Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Monica
Však len za hodinu poradenstva som zaplatila 400 sk! Celý rok má mať potom živnostník urobený za tisícku?
No tak to ja som za hodinu poradenstva zaplatila 1000,-Sk. To bolo ešte skôr než som objavila poradu, inak by som tie rady nepotrebovala, všetko som si našla tu. A to ešte o nejakých veciach tá poradkyňa nevedela nevedela....
Po prečítaní týchto príspevkov si fakt myslím, že podaktoré sumy sú tu prinízke. Treba si asi fakt určiť sumy a nepozerať sa na tých čo platia, ale hlavne na tých čo robia, koľko sa s tým narobia, čo všetko pre to robia.... a tak.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

andreaS
A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
1. kategoria - jednorazovka:

Na to, aby ste to stihla za hodinu, potrebujete sa cely rok venovat (denne) sledovaniu zakonov, novelizacii, predpisov, atd.
Takze ak sa to premietne do sadzby, 1000 Sk/hodinu za uzavretie komplet uctovnictva a danoveho priznania je primerane.
Ak je poriadny, papiere ma uplne a zotriedene, moze to byt hotove za hodinu. Ak je bordelar a tri hodiny budete triedit blocky, nech si zaplati.

2. kategoria - pausal:
tam si mozete robit robotu priebezne, nie je to narazove, zivnostnikovi s JU mozno venujete dve hodiny mesacne. Zalezi na agende a pocte poloziek.
0 1
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

A samozrejeme, chodíme na školenie, ktore si platíme a nie sú zadarmo a za pol dna zaplatíš od cca 700-800sk až neviem do akej vyšky, a oni to chcu za 1000sk za jeden rok, hahahahaaaaaaaaaa.

Mal som jeden prípad, kamoškin známy sa chcel niečo opytať, ľudia on si to robil sám /asi veľký lakomec/, zadarmo som mu radil asi 2-3hodiny a to som ho nikdy nevidel, nepoznam a robil si to dokonca ručne /myslim účto / písal perom pen. dennik a ked som na to pozrel, polovicu mal zle a prepisovat, ci mu to neurobim, povedal som mu cenu ze oooooooooch, to nie, to si radšej prepíše.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Začína sa to cibriť, zatiaľ súhlasím s Bodliakom.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bodliak: mne je praveze toto jasne, ale ako to vysvetlit tej druhej strane... Sak mu poviem, nepaci sa, tak aha, tu si treba kupit tuto literaturu, ist na toto skolenie, precitat tamtie zakony a mozes si to aj ty urobit za hodinku..

Laguna: mozem len suhlasit.
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Nie som živnostník, len zamestnanec. Chcem sa len spýtať, akú skúsenosť máte vy ostatní.

Moje kamarátky - účtovníčky - zamestnankyne každý rok po vykonaní daňového priznania dostanú odmenu vo výške cca 3-5 tis. Sk. Ja nikdy nič, už štvrtý rok a pritom mám z nich najviac roboty a najmenší plat. Asi som hlúpa, ale neviem si otvoriť ústa. Moja chyba.

K tej otázke, je to obvyklé dostávať odmeny za vykonanie DP? Mám si vypýtať tiež?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

andreaS
pyton: ja budem len rada, ak by to bolo viac ale ci to je aj realne, ci mi tolko da...

poviem jeden priklad, zivnostnik prijal v roku 2004 nieco cez 240tis (cca 20tis mesacne). Samozrejme, ze minul co sa dalo a neodkladal si na dane. Teraz mu vychadza platit dan cca 18tis. Co je v podstate jeden mesacny plat. Ale tuto dan mu tiez nikto neodpusti a musi ju zaplatit... A pre neho by nemalo byt malo dat ani tych 1000,-... Len neviem co od neho cakat, lebo to je ten, co mi minuly rok dal bonbonieru Sak mu poviem, nech si zisti aka je cena a potom nech nadava. vsak dostava aj celorocny poradensky servis... a pravda, dost bolo roboty pod cenu! ja som tie vedomosti tiez nejako nadobudla a on tiez nerobi zadarmo. tak!

A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
AndreaS, veď ty to vieš tak krásne zdôvodniť. Moja reč. Ja to takto hovorím aj tým mojím ľuďom niektorým nechápavým a toľko energie ma to stojí a nervov, ale keď to urobím lacno, tiež mám z toho taký trápny pocit. Inak tí ľudia po zdôvodnení už potom úplne v poriadku pristanú na cenu ako keby na to zdôvodnenie čakali. Inak, aj keď odovzdávam doklady, tak je to s mojím hodinovým komentárom, také zdôvodnenie už dopredu, aj keď tomu rozumie len trochu, ale nech vidí, čo je za tým. Inak, ty máš fakt problém si vypýtať tých 1000,- za to DP? To je taká cena so zľavou, to by som vôbec neriešila ako problém, za to bude každý len rád a tú bonb. ti dá k tomu.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

laguna
A samozrejeme, chodíme na školenie, ktore si platíme a nie sú zadarmo a za pol dna zaplatíš od cca 700-800sk až neviem do akej vyšky, a oni to chcu za 1000sk za jeden rok, hahahahaaaaaaaaaa.

Mal som jeden prípad, kamoškin známy sa chcel niečo opytať, ľudia on si to robil sám /asi veľký lakomec/, zadarmo som mu radil asi 2-3hodiny a to som ho nikdy nevidel, nepoznam a robil si to dokonca ručne /myslim účto / písal perom pen. dennik a ked som na to pozrel, polovicu mal zle a prepisovat, ci mu to neurobim, povedal som mu cenu ze oooooooooch, to nie, to si radšej prepíše.
Aj ja takých poznám. Jednému takému, čo to mal ručne a zle som to urobila dobre, prišla daň. kontrola /niekde na dedine/ on im tam predložil všetko čo mal, aj to svoje zlé účto aj to moje. To moje si asi nevšimli a začali mu kontrolovať ten jeho peň. denník - zaúčtované mal prvé dva stĺpce pozapisované svojsky a jemu to prešlo. Moja práca sa tak ukázala navyše, no trapas.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabr
Nie som živnostník, len zamestnanec. Chcem sa len spýtať, akú skúsenosť máte vy ostatní.

Moje kamarátky - účtovníčky - zamestnankyne každý rok po vykonaní daňového priznania dostanú odmenu vo výške cca 3-5 tis. Sk. Ja nikdy nič, už štvrtý rok a pritom mám z nich najviac roboty a najmenší plat. Asi som hlúpa, ale neviem si otvoriť ústa. Moja chyba.

K tej otázke, je to obvyklé dostávať odmeny za vykonanie DP? Mám si vypýtať tiež?
Neviem ako je to v zamestnaní, ale je obvyklé /niektorí to majú aj v zmluve/, že za spravovanie účtovnej závierky a DP sa pripláca max. do výšky mesačnej tarify pri spracovávaní účtovníctva.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Inak chcem sa Vás spýtať, keď niekomu vypisujete daňové priznanie, podpisujete sa na ňom ako zodpovedný za účtovnú závierku?
Neviem či si to môžem dovoliť, jeden zákazník to chce. Len ja nemám vo výpise z OR aj vypracovanie DP.
Prípadne či sa podpisujete na výkazoch FO.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katarína STR
Inak chcem sa Vás spýtať, keď niekomu vypisujete daňové priznanie, podpisujete sa na ňom ako zodpovedný za účtovnú závierku?
Neviem či si to môžem dovoliť, jeden zákazník to chce. Len ja nemám vo výpise z OR aj vypracovanie DP.
Prípadne či sa podpisujete na výkazoch FO.
Ja sa podpisujem na výkazoch - tam je osoba zodpovedná za účtovnú závierku - t.j. účtovníctvo vykonávame a DP si podpisuje sám daňovník. Aby som sa vyhla tomu, čo píšeš o OR vo faktúre uvádzam "...fakturujem za spracovanie závierky a podkladov k DP ....
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Súhlasím s evinou. DP si môže podpísať "len" daňovník, pokiaľ na to nemáš oprávnenie. Si zodpovedná len za účtovnú závierku. Ak mu aj to DP urobíš, môže byť len rád (aj keď viem, že väčšina to učto doťahuje aj vypracovaním DP). Ja DP v žiadnom prípade nepodpisujem, aj v robote ho podpisuje konateľ.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Suhlasim s Vami, podpisem zvierku a ucto a za statutarny organ sa podpisuje on. Tak ma dojm dvolezitosti, ked mu dam podpisat 6tlaciv tak vidi, ze toho je kopec len podpisovania.Mam rad tuto diskusiu
0 0
slavka1 slavka1

slavka1 je offline (nepripojený) slavka1

Súhlasím s Jančou , ja tiež vypracujem všetko ale podpisujú si to sami.

Pekný marcový deň.
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
Upresnenenie k mojmu prispevku na andreaS. Pausalnymi som myslela pausalne vydavky 25% alebo 60%. Len urobit danove priznanie. Tam si myslim, ze je primerana cena 500,- Sk.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Nie je to malo? Mas v tom zakalkulovane aj cas, ktory stravis s tym klientom. Ved vypisanie nejakych dokladov je jedna vec a pokec k tomu je vec druha. Take prestudovanie materialu ti moze trvat cca 15 min.,vypisanie cca 15 min. To uz mas pol hodinu a ked mu to odovzdavas, tak k tomu dan.priznaniu z tvojej strany treba komentar. Ved mu to nemozes odovzdat iba tak, tu mate papiere. Neviem, ja mam iny pristup. Co som robila jednorazovky, su z nich potom staly klienti. Mozno je to aj o pristupe ku klientovi.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Poznáte to, klient celý rok nevie o tom že má účtovníctvo a účtovníka a zrazu sa dohrmí ako veľké voda a chce robiť zázraky...keby som si mal účtovať len za tie posedenia hodinové tak mi musia platiť raz toľko asi som moc mäkky na takéto jednania...hm asi sa zamyslím a pôjdem robiť niekde za stroj, kde nebudem musieť rozmýšlať..
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vladimír Ozimý
Poznáte to, klient celý rok nevie o tom že má účtovníctvo a účtovníka a zrazu sa dohrmí ako veľké voda a chce robiť zázraky...keby som si mal účtovať len za tie posedenia hodinové tak mi musia platiť raz toľko asi som moc mäkky na takéto jednania...hm asi sa zamyslím a pôjdem robiť niekde za stroj, kde nebudem musieť rozmýšlať..
Vladko súhlasím s Tebou. Ja som tento rok robila jedno daňové priznanie síce typu "A", ale dosť problematické, za "Modré z neba" - /čokoláda/. Ostala som taká zaskočená, že som sa zmohla len na "to nemuselo byť"
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
blcha
V toho, čo som si prečítala, som zistila, že asi držím rekord! Všera som urobila daňové priznanie podnikateľovi a dal mi zaň dvoch gumových hadíkov! No kto by odolal? Presne viem o čom hovoríte, aké ťažké je zapýtať si viac, sama som s tým bojovala. Zamýšľala som sa nad tým, prečo sa im zdá akákoľvek suma priveľká. Jedine preto, LEBO SI NEVEDIA ANI PREDSTAVIŤ, čo je to za robotu. A tak som im tento rok dala na výber: drahšie ako doteraz, ale celý komfort ako doteraz: návštevy vo firme, hotové príkazy na úhradu, behačky po úradoch, listy, zastupovanie v daňovom konaní... alebo lacnejšie ako doteraz, ale iba účtovníctvo. DONESÚ MNE ZOTRIEDENÉ doklady, PRÍDU SI ZOBRAŤ spracované mzdy, sami si doručujú, prihlasujú, vybavujú... Čo z toho bude, uvidím sama, ale som pevne rozhodnutá vychovať si ich. Ak mi niekto prebehne k lacnejšiemu, zamyslím sa, či som dosť kvalitná. Inak je pravda, že človek sa neubráni charite, keď vidíte otca troch detí, žena na materskej, snaží sa ako môže, ledva ledva prežíva, ťažko od neho pýtať aj tých 20,- Sk za riadok. Za komoru by som bola, ale veď máme Zväz účtovníkov Slovenska, avšak mne členstvo neprinieslo okrem poplatkov nič, tak som to zrušila. Prajem všetkým pevné nervy!
Blška to by som rada vedela, ako zdaníš tých dvoch gumových hadíkov?! Cenou obvyklou na trhu?! Poraď prosím, ja som dnes dostala balenie TATRANKY + 1 ks naviac, teda spolu 5 ks! A čo s tým, keď každý market má iné ceny?! - to som urobila DP FO so 60% paušálom, fondami, a príjmom za 27 faktúr, ktoré som mu musela zapísať do počítača, lebo na tých ručných mal aj slovo stavba s ypsilonom!
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja som na tom lepšie, ja som dostala od jedného zákazníka-živnostníka 1 bal. Megacéčko a 1 bal. vitamín D. To aby som bola zdravá a vydržala do budúceho roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať