Zavrieť

Porady

ZŤP - dialničné poplatky

Známy je ZŤP, ale nemá parkovaciu kartu, pretože nemá zniženú schopnosť pohybu. Našla som niekde na internete, že má nárok na bezplatnú prepravu na dialnici. Má na to nárok aj on?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nemá nárok.
    Ku žiadosti o oslobodenie od platenia úhrady za používanie diaľnic a rýchlostných ciest pre držiteľov parkovacieho preukazu ZŤP je povinná príloha kópia parkovacieho preukazu.
    http://www.zpmpvsr.sk/dokumenty/ziadost-nds.pdf
    Naposledy upravil sosak : 30.03.17 at 14:41

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Preco prispevok od mi-ma-bo je zbaleny ako spam?
    A preco ma tolko minusiek? Dotycni to mohli okomentovat ak povazovali za zly.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    Hankey
    Otázka, nie odpoveď (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -1
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Aj komenty sú fuč. Ja som mu tiež dal Neužitočné, ale zdôvodnil som si to - a otvorene napísal, že mu to udeľujem - ja s tým problém nemám (na rozdiel od niektorých permanentných mínuskovačov).
    mi-ma-bo Neviem kto ani prečo mi dal mínusky a je mi to jedno. Mínuskovali takí čo o tom nemajú ani šajny. Ja som to vybavoval tento rok, takže viem o čom hovorím z vlastnej skúsenosti. Za svojim príspevkom si stojím..
    afrikánka Keď je tak, ako hovoríš, že si vybavoval....tak ja ti dám užitočné.
    Dobre poznám, čo je anonymné mínuskovanie, ako vie do nenávratna "utopiť" odpoveď, ktorá sa môže mnohým zísť, pomôcť......a to len preto, aby sa niekto pobavil, hoci je zdanej témy blb-aňa, alebo má červené súkno pred nickom.
    Iba dúfam, že sa niekto pridá a tvoju odpoveď "vytiahne"
    mi-ma-bo Ďakujem afrikánka. Ja sa tu nevyjadrujem často k nejakému problému, ale len keď viem že môžem poradiť. V tejto téme som sa vyjadril pretože túto záležitosť som vybavoval vo februári. Úplne mi stačí ak som niekomu aspoň trošku pomohol či poradil a nejakí mínuskári ma vôbec netrápia. Have a nice day all.
    afrikánka Je len dobre, že si podal vysvetľujúci komentár, kde si uviedol vlastnú skúsenosť, že predsa to len "ide vybaviť"...
    Lebo nakoniec by zo stránky Porada vznikla stránka Zrada...teda myslím v určitých témach a zadaniach.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Oceňujem tvoju snahu pomôcť blížnemu - ak chceš naozaj pomôcť, navštív s ním Úrad práce a sociálnych vecí, tam vám dajú správnu odpoveď.
    PS.
    Z nejakého dôvodu jeho známy preukaz ZŤP dostal.
    Aby sa dala rada od mi-ma-bo prečítať, dala som užitočné, či už je dobrá, alebo nie. Určite nie preto, aby som tu vyvolávala spory, ale niekedy aj motyka vystrelí.

    mi-ma-bo je offline (nepripojený) mi-ma-bo

    mi-ma-bo
    Nech požiada o vydanie parkovacej karty ZŤP, nie je dôležité či má alebo nemá zníženú schopnosť pohybu. Pokiaľ je nevodič alebo nemá auto o oslobodenie od platenia dialničných poplatkov môže požiadať aj iná osoba, ktorá bude túto osobu doprevádzať.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Hankey, arizona, kukučka, afrikánka
    Neužitočné (5)
    Nevhodné (1)
    -2
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Čítaš po sebe? Prečítal si si príspevky predtým?
    Vydanie parkovacej karty ZTP má svoje podmienky a pravidlá.
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...?page_id=12972
    Známy felicity26 však z toho nič nespĺňa....
    Neužitočná odpoveď.....
    afrikánka Ja teda neviem, ale ak má držiteľ ZŤP, ktorý nemá obmedzenú pohyblivosť, právo na bezplatné cestovanie s doprovodom, ktorý taktiež nemusí platiť....tak logicky mi akosi vychádza, že je to možné......alebo?
    Ale ZŤP osoba musí vždy v aute sedieť, pokiaľ vodič takého auta použije diaľnicu....to by bol potom nezmysel, takto ľahko sa zbaviť diaľničných poplatkov.
    mi-ma-bo "Za fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím (ďalej len osoba s ŤZP) sa považuje fyzická osoba, ktorej miera funkčnej poruchy je najmenej 50 %.
    Funkčná porucha je nedostatok telesných schopností, zmyslových schopností alebo duševných schopností fyzickej osoby, ktorý z hľadiska predpokladaného vývoja zdravotného postihnutia bude trvať dlhšie ako 12 mesiacov."

    Teda držiteľom parkovacieho preukazu ŤZP nemusí byť len osoba, ktorá má zníženú schopnosť pohybu.
    A vzhľadom na to, že u nás máme elektronické dialničné známky, to či sa držiteľ park. preukazu nachádza v aute alebo nie je nepodstatné, nakoľko vozidlo je oslobodené od platenia dialničných poplatkov po celú dobu platnosti parkovacieho preukazu. Info priamo z NDS.
    A teraz môžte mínuskovať.
    alaya1 Nestaci TZP nad 50% ako si uviedol. Musi mat v komplexnom posudku uvedene, ze je odkazany na individualnu prepravu, parkovaci preukaz inak nedostane.
      zbaliť

    ZŤP - dialničné poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.