Zavrieť

Porady

auto v podnikaní+PN

Dobrý deň, poprosím o info u živnostníka neplatcu DPH sa kúpilo auto na fin. leasing. Dočítala som sa,že odpisy sa robia z ceny bez DPH. Je to tak? Ešte by ma zaujímalo, že ak živnostník dostával PN zo sociálnej poisťovne, či je to jeho zdaniteľný príjem alebo nie. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže je neplatiteľom dph, VC majetku bude cena aj s dph. Nemocenské nie je zdaniteľným príjmom.
    Doplním
    Ten lízing som nepostrehla. Prečítala som s teda príspevok ešte raz a preto upravujem: pri lízingu DPh nevstupuje do VC majetku.
    Prikladám znenie § 25 odst. 6.
    (6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u daňovníka,ktorý obstaráva hmotný majetok formou finančného prenájmu, nie je daň z pridanej hodnoty.
    Naposledy upravil Tweety : 22.03.17 at 11:29
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liskovazuzana1 tak som si to myslela, že vo VC bude aj DPH, ale našla som pár článkov, ktoré to vyvracajú a tvrdia, že aj u neplatcu je VC bez DPH - od r. 2015?
    kn-alka tak sem pricapni link na ten článok, lebo je to blbosť
    liskovazuzana1 https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...014-2015.xhtml
    kn-alka tak je to pravda, v poslednej dobe som nemala u neplatcu DPH leasing, tak som to nepostrehla
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.