Zavrieť

Porady

ako uctujete ekonomicku sluzbu poskytnutu v aprili 2017,tykajucu sa r.2016 ?

Zdravím.
Prosím Vas,ked mzdárka spracuje HLASENIE za zamestnancov za rok 2016, v aprili 2017,aj to vyfakturuje.
Ja to zauctuje ako,do roku 2017 danovy alebo nedanovy naklad?
danove priznanie je uz podane, rezerva na toto nebola tvorena.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Klasicky ako službu. Daňovo uznanou sa stáva až po zaplatení. Takže ak bude v rovnakom roku aj zaplatená, v DP nebude pripočít. položkou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Tweety, aj mňa to zaujíma. Daňovo uznanou sa stáva až po zaplatení, ale ak sa to týka r. 2016, tak by sa to malo zaúčtovať na 518/326 a mala by to byť pripoč. položka k ZD. Alebo nie? Ďakujem.
    Tweety Služba sa uskutoční v roku 2017. Nie je to dodanie r.2016.
    tibor1000 no a ked uctujes decembrove podvojne uctovnictvo,uctujem vo februari 2016,to ale spada do nakladov roka 2016,nie? aj danove priznanie PO je dan.priznanie roka 2016,takze uctujem ako nedanovy naklad r,2016,a danovy je az po zaplateni v r.2017 nie ?
    mondes Presne, aj ja si to takto myslím. Preto som moju faktúru, vystavenú vo februári zaúčtovala podľa vyššie popísaného. Čo sa týka hlásení, tak ja za to zvlášť nefaktúrujem, robím to v rámci miezd, viem, že mám povinnosť podať hlásenie. A mzdy som všetky účtovala do r. 2016.
    tibor1000 no a keby si mala taky problem,ze dostanes fakturu za mzdy az v aprili 2017,konkretne len za hlasenie roka 2016 ? TAK ako zauctujes..? lebo uz len do r.2017 to mozem zauctovat..:/
      zbaliť

    ako uctujete ekonomicku sluzbu poskytnutu v aprili 2017,tykajucu sa r.2016 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.