Zavrieť

Porady

Kto vybuduje kanalizacnu pripojku na existujucu verejnu kanalizaciu?

mame v havarijnom stave kanalizacnu pripojku k RD. Viete poradit firmu, ktora ma prislusne opravnenia a kapacity otvorit miestnu komunikaciu, vykopat jamu, nanovo pripojit kanalizaciu z RD, zasypat, zhutnit, vybetonovat a zasfaltovat miestnu komunikaciu? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    odporúčam vyhľadať vodárenskú spoločnosť pre príslušné mesto - obec, na internetovej stránke by mali mať aj podmienky na zriadenie prípojky, zatelefonovať, dohodnúť sa
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa http://www.zoznam.sk/katalog/Priemys...e-spolocnosti/
    expeeert Ak je prípojka v jeho vlastníctve, tak mu akurát odpíšu, že oni s tým nič nemajú a v podstate budú mať pravdu. Akurát mu určia podmienky, ako sa pripojiť do verejnej siete.
    Terezia13 on už - ak som to dobre pochopila - prípojku má, ale ich môže požiadať - samozrejme nie zadarmo, o vykonanie opravy
    expeeert Lenže prípojka je v jeho vlastníctve, tú si robí každý sám, vodári s tým nemajú nič, oni mu nebudú zasahovať do jeho prípojky, odkážu ho nech si na to nájde firmu. Vodárne majú resp. prevádzkujú hlavné zberače a každému určia podmienky, za akých sa môže napojiť na ich zberač vlastnou prípojkou.
    vicktor Polemizujem ze nevieme kto su "vodari". Asi bude rozdiel ci je to ZVS alebo obec.
    Nevieme ci pred napisanim otazky sa autor bol pytat na urade a skoda ze sa odmlcal...
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Treba sa opytat na Obecnom urade.
    Pred 20 rokmi mi dali tlacivo na vyplnenie, ziadost o rozkopavku stala 100 korun, cestu sme rozkopali a zasypali ta ista partia co stavala dom. Jeden murar zohnal asfalterov a bolo.
    Cesta bola obecna, hlavne patria okresu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot No, to bolo pred 20 rokmi. Medzitým nám byrokracia rozbujnela, otázne je len, či na to bude stačiť len ohlásenie drobnej stavby, alebo bude treba komplet stavebné povolenie. To mu povedia na stavebnom úrade.
    skodar Vpodstate mate pravdu vsetci, da sa to riesit ako som predbezne zistil standardne cez vsetky povolenia a potom, ako to domaci volaju "Na hulvata" , dolezite je zda sa hlavne neznicit jestvujuce inzinierske siete
    - kuzelne je, ze sa prestahujete do zrekonstruovaneho RD a pocas niekolkych rokov zistite, ze nema vyhovujuce zaklady, vyhovujucu strechu, izolaciu a po 15 rokoch ani pripojku na kanalizaciu
    vicktor Na hulvata mozes rozkopat kustik bocnej slepej ulicky, ale kedze sme znemoznili prejazd (a osadili znacky obchadzka) tak to by sa nam neprepieklo.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Univerzálne oprávnenia nemá žiadna firma. Na také práce treba mať projekt, vyjadrenia od prevádzkovateľov sietí, spravidla platné stavebné povolenie a až potom môže nejaká stavebná firma robiť výkopové práce.

    Inak nám robila siete firma HLH, s.r.o.:

    http://www.azet.sk/firma/925091/hlh-...ych-zariadeni/

    Skús im zavolať, nech ti povedia čo všetko treba predtým zabezpečiť.

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    Prípojku si si vybudoval
    zaplatil
    daroval
    Je na nej jeden bod , po ktorý si ju daroval (napr ZsVaKu) = patrí im / opravujú oni

    Kto vybuduje kanalizacnu pripojku na existujucu verejnu kanalizaciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.