Zavrieť

Porady

Omylom nafta do benziniaku.

ZDravím mám Megos II 1,6 16V 2003.Dnes som trochu podcenil kontrolku rezervy a auto klaklo.Tak som došiel pár sto metrov na pumpu peši a do 5 litrovej bandasky som omylom načapoval naftu a tú následne do nádrže.Klasika chvílu išlo potom dym a koniec.Až vtedy sa mi rozvidnelo.Na vysvetlenie v prácí skáčem z auta do auta tak som bol zmagorený a potom toto.Čo ďalej skúsiť to zriediť v nádrži alebo prečistiť potrubie.Ako postupovať a či už je K.O.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Môjmu mužovi sa stalo, že do dieslového doplnil benzín, bols tam ešte asi polovica nádrže nafty. Prešiel asi 200 km, ale sa mu nepozdávalo štartovanie. Až na druhý deň mu došlo, že natankoval benzín. Hadičkou odsal palivo z nádrže, natankoval naftu a mal šťastie, auto funguje. Bolo to asi pred tromi rokmi.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Niekedy pomáha, ak doplníš do plna benzín - nafta sa potom rozriedi. Ale ist to na 100% nie je.
    Ďalšia vec, nafta je o niečo hustejšia ako benzín (0,8-0,88 kg/dm3 vs 0,71-0,77 kg/dm3), má inú viskozitu, in bod vzplanutia.
    Nafta je v podstate olej. Musí sa rozprášiť na malé kvapôčky, aby vplyvom vysokej teploty vzplanula. Benzín je však prchavá kvapalina a ako taká - horia jej pary, výpary.
    Takže zriedením by možno šlo tú naftu "spotrebovať" , ale z výfuku by to fest dymilo.
    Ďalšia možnosť - vypustiť z nádrže naftu (koľko sa dá), keď je prázdna nádrž, vybrať sviečky (v prípade vstrekovania benzínu vstrekovače (injektory) a párkrát pretočiť naprázdno, aby sa zbytky nafty aspoň čiastočne dostali z palivového systému. Potom doliať benzín a skúsiť naťahať a naštartovať.

    Omylom nafta do benziniaku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.