Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
ondrejvla
Ja žasnem, aká som nemožná!

Robila som klienta, doniesol mi veci v jednej taške, účtovala som ho v mojom programe, mzdy 1 pracovník, všetko za celý rok, + poradenstvo, čo mu lepšie vychádza a ostatné dobré rady, malo viac ako 550 položiek, dávala som vlastný kanc.materiál, tlačivá a keď som pýtala 5000,- Sk, veľmi sa mu to nepozdávalo. Keď som mu povedala, že najmenšia sadzba v ZA je 15,- Sk zostal udivený, že jeho sestra by mu to urobila lacnejšie.
Tak, a povedala som si dosť! Nech ešte niekto príde s igelitkou, nemá šancu!
Že som ja dve noci nespala, celé dni sedela pri tom, aby som mu to dala do poriadku a on mi povie toto?! Stačí to, čo mám, a budem kľudne spinkať!
Čo poviete spolutrpitelia marcoví?
Hmm ja mam pri JU neplatca cenu za polozku 13,- Sk a pri nenalepenych a nevypisanych dokladoch plus 10% z ceny uctovnictva. Tiez som sa takto kolkokrat jedovala, a potom mi povedal dotycny, ze by mu to niekto urobil lacnejsie.
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
dr.kuko
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku
Kuko, tak nieco podobne som zazila aj ja. Cestovna kancelaria. Cely rok ich pracovnicka robila pokladnu a skoda hovorit ako vypisovala strasne doklady. Prijmy 4 mil., len pokladna 4 velke sanony. Cele som to prerabala. Doniesli mi to na konci februara.

Teraz sa to snazim riesit tak, ze im najskor urobim skolenie ako to nalepovat, pokial si to chcu robit sami, alebo im dam prirazku k uctovnictvu a urobi mi to moja spolupracovnicka. Nemam chut sa s tym trapit sama.
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

To Tatiana: robim ucto mame Kadernicke, samozrejme zadarmo nema toho vela, ale za igelitku asi 5tis. sk by som bral.

Dalej robim brachovi - zase zadarmo och jooooooj . Tyzden v prdeli, narobeny a nic z toho , no neurob to rodine

Dalej robim dvom kamaratom a jednemu pravnikovi, normalna suma za komplet rok u mna je 5tis. sk sa danovym, s poradenstvom pocas roka atd atd. Ked ma toho menej, napr. bez blokov /aj taky mam pripad donesie faktury, banku a vydavok ani jeden / tak to beriem 3tis. sk

Proste pod 3tis. nejdem ani bohovi, za 1000korun sa na to mozem vy... a mam volny cas + usetrene nervy a naklady.

A teraz robim platcu dph, som zvedavy kolko toho bude mat, štvrtročne 5tis sk, cca 600položiek plus minus, ale dohoda bola ak sa mi to bude zdat vela, zvýšime sumu.

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.

vsetko je JU, som z ba. Robim aj PU ale to som normalne zamestnany, ostatne robim doma po robote, cez vikendy.

Ajtak sa mi to zda byt niekedy malo pri tych problemoch, vedomostiach, straveneho casu atd atd. Ako tu niekto spomenul nepodcenujte sa!!!!! Zodpovednost je na nas a tak nech je aj tomu primerane zaplatena.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lagi: no ahooooooj... ked nemozem byt na tks tak aspon ktosi zavita na poradu

a mas veru pravdu.. no kamen urazu pride, ked dotycny vyhlasi ze to je vela, ten kto tomu nerozumie nevie aka je s tym drina, oni len vydia ze nahodime zopar cisel do pocitaca a ze aj tak za nas setko urobi technika a mame to raz dva, podla nich robota na den a chce za to 5tis!!!

Ja mam teraz takych co boli na pausalnej dani a teraz su na pausalnych vydavkoch, maju len cca 10 faktur do roka, plus platby do fondov a chcu urobit danove priznanie.. no netusim kolko pytat... /napr. minuly rok som za danove dostala bonbonieru!!!!/
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To laguna:

som podobný prípad ako ty, až na to, že tento rok to robím prvý krát - teda JU. Tiež v práci robím PU a aj tam toho je viac než dosť. Tak mi to JU pre kamošov a chalana vychádza po nociach cez víkend :-(
A ešte mi zahlási jeden, že viac ako 1300 platiť nebude...takže čarujem...
a samozrejme zadara
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ja robím 2 kaderníčkam už 6-ty rok /majú združenie/ a 6-ty rok mi dávajú po tisícke. Nemám odvahu im povedať, že chcem viac. Veľmi rýchlo to zmaknem, lebo stále je to o tom istom. Tak mi automaticky dajú po tisícke, možno im ani nikdy nezvýšim.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Mám aj takú skúsenosť, že keď som na ľahké učto povedala daj koľko myslíš, veď si sa isto pýtal kamarátov na ceny - zákazník dal viac ako som čakala. Ale už to nebudem riskovať. Vidím, že nie som sama čo si nevie zapýtať a robí pod svoju dôstojnosť, aj v rodine boli z toho hnevy, ale pomaly pomaličky dozrelo pevné rozhodnutie: najprv dohoda o cene, tak kuknem do igelitky.
Takže držte palce, povieme si o rok . . .
Alebo otvorím 1. apríla novú tému Ako ma zákazník dobehol . . .


0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
andreaS
lagi: no ahooooooj... ked nemozem byt na tks tak aspon ktosi zavita na poradu

a mas veru pravdu.. no kamen urazu pride, ked dotycny vyhlasi ze to je vela, ten kto tomu nerozumie nevie aka je s tym drina, oni len vydia ze nahodime zopar cisel do pocitaca a ze aj tak za nas setko urobi technika a mame to raz dva, podla nich robota na den a chce za to 5tis!!!

Ja mam teraz takych co boli na pausalnej dani a teraz su na pausalnych vydavkoch, maju len cca 10 faktur do roka, plus platby do fondov a chcu urobit danove priznanie.. no netusim kolko pytat... /napr. minuly rok som za danove dostala bonbonieru!!!!/

andreaS za pausalnych beriem 500,- Sk a su este radi, ze im urobim to danove priznanie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

[QUOTE=laguna]

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.
laguna, ja robím KJ tak, mi dá doklady za mesiac, povie mi stav tachometra a zistím, že má nabehané napr. 2700 km za mesiac. On mi o cestách nepovie nič.
Ja si u neho zistím z dokladov kde sa nakupovalo, podla OFa kde sa pracovalo atď. Podla tohto mu vyrobím knihu jázd aby všetko sedelo s tachometrom, aby nemal nadspotrebu, aby to mal "akurát". Za túto prácu = napísanie knihy jázd podla dodaných dokladov mám dohodu 500,-/mesiac. Neviem či je to dosť alebo málo. ???
Pekný večer želám...
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Ja osobne si myslím, že je to akurátna suma tých 500,-Sk za mesačnú knihu jázd.

Čo sa týka DP pri živnostníkoch, ktorí majú daňové naozaj jednoduché, je to od 500,-Sk do 1500,-Sk. U zložitejších DP, kde treba vytlačiť množstvo dokumentácie sa to vyšplhá aj na 3500,-Sk.
Tiež si treba zvážiť, či použiť hodinovú sadzbu , alebo paušál. Ja osobne som všetkým mojim známym oznámil, že od 1.1.2005 je moja taxa 250,-Sk na hodinu. Snažím sa ju dodržiavať, ale konzultácie, ktoré trvajú niekedy aj dve-tri hodiny si neúčtujem, nakoľko ide o kamarátov/-tky/. Zdá sa mi to snobské. To by som sa potom nemohol s nikým ani porozprávať.
Za mesačné DPH si pýtam podľa položiek 20,-Sk/položka alebo to hodím na paušál, keby to vychádzalo príliš veľa alebo príliš málo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Keď si tak prejdem všetky príspevky, mám pocit, že tak 99,9% z nás si nevieme zapýtať ani len rovnú hodnotu za odvedenú prácu /o nadhodnote ani nehovorím veď väčšinou robíme aj "daňových poradcov, auditorov, právnikov atď. -myslím na to čo po nás chcú,/ a neviem vlastne prečo to tak je. Vo veľkých firmách /najmä na západe/ sú ekonóm /to vlastne sme skoro všetci veď o čistom účtovníkovi sa tu nedá hovoriť/ a právnik tie najdôležitejšie osoby pre správny chod firmy. Ak si predstavím, napr. čo znamená zostaviť knihu jázd dozadu /už len tá spálená elektrina pri zapnutom počítači/ a ešte rozmýšľame či je 500,- SK veľa /samozrejme v skutočnosti by si ešte trebalo z toho odpočítať odvody/ je mi skoro už z toho aj smutno. Tento rok som práve dostala takmer depresiu z tohto problému, pretože naozaj každý vysype igelitku, myslí si , že stlačíme gombík a je hotovo. Dajú to na poslednú chvíľu a keď náhodou vypočítate daňovú povinnosť, tak div že Vás neobvinia že za to môžete Vy. Už tri týždne rozmýšľam ako je to možné, že napr. človek, ktorému robím JÚ už tretí rok, zarobil dobre cez milión SK a doteraz mi nezaplatil 6 500,- SK?? Je vinný on alebo ja? Nespravili sme to z nich aj trocha my, keď sa podľa mňa bojíme zapýtať za svoju prácu. Veď hodina automechanika v servise je min. 500,- SK, ak si dáte umyť auto komplet zvonka i zvnútra tu v Blave je to nad 1 000,+- SK a nikto z nich nemusí študovať 500 noviel zákonov do roka atď. atď veď to všetci dobre poznáte. Maly by sme asi všetci porozmýšľať, že keď by všetci postupne pýtali rovnocennú plácu za vykonanú prácu a posielali by sme ich niekam aj z ich igelitkami, možno by sa naučili viac vážiť si našu prácu. A to tu ešte k tomu vnímam, že väčšina z nás robí aj podvojné účtovníctvo. Som sa asi rozohnila ale vážne ma to tento rok už hnevá. Od januára robím ako blázon tých, čo mali celý rok čas a ešte aby som ich urgovala aj za vlastné peniaze.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, máš svätú pravdu, pri niektorých mám niekedy pocit, že ich chcem doslova okradnúť, tak od takých radšej bočím. Všetci chcú mať papiere urobené bezchybne a vysoko profesionálne, ale keď príde na platenie, tak mi to niekedy pripadá ako na trhu - handrkovanie o zvädnutú zeleninu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[QUOTE=Manual]
laguna

