Zavrieť

Porady

danovy bonus pri PN

Zamestnankyna bola PN od 1.1. do 12.11.2016. V novemberi a decembri robila a mala danovy bonus na dieta. Preddavky na dan ma 103,66. V rocnom zuctovani by mala vratit danovy bonus 42,82 eur, pretoze nemala prijem 6-nasobok minimalnej mzdy? Teda ma preplatok na dani len 60,84 eur. Spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DB, na ktory jej vznikol narok v jednotlivych mesiacoch, nevracia.
    Ostava jej, len nema narok na doplatok, kedze nesplna podmienku 1/2 min. mzdy za rok. Vratite jej 103,66.
    Naposledy upravil ivka70 : 24.03.17 at 06:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka Štrbová naozaj? ako to potom je s tym 6nasobkom minimalnej mzdy? to mi ozaj program zle robi? to je sila.
    ivka70 Naozaj.
    ak si uplatnuje mesacne, ma narok ,ak prijem prekrocil v danom mesiaci 1/2 minimalnej mzdy.
    Ak chce doplatit v RZD alebo DP. musi tuto podmienku splnit na rocnej baze.
    Ale ak ju nesplni, vyplateny DB, na ktory vznikol narok v jednotlivych mesiacoch, nevracia.
    Co sa tyka programu ,treba si pozriet nastavenia.
    kn-alka dobre ti funguje program, ak ti vyjde mesačný nárok na DB, tak ho dostaneš a ku koncu roku nemusíš vracať, ak ti nevznikne celoročný nárok - vždy to bolo tak

    Preto sa odporúča pri nízkych príjmoch uplatňovať bonus mesačne, lebo ak z nejakého dôvodu nevznikne nárok na celoročný bonus, aspoň zostane bonus za tých pár mesiacov.
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    § 33
    Daňový bonus

    (7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.
    Lenka Štrbová aj u druhej zamestnankyne mi to tak urobilo.
    veronikasad V akom mzdovom SW robíš ?

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte mám takúto otázočku, zamestnankyni bol daňový bonus vyplatený, teraz robí DP a nedosiahla príjem. Viem, že nárok na doplatok nemá ale mňa zaujíma, či v DP uvádza ten vyplatený bonus s tým, že v kolonke nárok vyplní sumu čo jej vznikol počas roka a v kolonke vyplatené zamestnávateľom tú istú sumu? Ďakujem
    kn-alka pravdaže áno, DP vyplňuješ podľa údajov v potvrdení. Takže musíš uviesť aj ten DB
    Lucinka23 Ďakujem .-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.