v komine nie je teplo. Teraz Oventrop bezi stale, cize motor v nom, aj ked cely tyzden kuri len plynovy kotol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    ranter Ďakujem pekne! Taký pomoc nepotrebujem, to som urobil aj ja, konkrétne aj tie stránky som prezeral. Nechcem pomoc na vyhladávanie, ale konkrétnu. Keď niekto v tom vyzná, má skúsenosti a nie google vyhladávače.
    misoft Pýtal si sa na snímač... dostal si odkaz na snímač....
    "Potreboval by som namontovať do komína snímač teploty spalín, aby zapol ten motor vtedy, keď treba a keď už nehorí v kotli, vypne to." - a ostatné už na nastavení.

    Aký snímač teploty spalín do komína?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.