Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

No tak mi to nedalo a napocitala som cca polozky u noveho klienta.

Doslé fa (+dobropisy) = 500 poloziek /mes

vystavene fa (+dobropisy) = 90 pol/mes (vsetky fa si robia prevadzky samostatne avsak soft neumoznuje prenos, takze polovicu faktur treba nahodit nanovo)

Bankove doklady (5 BU) = 400 pol/mes

Pokladnicne doklady (za 4 prevadzky, vratane uctovania dennych trzieb a terminalu) = 750 pol/mesiac

Mzdy = cca 40 zamestnancov, 5 dohodarov (cez prazdniny viac)

Tak a teraz ma zaujima kolko by ste za takuto firmu pytali na zivnost. Dakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
25000.- -30000.- Sk
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Tato suma je aj so mzdami, ano? Tak to na tom nie som zle. Dakujem. Hned som kludnejsia.
0 0
Fisher Fisher

Fisher je offline (nepripojený) Fisher

@andreas

45 000,-
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uf ta druha suma je veru zaujimavejsia ale obavam sa, ze nepochodim... ono totiz dochadzam ku klientovi a pracujem na jeho pocitaci s jeho programami... i ked na druhu stranu podla objemu prace by som povedala ze by mohlo byt nakolko zacinam uvazovat, ze si najdem daku pomocnu silu a ja budem uz "len" uctovat... lebo to zakladanie, triedenie ma fakt ubija.. ale dakujem aj za takyto nazor
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

andreaS Pozri príspevok
uf ta druha suma je veru zaujimavejsia ale obavam sa, ze nepochodim... ono totiz dochadzam ku klientovi a pracujem na jeho pocitaci s jeho programami... i ked na druhu stranu podla objemu prace by som povedala ze by mohlo byt nakolko zacinam uvazovat, ze si najdem daku pomocnu silu a ja budem uz "len" uctovat... lebo to zakladanie, triedenie ma fakt ubija.. ale dakujem aj za takyto nazor
určite treba pítať viac ako 35.tis. lebo je to náročné a je toho veľa.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olgica Pozri príspevok
určite treba pítať viac ako 35.tis. lebo je to náročné a je toho veľa.
Oj. oj. takto mäkko chceš pýtať?
0 0
lubocka lubocka

lubocka je offline (nepripojený) lubocka

Ahojte všetci.
Túto tému som našla prvý krát a som v šoku, lebo robím kamarátovi /SZČO/ PU s DPH /štvrťročný plátca/, má 1 zamestnanca /mzdy, odvody-výkazy, príkaz do banky a všetky mzdové evidencie/, urobila so mu všetky smernice, vediem karty majetku, odpisy, každý rok komplet výkazy a poznámky k súvahe, iba vyšlé fa si vystavuje sám a úhrady faktúr do banky a trvalé príkazy.
Keď mu poviem, že za štvrťrok chcem 2600,- Sk čo je ročne okolo 11000,- tak sa mu to zdá veľa. Robím na PC ale program má svoj, ktorý on platí ale papier, náplň do tlačiarne a pod. má grátis. Pritom sám chcel ísť na PU, hoci mu stačí JU.
Takže mu niektoré príspevky vytlačím, aby si nemyslel, že ho okrádam, alebo mu poviem, nech to za tú cenu skúsi inde.
Ale to len tak medzi nami.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Daj vedieť, ako pochodíš, pretože to je fakt veľmi málo. Držím palce.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nerád sa miešam do diskusie interného charakteru, len chcem pripomenúť, že termín prechodu na euro je tu "coby dup". Pre účtovnícku obec to bude v prechodovom období - kým plne neprejdeme na euro a kým bude zo zákona nutné dvojité oceňovanie - znamenať podstatné zvýšenie objemu práce, možno až jej zdvojnásobenie. Mali by ste na to pripraviť svojich odberateľov...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nerád sa miešam do diskusie interného charakteru, len chcem pripomenúť, že termín prechodu na euro je tu "coby dup". Pre účtovnícku obec to bude v prechodovom období - kým plne neprejdeme na euro a kým bude zo zákona nutné dvojité oceňovanie - znamenať podstatné zvýšenie objemu práce, možno až jej zdvojnásobenie. Mali by ste na to pripraviť svojich odberateľov...
To vážne? tak mne to ešte nedošlo.... ale od tejto chvíle sa tým budem intenzívne zaoberať. A či to naši odberatelia príjmu? nooo, nebude to jednoduché, ale zabojovať treba. Vďaka za upozornenie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mysimis Pozri príspevok
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
ja mám len takú malú kozmetickú opravu. Jožko je Mihál nie Mihály
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
katkaj Pozri príspevok
ja mám len takú malú kozmetickú opravu. Jožko je Mihál nie Mihály
Ospravedlňujem sa p. Mihálovi, že som ho premenovala. Môj klient sa volá Mihály..... Ďakujem za upozornenie.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

mysimis Pozri príspevok
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
... no podľa mňa budú musieť, ono im možno ani nič iné nezostane... veď ceny budú s prechodom na EUR určite zdvíhať všetci, tak prečo by nie účtovníci??? Naše "drahšie služby" budú mať predsa zakomponované v tých svojich službách, príp. rabatoch. A možno to bude k niečomu aj dobré, pretože tej práce pri účtovaní akejkoľvek firmy bude podstatne viac (ak nie dvojnásobne viac), takže kapacitne horšie na tom bude aj skupina tzv. "tiežúčtovníčiek" (t.j. absolventiek rýchlokurzov a pod.), ktoré svoje služby z dôvodu "uplatnenia sa na ekonom. trhu" dodávajú skutočne pod cenu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... najlepšie ceny v mojom okolí majú účtovníčky bez kurzu a bez akéhokoľvek oprávnenia na podnikanie . Nedávno mi k takej odišiel dlhoročný klient, lebo som síce dobrá, ale drahá. Drahá rozumej asi toto - JÚ, paušálna mesačná platba rozpočítaná na položku cca 10 Sk/položka. Mzdy pre dvoch zamestnancov má v paušálnej platbe, ako dlhoročnému , bezproblémovému klientovi som cenu nemenila dlhýýý čas ... Tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mysimis Pozri príspevok
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
...ak k tomu nepristúpime štýlom "Anče z Dereša"... pán veľkomožný dovolia??? ale naopak, použijeme oprávnenú argumentáciu, niet dôvodu k obavám...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Johanka Pozri príspevok
..tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá .
...na vlastných chybách sa učíme asi všetci najradšej...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Johanka Pozri príspevok
... najlepšie ceny v mojom okolí majú účtovníčky bez kurzu a bez akéhokoľvek oprávnenia na podnikanie . Nedávno mi k takej odišiel dlhoročný klient, lebo som síce dobrá, ale drahá. Drahá rozumej asi toto - JÚ, paušálna mesačná platba rozpočítaná na položku cca 10 Sk/položka. Mzdy pre dvoch zamestnancov má v paušálnej platbe, ako dlhoročnému , bezproblémovému klientovi som cenu nemenila dlhýýý čas ... Tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá .
... k tomuto dodám len toto:
v 12/2006 odo mňa odišiel klient s tým, že buď mu znížim cenu za svoje služby, alebo že má v zálohe lacnejšiu, pretože vraj si ma nemôže dovoliť. Tak som mu povedala, že nech teda neváha a prestúpi k nej. V priebehu 01-06/2007 mi asi 4x volal, že by rád poznal môj názor na zopár problémov, ktoré mu moja nástupkyňa nevedela vyriešiť. Pred týždňom mi zavolal, či by som si ho nemohla zobrať späť, že zaplatí, koľko si vypýtam, že veľmi ľutuje svoje rozhodnutie a bla... bla... bla, že mu treba dorobiť celé účto od 01/2007, pretože mu horko-ťažko polátala iba DPH... Klobúk pred ním dolu, že sa takto "znížil" a samozrejme si odo mňa vypočul aj patričný komentár, avšak z kapacitných a časových dôvodov som ho odmietla.
... nuž ... do tej istej rieky 2x nevstúpiš ...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

...môžete mi prosím vás niekto vysvetliť výraz "tiežúčtovníčka" alebo "podomová účtovníčka", mám pri čítaní týchto výrazov taký nepríjemný pocit. Na živnosť robím 4 roky, mám 34 rokov praxe v štyroch zamestnaniach ako mzdová účtovníčka, materiálová účtovníčka, pokladníčka, finančná účtovníčka. Pred štyrmi rokmi ma zamestnávateľ prepustil /so mnou ďaľších šesťdesiat/, asi mi nebudete veriť ale v mieste bydliska ani v blízkom okolí som si prácu nenašla, keď už nie na inom tak to stroskotalo na tom že nemám vodičák, ale ja som v živote auto nemala tak na čo by mi bol vodičák. Mám aj kurz podvojného účtovníctva ktorý sa tu tiež spomína v súvislosti s "tiežúčtovníčkami", tak som sa dala na túto dráhu, snažím sa robiť poctivo, keď som začínala vôbec som nevedela cenové relácie, robila som pre známych a rodinu za kamarátske ceny, pretože som bola rada že mi pomohli, som totiž vdova a nijaký iný príjem do domácnosti nemám. Za odstupné som si kúpila počítač a programy a začala som. Pracujem doma, pretože mám chorú mamu, dvakrát som ju opatrovala tu u mňa v dvojizbovom byte, jedenkrát po srdcovej príhode päť mesiacov, druhýkrát po mozgovej príhode tri mesiace a to vždy v čase najväčšieho frmolu od novembra do marca. Stále je treba s ňou chodiť k lekárom a všeličo pre ňu vybavovať, takže pracujem po nociach a sobotách a nedeliach, takto mi to vyhovuje, ale zostanem pravdepodobne len "tiežúčtovníčka" a "podomováúčtovníčka".
Zdravím všetkých...Maruška
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať