Zavrieť

Porady

Chcem ako majitel zamestnať sam seba nie mat zamestnancov

Dobrý deň prajem mal by som otazku a dufam ze sa tu nájde niekto kto by vedel poradiť.... Zobral som do prenajmu s kamarátom predajný stánok kde budem robiť burgre,bagety,kebab a viem ze mať zamestnanca je financne nevýhodné lebo by som musel platit jemu aj štátu co nechcem. ... Chcel by som to spraviť tak ze budem tam ja robiť a ten moj kamarát , ze to zoberieme spolu ako dvaja majitelia ktorý su tam aj zamestnani a pekne si zarabat sami na seba a nie moc odvadzat neviete ako mam postupovať v tomto? Ďakujem za všetky poznámky a odpovede ktore by pomohli.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka jedine živnosť - obaja
Dano17 Živnosť uz dávno mame aj hygienické minimum spravene aj zdravotny preukaz a veci podobne len neviem aj ci by to nebolo lepšie zápisat do OR ako s.r.o.
kn-alka najjednoduchšie riešenie by bolo združenie podnikateľov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    skôr ako začnete poskytovať služby v tom stánku ešte musíte mať povolenie hygieny (regionálny úrad verejného zdravotníctva).

    Živnostník môže svoje podnikanie vykonávať sám (pracuje sám pre seba už na základe živnosti, neuzatvára sám so sebou pracovný pomer) alebo si zamestná iných ľudí.

    Vo Vašom prípade by som odporúčala zvážiť príjmy, ktoré očakávate z podnikania a trošku väčšie riziko vzhľadom na to, že idete predávať jedlo (poškodenie zdravia - salmonelóza, živnostník ručí celým svojim majetkom). Ale ak sa na to dokážete preniesť, podnikanie na živnosť je lacnejšie (ak začínate teraz do 30.6. 2018 neplatíte sociálne odvody). A následne (v roku 2018) si zvážite, či ostanete ako živnostníci alebo prejdete na sro. V tom prípade však budete všetko vybavovať na novo (hygiena, schválenie otváracích hodín, registračná pokladňa ....).
    Treba si zvážiť, či idete podnikanie vyskúšať alebo neočakávate veľmi vysoké príjmy (živnosť) alebo už máte skúsenosť s podnikaním a viete, že to pôjd dobre (sro).

    Pekný deň.

    Chcem ako majitel zamestnať sam seba nie mat zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.