Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe-odmietnutie zamestnávateľom

Dobrý deň, mám uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú - od 1.1.2017 do 30.6.2017. V zmluve je uvedená skúšobná doba do 31.3.2017. Dňa 24.3.2017 som zamestnávateľovi oznámila telefonicky, že k 31.3.2017 končím pracovný pomer v skúšobnej dobe. Oznámil mi, že ma pustí iba v prípade, že si nájdem za seba náhradu. Ak nie, musím zostať pracovať. Keďže vedúci chodí na prevádzku tak raz za dva týždne, nemám možnosť mu to dať písomne prevziať. Snažila som sa mu ešte raz dovolať, ale telefón mi nedvíha. Poslala som mu teda SMS, že na základe dnešného telefonátu končím 31.3.2017. Taktiež som mu ešte v ten deň zaslala doporučene oznámenie o skončení pracovného pomeru. Viem, že to určite do 31.3.2017 neprevezme a ani na prevádzku nepríde.
Pracujem na týždenné turnusy od nedele do nedele/v bare/. A keďže by som mala skončiť teraz v piatok/31.3.2017/- v sobotu by som už nemala nastúpiť do práce. Lenže kolega, ktorého striedam príde až v nedeľu a teda v sobotu nebude mať kto byť v bare. Ak v sobotu prídem do práce, to bude už po skúšobnej dobe.
Aký postup by ste mi poradili? Od pondelka mám už inú prácu. Predom ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    oznamila si vopred zamestnavatelovi ze koncis v skusobnej dobe ? ano
    ziadne ine povinnosti nemas, len 1.4. NEPRIST do prace.

    ak 1.4. prides do prace, tak skoncit mozes az 31.5. (vypovedou s 1-mes. vypovednou lehotou)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivustek 1.4. neprídem do práce. On si oznámenie prevezmne dajmetomu až 5.4. Až vtedy končí prac. pomer - prevzatím zásielky. Len to už nebude v skúšobnej dobe. Preto mám dilému, čo zo sebou?
    ultrazvuk ako správne píše bubkoch, svoju oznamovaciu povinnosť podľa zákona si si splnila..viď
    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    Ináč, ak skončenie pracovného pomeru nie je urobené písomne, nespôsobuje to jeho neplatnosť. Zákon stanovuje, že skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe treba oznámiť druhému účastníkovi spravidla aspoň 3 dní vopred, ale táto lehota má len poriadkový charakter a ak zamestnanec alebo zamestnávateľ oznámia skončenie pracovného pomeru v kratšej lehote, nebude to mať vplyv na skončenie pracovného pomeru.Takéto oznámenie zamestnanec musí vlastnoručne podpísať a doručiť zamestnávateľovi, pri osobnom doručení si zamestnanec nechá na jednom exemplári oznámenia vyznačiť dátum prevzatia a podpis zamestnávateľa, ak zamestnanec doručuje oznámenia písomne, je potrebné ho poslať ako doporučenú zásielku a rozhodujúci je dátum doručenia zamestnávateľovi, nie deň podania na pošte. V tvojom prípade je poštou doručené už spravidla na druhý deň a že to prevezme až 5.4., to nerieš, viem, že Ti trhá žily, že vrátenie písomnosti poštou môže byť aj 18dní, dokedy to leží na pošte...Dôležité je to, čo písal/a bubkoch, že od 1.4. NESMIEŠ prísť do práce. Howgh!
    ivustek Ďakujem, ano, presne to mi trhalo žily, že má na prevzatie 18 dní a či teda skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe bude platné. Ale vidím, že to riešiť vôbec nemám, takže som už spokojná. Vďaka ešte raz.
    ivustek A ešte jeden problém tu vidím. Budem mať tržbu z piatku a kľúče. V sobotu nenastúpim. Prídem v nedeľu, keď tam bude kolega, aby som mu to odovzdala, taktiež inventúru /robíme vždy pri výmene týždennej smeny/?
    ivka70 Nesuhlasim, ze dorucenie sa povazuje az den, ked to zamestnavatel prevezme alebo den ,ked sa zasielka neprevzata vrati - teda nie den ,kedy ma zasielku ulozenu na poste. Preto treba v takychto pripadoch skratit dobu ulozenia (co odosielatel na poste moze)
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaslala si oznámenie o skončení PP. PP skončí doručením oznámenia alebo vrátením zásielky späť ako nedoručenej. Po SD by som už nenastúpila do práce.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivustek Myslím, že ja som všetko splnila - oznámila, že končím v skúšobnej dobe - aj telefonicky, aj SMS, aj doporučene poštou. Len neviem, čo robiť s tou sobotou - mám jednoducho neprísť do práce? Lebo PP skončí doručením zásielky alebo vrátením späť. Ja určite viem, že to preberie až po termíne alebo nepreberie a vráti sa mi to späť. Napr. preberie to až 5.4. - to až vtedy PP skončí? To už ale bude nie v skúšobnej dobe. A ja čo dovtedy?
    Tweety Ak to preberie 5.4. PP skončí týmto dátumom. A čo ty dovtedy? ak nechceš zotrvať v PP, po 31.3. nepríď už do práce.
    ivustek Ďakujem pekne, takže ja v sobotu 1.4. už nenastúpim, v pondelok 3.4. uzatvorím novú zmluvu s novým zamestnávateľom bez ohľadu na to, že ešte mi plynie pôvodný prac.pomer. Ešte by ma zaujímalo, čo mi dá zamestnávaveľ na tie dni, keď tam už nebudem. Dovolenku už nemám.
    Tweety Absenciu.
    ivustek Aha, dúfam, že mi to nijak nepoškodí.
    veronikasad Mala si si pri podaní doporucenej zásielky určiť kratšiu dobu dorucenia
    willma Majka prečo absenciu? 31.3. jej končí skúšobná doba, dodržala všetko čo dodržať mala. V piatok ešte bude na pracovisku.
    ivka70 pretoze oznamenie o skonceni PP v SD nebude este dorucene .....
    ivustek Tak to som teda nevedela, že sa dá skrátiť doba uloženia zásielky.
    bubkoch tweety: ako moze PP skoncit az dorucenim zasielky, ked plati
    "Ak skončenie pracovného pomeru nie je urobené písomne, nespôsobuje to jeho neplatnosť." ?
    okrem toho, nemoze PP v skusobnej dobe skoncit PO skusobnej dobe ...
    cize v tomto pripade PP skoncil dnes 31.3. bez ohladu na to kedy bude pisomne oznamenie dorucene ... ved to oznamila viac ako 3 dni vopred ustne, mailom, SMS ...
    ivustek Tak nakoniec všetko dobre dopadlo. Vedúci mi 31.3. doniesol zápočtový list, tada prac. pomer mám ukončený. Do hodiny sa mi podarilo zohnať aj náhradu za mňa.
    Ďakujem všetkým za odpovede.
      zbaliť

    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe-odmietnutie zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.