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.
laguna, ja robím KJ tak, mi dá doklady za mesiac, povie mi stav tachometra a zistím, že má nabehané napr. 2700 km za mesiac. On mi o cestách nepovie nič.
Ja si u neho zistím z dokladov kde sa nakupovalo, podla OFa kde sa pracovalo atď. Podla tohto mu vyrobím knihu jázd aby všetko sedelo s tachometrom, aby nemal nadspotrebu, aby to mal "akurát". Za túto prácu = napísanie knihy jázd podla dodaných dokladov mám dohodu 500,-/mesiac. Neviem či je to dosť alebo málo. ???
Pekný večer želám...
To musím sa pridať - ľudkovia robíme po nociach, kde sú naše kríže a oči....NEDAJTE SA VYUŽÍVAŤ !!!

Za svoju robotku si kľudne zapýtajte! - ja som to riskla, zapýtala som si, nie naviac, len adekvátne, milý klient zobral veci že ďakuje, ide inde... o 3 dni mi volal a moc ma prosil či mu teda spravím DP. - asi som pýtala ešte furt málo...

inak na knihy jázd sú vraj aj SW ktoré to celkom pekne urobia, ja robím v Omega a Alfe....

všetkým držím palce
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Treba sa k celej veci postaviť asi nekompromisne. Ja som tiež počul o prípade, že klient si priniesol doklady ku kamarátovi, aby mu urobil DP, že tam nemá skoro žiadne pohyby. Bolo to myslím PÚ. Keď si dotyčný vypýtal 10000,-Sk , chlapík sa otočil, že aký si drahý, nechám si to urobiť inde. Po dvoch týždňoch sa vrátil s prosíkom, aby mu to urobil, lebo inde mu za to pýtali 20000,-Sk. Kamoš ho pekne krásne odporučil, že už nemá naňho čas a bolo. Takto nejako sa musíme naučiť pracovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale budeme musieť sa zmeniť, lebo nás ináč pohltí vlastná skromnosť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

juko
Treba sa k celej veci postaviť asi nekompromisne. Ja som tiež počul o prípade, že klient si priniesol doklady ku kamarátovi, aby mu urobil DP, že tam nemá skoro žiadne pohyby. Bolo to myslím PÚ. Keď si dotyčný vypýtal 10000,-Sk , chlapík sa otočil, že aký si drahý, nechám si to urobiť inde. Po dvoch týždňoch sa vrátil s prosíkom, aby mu to urobil, lebo inde mu za to pýtali 20000,-Sk. Kamoš ho pekne krásne odporučil, že už nemá naňho čas a bolo. Takto nejako sa musíme naučiť pracovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale budeme musieť sa zmeniť, lebo nás ináč pohltí vlastná skromnosť.
Práve i to som mala na mysli, možno by sme prechodne po odmietaní takýchto "podnikateľov" zarobili menej, ale by zistili, čo to znamená ak by im nemal kto spracovať ich igelitku. O advokátov sa v tomto postarala komora advokátov , majú svoje tarify, notári atď. a my čo - igelitky?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Asi robíme niekde chybu. Súkromní zubári majú svoje cenníky, autoservis má cenník, len táto naša činnosť je nejak nekoordinovaná.
čo sa týka SW na KJ ja robím v ACORY z Čadce a na určovanie kilometrov mám špecialny SW autoatlas Európy s editovaním trasy /je podrobnejší než naše automapy/
Pekný večer...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
Práve i to som mala na mysli, možno by sme prechodne po odmietaní takýchto "podnikateľov" zarobili menej, ale by zistili, čo to znamená ak by im nemal kto spracovať ich igelitku. O advokátov sa v tomto postarala komora advokátov , majú svoje tarify, notári atď. a my čo - igelitky?
ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie....... a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

... to sa stáva aj mne, že tam nájdem všetko, čo si kúpili na seba, do seba, do domácnosti a sem tam aj do firmy. A ja ako popoluška triedim a vyrovnávam doklady, lebo to vyzerá ako pozbierané na smetisku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať