Zavrieť

Porady

Začať robiť účtovníctvo na živnosť?

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Som momentálne na rodičovskej dovolenke a uvažujem že by som to využila a spravila si kurz účtovníctva. Skončila som obchodnú akadémiu a na vysokej som mala pár semestrov účtovníctvo podnikatelov. V praxi som to však nerobila. Robila som len fakturáciu v jednej firme (v programe Pohoda). Myslíte že je reálne aby som bola schopná robiť účto pre napr.živnostníkov? Len v malom rozsahu začať popri materskej doma. Počítač mám, len program by som si kupila. Dokážu kurzy pripraviť človeka do praxe? Nemyslím tie z úradu práce, nie som na úrade. Zaplatila by som si nejaký kvalitný kurz a začala nejakým jedným-dvoma klientami. Stačilo by mi aby mi to po skončení materskej nahradilo tých 200eur čo teraz dostávam. Nečakám velké zárobky. Ale viem že bude ťažké nájsť prácu po materskej a nechcem čakať na zázrak z úradu práce potom. Učto ma vždy velmi bavilo. Viem že to zahrna celoživotné vzdelávanie, študovanie zákonov a odbornej literatúry a určite vela prebdených nocí no s tým počítam lebo ma to baví. Nešla by som do niečoho čo ma nebaví. No bojím sa či by som si našlo na začiatok aspon zopár klientov. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Aj ja som takto začínala. Stále sa v tomto období niekto nájde, komu je potrebné spracovať DP. No počas roka je to aspoň u mňa "bieda". Muž mi stále hovorí, že si mám nájsť normálnu prácu, ale tak, ako hovoríš aj ty, mňa to účto baví. Baví ma naučiť sa niečo nové v tejto oblasti. A som veľmi vďačná aj za túto stránku a za milých poraďákov, ktorí ochotne pomôžu. Aj keď vtedy, keď som začínala, ich tu bolo viac. Ale k tvojej téme. Ak ťa to fakt baví, tak choď do toho. Veď popri rodičovskej sa niečo priučíš a potom môžeš ísť už naplno. Ak chceš ísť na kurz, tak aj výrobcovia rôznych účt. programov ponúkajú kurzy a to priamo v ich programe. A to je polovica úspechu. Potom už len nejaké školenia, knihu a samozrejme lúskať túto stránku. Tak začni, držím Ti palce.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia2512 dakujem pekne. som pripravená makať na sebe. len presne toho sa bojím-či budú klienti. je ťažké ich získať? robíš v malom meste či v BA?
    mondes V malom meste. Teraz mám roboty, pretože mi nosia takí tí "igelitkári", ktorým je potrebné robiť aj jazdy aj cesťáky,, takže teraz som normálne s nervami v koncoch, či to zvládnem. A stále sa mám čo učíť. Od r. 2016 mám prvú s.r.o. a to ešte neviem, ako sa mi podarí urobiť uzávierku. Dúfam, že to zvládnem.
    Lucia2512 držím palce. a ty si predtým nerobila účtovníčku? máš kurz či len strednú školu?
    mondes Študovala som na OA, teda stredná škola a rôzne kurzy. Tiež som začínala len manželovi, ale to je už dávno. Na ňom som sa učila. Ale on neviedol ani JU, niekedy to bola paušálna daň.
      zbaliť

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ahoj aj ja ti odporúčam ak ťa to baví choď do toho a určite sa sama veľa vecí aj sem na porade naučíš. Ja som tiež začínala najskôr len jednoduchým bez DPH. Potom ma jeden známy nahovoril na DPH - začala som aj s tým. Bola som na kurze na JU v programe Alfa, dokonca ja v ňom ani nerobím. Potom som si urobila PU . Jednoducho ma to baví a tiež som začala v 2016 - s.r.o. - tak uvidím, síce sa veľa radím dopytujem, ale jednoducho keď ťa to baví - určite sa v tom nájdeš.... Aj som si VŠ robila - vôbec nie ekonomického zamerania a mám obchodnú akadémiu. Ale ked som zistila že mám niekde na úrade dostať 400-500 € Tak budem radšej doma robiť za 300-400 € a neprecestujem a som sama sebe pánom. Síce je to niekedy odžku ale ja si niečo nájdem aby som vybehla :-). Postupne pribudne aj klientov.

    wrong je offline (nepripojený) wrong

    wrong
    Ak by si chcela, tak popri poberaní RP môžeš byť evidovaná na úrade PSVaR. Po troch mesiacoch si môžeš požiadať o Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, ktorý je od 2994,62 do 4971,40 Eur podľa okresu v ktorom bývaš.

    Začať robiť účtovníctvo na živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.