Zavrieť

Porady

Ako poslať balík do Austrálie?

Čaute, chcel by som poslať balík kamošovi do Austálie. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? Ja som totiž ešte nikdy nič neposielal mimo krajín EU a teda sa zaujímam hlavne o to ako podať zásielku, respektíve aké colné prehlásenie k tomu treba pripojiť a takisto to, že ako to je s clom v Austálii a kedy poprípade aké veľké clo bude vyrubené. Jedná sa o darček a má hodnotu cca 75-80€. Vopred ďakujem za každú dobrú radu.
taiko neviem, co mu posielas, ale nebolo by vyhodnejsie danu vec kupit v e-shope v AU a dat mu to tam poslat ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Do 2 kg to môžeš poslať ako list - doporučený, poistený...
    ak to pošleš ako balík, pôjde to cez preclievaciu poštu 0900 v BA
    http://www.posta.sk/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dúfam, že si prečítaš už aj sám...

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MartiNevicky Chcel by som to poslať cez Slovenskú poštu, keďže je to najlacnejšie nakoľko kuriérske spoločnosti nerozlišujú veľmi malé zásielky a balíky a keďže môj by mal mať menej ako 500g tak cena s SP vychádza iba 5€ no vzťahujú sa na to následne aj papierovačky ako vyplňovanie colného vyhlásenia CN 22 / CN 23 a podobné veci. Naviac kuriérske spoločnosti takisto neriešia otázku cla v danej krajine, čo by bolo dobré takisto vedieť skôr než odošlem zásielku. Preto som bol zvedavý či s tým nemá niekto praktické skúsenosti.
    vicktor Toto sa mi zda ovela komplikovanejsie nez taiko okomentoval pri otazke.
    Nevieme CO chces poslat. Niektore veci nemusia byt povolene.
    buchač To čo za dilino nesúhlasil ?

    Zadávateľ si zadá "problémovú" otázku..že :
    - akomá poslať
    - aké clo
    - aké lajstrá
    - aké iné onačiny...

    Ale šak každý bežne každý deň posiela zásielku ku klokanom.
    Kuwa...včul mi napadlo. Nechcel by, aby niekto za neho všetko vybavil ? Ale šak môžem aj ja...ešte aj nejakú íčovinu pošlem aborigencom.
      zbaliť

    Ako poslať balík do Austrálie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.