Zavrieť

Porady

Unimobunka - zaradenie do odpisovej skupiny

Rada by som poznala názor skúsenejších. Do akej odpisovej skupiny zaradiť unimobunku v obstarávacej cene 3800€. Nie som si istá, či 4, alebo 5. Je to montovaná stavba z dreva a kovu - prenosná, ale je napojená na inžinierske siete. (teda nespĺňa podmienku odpisovej skupiny 4 - bez pripojenia na inžinierske siete). Do 5 odpisovej skupiny mi ju bráni zaradiť nezmyselná doba odpisovania s ročným odpisom 190€, to, že po 20 rokoch po unimobunke nezostane nič a určite bude po 10-15 rokoch vyradená kvôli havarijnému stavu. Na svojom mieste je volne uložená za účelom prevádzkovania bufetu, na prenajatom pozemku a je pripojená na siete. Stavebné povolenie nebolo potrebné, pretože plní doplnkovú funkciu k hlavnej budove, ktorá je v majetku mesta. Ako by ste toto zaradenie unimobunky vyriešili vy? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

    Pebbles
    treba zistiť, či je unimobunka považovaná za samostatný stavebný objekt. Pochopila som to tak, že v 4. OS je pod KP uvedené MONTOVANÉ BUDOVY Z KOVOV, AK nie sú samostat. stavebnými objekmi pripojenými na IS.

    Unimobunka - zaradenie do odpisovej skupiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.