Zavrieť

Porady

zabudla som zdanit príjem

Zamestnávateľ mi urobil zuctovanie dane este vo februári. Dnes ma napadlo, že som zabudla doložiť a zdaniť príjem z príležitostnej práce. Bolo to nejakých cca 500 eur. Čo teraz? Aké mám možnosti?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    čo tak trochu pohľadať? včera sa to rozoberalo..
    Otázka č. 1 - Ročné zúčtovanie a opravné daňové priznanie
    Daňovník dosahoval za rok 2016 príjmy len zo závislej činnosti. Na základe jeho žiadosti mu zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Daňovník zistil, že zabudol predložiť zamestnávateľovi ešte ďalšie Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od iného zamestnávateľa. Ako má daňovník postupovať v takomto prípade?
    Odpoveď
    Daňovník, ktorý dosiahol príjmy zo závislej činnosti a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie, ak tomuto zamestnávateľovi nepredložil všetky požadované doklady od každého zamestnávateľa, daňovník podáva následne riadne daňové priznanie (nie opravné ani dodatočné DP). Prílohou tohto daňového priznania bude "Ročné zúčtovanie..." spolu s vyplnenou 2. stranou tohto tlačiva.
    https://podpora.financnasprava.sk/79...3%A9-priznanie
    hana22 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Môže daňovník v takomto prípade podať odklad daňového priznania? Nemám totižto doklad o zdaniteľných príjmoch z tej príležitostnej práce, nakoľko ma to napadlo až dnes poobede. Ešte raz ďakujem.

    zabudla som zdanit príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.