Zavrieť

Porady

Aké riziká môže skrývať nakupovanie, keď predávajúci chce platbu vopred na účet, za tovar, ktorý sa nachádza v zahraničí?

Už mesiac si dojednávame nákup za 270€+ prepravné, predávajúci na moje otázky nereagoval v obvyklej lehote 1-2 dni, aj zabudol, o čo mi išlo. Vec, ktorú chcem kúpiť sa mi veľmi páči ale zháčila som sa, keď sa pri jeho maili objavil otáznik- google nedokázal identifikovať, či správa bola zaslaná skutočne z toho serveru. Neviem, čo to môže znamenať a či mám pokračovať v dohadovaní obchodu.
buchač Aj by ma zaujímalo, o čo sa jedná. Viacmenej predpokladám, že sa jedná o nejaký mobil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ak je to bazos.sk - chcem ta upozornit aby si do tohoto obchodu nesla. Kedze aj ja obcas nieco predavam cez bazos tak posledny tyzden sa mi stalo (uz 2x) ze mne ako predajcovi prisiel najskor prostrednictvom formulara na bazosi (na bazosi nemas uvedeny e-mail tak aby ho bolo vidiet) e-mail ci je inzerat aktualny.........nasledne na to mi prisiel email (kedze po odpovedi uz vidia moj e-mail) aby som poslal (napisal) bezpecnostny kod inak bude inzerat zmazany - pricom hlavicka (nazov) odosielatela bol bazos.sk a aj podopis bol bazos......ale ked som si rozklikol -email - podrobnosti - tak som videl ze je to zaslane z adresy na gmail.com.......a iba nazov je dany ako bazos.sk

    Ak by som odoslal svoj identifikacny kod k inzeratu tak tyto "hazlici" by sa vedeli nalogovat na moj inzerat a zmenili by mi e-mail......... to znamena ze ktokolvek by odpisal na moj inzerat prostrednictvom formulara na bazosi tak mi tento text nepsiel mne na moj e-mail ale na zmeneny e-mail "hajzlikov". Potom by stacilo aby na e-mail odpisali aby kupujuci poslala peniaze na ich ucet.........a po zaplateni by inzerat napriklad zmazali alebo zmenili naspet na moj-email...........peniaze by mal "hajzlik" a ja ako predajca by som bol podozrivy ze som si peniaze nechal a nic neposlal .

    Presne toto sa mohlo stat tomu prejacovi na ktoreho si natrafila - preto pytali od teba e-mailovu komunikaciu ktoru si predtym mala z majitelom tohoto uctu- pretoze ju nevedeli.

    takze BACHA.....NEODPORUCAM...ale rozhodnutie je na tebe.
    Naposledy upravil dmc : 15.03.17 at 11:19

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Aké riziká sa pýtaš?....Veľké.Ja by som do toho nešla.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kde si našla predávajúceho? Ak je to na overenej aukčnej stránke, napr. eBay, Amazon, a predávajúci má pozitívne hodnotenia, tak je bežné, že sa platí dopredu.

    Ak predávajúci nie je overený, je len na tebe, či mu dôveruješ alebo nie. Vieš si overiť jeho existenciu? Kto je to? Je to fyzická osoba? Má nejaký kamenný obchod?

    Ťažko ti radiť, keď o predávajúcom nič nevieme. A zahraničie je široký pojem. Ak je z Nigérie, tak je to jasné.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Našla som ho na Bazoše, nemá žiadne referencie. Vyzerá to tak, že tovar mu niekto zaobstaráva v zahraničí a on ho predáva u nás. Z Nigérie asi nebude.
    kopretinka tak si to kúp na ebay alebo aliexprese
    buchač mandyla (Dnes 19:40) Našla som ho na Bazoše, nemá žiadne referencie.
    ======================
    No schválne, daj link na Bazoš.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    mesiac??? to vyrába niečo na objednávku???
    toto smrdííííí........ukonči to a dúfam,že si ešte neposlal peniaze....
    mandyla Preto mesiac, lebo na otázky odpovedal o týždeň, potom o dva. Mám dojem, že veľmi ani nechce predávať, že ja ho vlastne nabádam, aby mi predal ponúkaný tovar. Musela som mu preposlať všetky maily aby sa zorientoval.
    kopretinka by som sa vykašľala na taký "obchod" aby som musela nútiť niekoho,aby mi predal to,čo chce predať.....nenormálne...načo to potom inzeruje...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak niečo chcem, chcem to čo najskôr. To isté, ak chcem niečo predať. Nepíšeš či je to obchod, alebo bazár? Pýtať platbu dopredu je už normálne, ale pošlem len overeným obchodníkom. Tomuto by som veľmi nedôverovala, nevieš si tú vec zabezpečiť inde?
    doplnené:
    Ak ti na tom veľmi záleží, dohodni si osobný odber. Síce sa to predraží, ale menej riskuješ. Vieš jeho meno, adresu?
    Možno to bez platby vopred neobjedná, ty sa musíš rozhodnúť.
    Naposledy upravil kukučka : 14.03.17 at 18:50

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ?mesiac??? neverila by som tomuto obchodu a zvlášť keď nereagoval, už to je dostatočný dôvod, nedôverovať

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Riziko je predsa jasné. Vy zaplatíte, tovar nepríde.

    A teraz pokec okolo. To skutočne chcete poslať peniaze niekomu, kto nemá tovar u seba? (Aspoň tak som to pochopil z príspevku).
    Dali ste o situácii tak málo informácií, že sa ťažko hodnotí...ťažko potom radiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla To bolo všetko, na tovare mi veľmi záleží, pripustila som, že mu zaplatím dopredu ale v komunikácii ma nepresvedčil, pridal sa k tomu aj otáznik pri mali tak som zaváhala. Teraz je ochotný tovar doviezť do Bratislavy, čo mi aj vyhovuje. Prejdem sa, uvidím.
    kopretinka takže platba až po odovzdaní a skontrolovaní tovaru.dúfam,že nebudeš platiť vopred.
    duficek Bude to asi poklad keď stále nevieme o čo ide.
    Najviac podvodov sa deje pri tovare o ktorý je veľký záujem, to len na okraj.
    A pozor na prípadnú zálohu...
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Tovar zo zahranicia, inzerat bazos.sk, platba vopred, zla komunikacia, ale donesie do BA (predpokladam po platbe vopred), ...
    Noze daj link na ten inzerat.

    Aké riziká môže skrývať nakupovanie, keď predávajúci chce platbu vopred na účet, za tovar, ktorý sa nachádza v zahraničí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.