Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja fakturujem 350SKK/os/HPP/mesiac a 150 SKK/os/DVP/mesiac. Ale iba cez program.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Braňo, tých 350,- za 1 pracovníka v HPP je vrátane výkazov ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Jasné komplet všetko.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
iva
Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).
Ahojte,
Iva, ak môžem, tých 100 sa mi zdá ozaj málo!!!- nepodceňuj sa, ak môžem poradiť, veď máš okolo toho moc práce a zodpovednosť!, ja si účtujem 250,-/1človek/mesiac, pričom majú komplet servis, až po prevodný príkaz do banky - vrátane personalistiky a tak. Ale potom keď niečo potrebujú zápočtové listy, odhlášky a iné činnosti, to si už neúčtujem osve.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

No, asi to budem musieť prehodnotiť a mierne zvýšiť. Fakt je, že roboty je s tým dosť, hlavne robím stále nejaké potvrdenia, prihlášky ..........
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Sway : ja to mám všetko v tej sume (aj prev. príkaz, mzdový list, potvrdenia, prihlášky.)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Braňo
Sway : ja to mám všetko v tej sume (aj prev. príkaz, mzdový list, potvrdenia, prihlášky.)
si dosť drahý, ale v podstate sa to vyrovnáva aj tým, že ja neodlišujem dohodárov od HPP, program mi to spracováva všetko a nahodiť to musím rovnako - SW OLYMP, ale gratulujem Ti keď máš klientelu, tu v TA by som asi s takou sadzbou neuspela, odkiaľ si?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Z Púchova. Nie som nejaký drahý. :-)
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Ja fakturujem:
1 pracovník firma = 280,-Sk/osoba
od 2 pracovníkov = 180,-Sk/osoba
dohoda 90,-Sk/osoba
- dochadzku dostaňem spracovanú, zmluvy tiež.
- ceny sú kompletné za vypočet, výkazy, daňe+poradenstvo
- robím to na PC
- nájomné neplatím, lebo to spracovávam 1x mesačne doma, a účtovníctvo chodím robiť priamo k zákazníkom.
- teraz, keď budem od marca na materskej a všetko aj účtovníctvo budem robiť doma, tak som sa rozhodla, že ceny navyšovať nebudem, lebo ja mám tu výhodu, že bývam skoro v centre a nemusím platiť žiadne kancelárske priestory.
Bývam v Prešove.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
to nebola závisť, držím palce nech sa darí!
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Porovnajme sadzby za jednoduché účtovníctvo...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tak to je náročnejšie, odlišujem plátcov a neplátcov DPH , pričom pri veľkej firme si dohadujeme paušál - lebo za položkovité ceny ba sa nedoplatili, mám 20 sk/položka. (neplátca 18) + Osve rovnaká sadzba aj pi záväzkoch a pohľadávkach, +1000,- za výkaz DPH . + 2000 za Daňové priznanie.
a čo vy?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Tak to si rúbla dosť vysoko. Pri pokladni robíš výdavkový na každý pohyb po 15-20 SKK/položka alebo nejaký súhrnný? A čo pohyby na bank. účte?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
No vidíš, je to všetko relatívne, ano pokladňu účtujem po dokladoch, ale ja napr.PHM robím mesačne - takže aj 20 dokladov stojí dvacku. Banka tiež - ale hovorím, pri veľkých klientoch sa vždy dohodneme na paušál a maličkým to robí ročne tak 10 000,-, ale je to len rámcové, vždy sa s klientom dohodnem, na čo má - mám aj takých čokeď začínali a málo zarábali robila som im to takmer grátis a dnes keď sa im darí, nepripadá im veľ dať 800-1000/mesiac za ekonóma. Ja totiž poskytujem celkové služby, aj keď niečo zisťujú..,nevedia, robila som dosť podnikateľských zámerov a nebrala som za to nič a dnes sú mojími klientami. fuj to som sa rozohnila.
a ešte k tým výdavkovým, každý jeden vytláčam, a nefakturujem si kancelárske potreby.
Inak v Blave sú tieto sumy od 15-35 Sk/položka. ale tých 15,-by som chcela vidieť. Mám zopár ľudí aj z Blavy a som pre nich cenovo zauímavá.
zauímali by ma i ostatní........prezradíte??!!
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

zhruba rovnako, každý má svoj systém...
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Ja mám v JU priemernú cenu za položku tiež 20,- Sk (v PU cca 25,- za položku). Ale s každým zákazníkom mám vždy hodotnutú cenu mesačnú, a tú každý mesiac, alebo štvrťrok fakturujem. Tiež podľa mňa veľa záleží od toho, v akom stave tie doklady dostanem. Niekto ich má krásne uložené, všetky úhrady z účtu sú jasné, podložené. Na druhej strane - ak od niekoho dostanem jeden "veľký bordel" v igelitke raz za štvrťok, tak ten má cenu vyššiu (mám aj takých).
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Všetkým ďakujem za odpovede, teraz budem asi vyzerať ako dosť blbec (pre vysvetlenie: ja fakturujem paušál, zväčša pri malých zákazníkoch cca 10-11.tis./kvartál/+mzdy extra, cca 350/osobu - platím kanceláriu v BA!!!) ale čo je považované za položku pri PU - zaúčtovanie na jednu stranu, alebo zaúčtovanie jedného dokladu. Príkl.: fa od neplatiča DPH - 5../321 = 2 položky či jedna? a pri platičovi DPH 5...+343/321 = 3 položky či jedna? inak práve tu bol ten zákazník a navrhol mi vyúčtovať si to cez hodinovú sadzbu, t.j. koľko času s tým zabijem. Má niekto hodinové sadzby?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja rátam 1 faktúra/1 položka, 1 výdavkový/1 položka
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

V PU : účtovanie 518
343/321 jedna položka

úhrada 321/221 druhá položka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať