Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A

Pekný deň, poprosila by som poradiť.
Náš zamestnanec, kt. sme zrážali preddavky (nemal podpísané vyhlásenie a mal celoročný príjem 2400,00 ) občan Maďarska, si musí podať daňové priznanie FO typ A na SLOVENSKU..... ale robím mu ho ja...na základe Potvrdenia o zdaniteľ.príjmoch som vypísala, všetko čo trebalo, tým, že si teraz uplatnil NCZD bude mať preplatok.....a teraz neviem..v časti X. Oddiel
čo napíšem do riadku "štát dańovej rezidencie" ....?? Slovenskú republiku? a do riadku 78 ten príjem, čo je uvedený v potvrdení na r. 01 (Lebo iný nemal)
Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 preco si musi podat DP na SK? Preco mu neurobis RZD? je danovym rezidentom SK alebo HU? to musi vediet, nemozes tam napisat nieco ,co si myslis ...
tanusik No lebo keď sme ho príjimali, tak som mu nedala podpísať vyhlásenie a istá múdra pani z daňového mi povedala, že potom si spraví DP typu A ... no a teraz ma samozrejme nepožiadal.....takže zato mu neurobím, ibaže by som mu povedala, žeby akože spätne mi vyplnil žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania.
No áno, musím vedieť, ale ako to zistím, trvalý pobyt ma v HU, dochádza ku nám denne do práce, má tam dom, manželku, rodinné záujmy, nepoberá tam, nič, lebo je zamestnaný u nás... to znamená, že by mal byť štát Maďarsko ako štát daňovej rezidencie. jooooj....
ivka70 jednoduchsie je urobit mu RZD, dat mu podpisat ziadost spatne, DP nech si poda sam z celosvetovych prijmov tam, kde je rezidentom, ked denne dochadza, je to urcite HU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urobte mu RZD, kde mu nezdanitelnu cast zakladu dane uznate a zaplatenu dan vratite v marcovej vyplate.
    RZD mu date ako podklad k DP, ktore si on poda v Madarsku (ak ma taku povinnost)
    tanusik som z toho fakt zmätená....teraz som volala na Finančnú správu a pani mi povedala, že je daňovým rezidentom SR a má si podať on daňové priznanie typu A z celosvet. príjmoch na Slovensku na základe nášho potvrdenia o zdaniteľných príjmoch.

    Daňové priznanie typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.