Zavrieť

Porady

Exekucia a hypoteka

Priateľka ma na byte vďaka ex 4 exekúcie v celkovej hodnote 8000 €. Má nevýhodný spotrebný úver aj hypotéku. Chceli sme ho refinancovať ale banka jej ho zamietla. Ja som bol ako spoludlžník. Dôvod - exekucie

Ak by som sa chcel stať kupcom jej bytu a zobrať novú hypotéku len na sumu spotrebného úveru a hypotéky, čo bude s exekúciami? Dostanem úver z banky keď som solídny klient? Úver by bol len 50 % z ceny nehnuteľnosti. Exekúcie nechcem vyrovnávať. V zmysle rozsudku BSM má exekúcie z LV do roka odstrániť jej ex.

Vopred ďakujem za rady
Naposledy upravil taiko : 09.04.17 at 15:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JurajO je offline (nepripojený) JurajO

    JurajO
    Práve preto exekútori dávajú exekúcie na LV, aby sa s nehnuteľnosťami bez ich vedomia nemohlo disponovať.
    Úver by si asi dostal, ale musíš založiť inú nehnuteľnosť. So založením tohoto bytu nebude súhlasiť ani banka ani exekútor. Jedine, že by sa z novej hypotéky vyplatila aj stará hypo aj exekúcie.

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    AK nechcete vyplácať exekúcie, tak treba zvážiť osobný bankrot. Ten by znamenal zastavenie exekúcií. Problém je však v tom, že osobný bankrot by musel dať na seba ex-manžel, lebo on je podľa všetkého primárnym dlžníkom v exekúcii. Vaša priateľka v podstate ani nie je účastníčkou ex. konaní až do času, kým by exekútor nezačal predaj nehnuteľnosti. Táto situácia však pre viaznucu hypotéku na nehnuteľnosti v prospech banky asi nenastane... Banka je totiž predpokladám prednostný záložný veriteľ a v zásade ona rozhoduje, čo sa bude diať s bytom. Kým bude priateľka splácať hypotéku, tak banka nemá čo riešiť.
    Naposledy upravil rudolf83 : 08.04.17 at 10:44

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    keďže píšeš, že v zmysle rozsudku BSM má exekúcie z LV odstrániť priateľkin EX... otázka je, ako sa oni ako manželia vyrovnali s BSM? nakoľko ak mal ex podlžnosti, z ktorých vznikli exekúcie čoho dôsledkom sú aj plomby exekútora na LV... t.j. ex mal podiel aj na nehnuteľnosti..... a keď má tieto do roka odstrániť ako sa v rámci rozsudku dohodli čo bude s bytom? nakoľko ak ex dostal iné majetky a vyrovnania mal by o tomto byť informovaný aj exekútor, že treba odstrániť blomby z LV nakoľko daná nehnuteľnosť už dlžníkovi nepatrí... alebo ak ešte neprebehlo vysporiadanie z bytu, je možné aby ste jeho podiel cez exekútora odkúpili, do podielového spoluvlastníctva...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.