Zavrieť

Porady

Dobrovolna drazba po smrti jedneho z majitelov

Na zaklade nesplacania dlhu banke je jeden byt v Kosiciach v dobrovolnej drazbe. V prvom kole sa nevydrazil, takze po znizeni vyvolavajucej ceny ma byt druhe kolo. 1/2 vlastnia manzelia a 1/4 a 1/4 deti. Jeden z manzelov ale po vyhlaseni druheho kola zomrel. V drazobnej spolocnosti mi nevedeli (mozno nechceli) povedat, ci bude drazba v uz danom termine, alebo ci sa bude cakat na dedicske konanie. Pytal som sa tri krat a vzdy povedali, ze ASI sa presune.

Moze byt drazba aj vtedy, ak jeden z majitelov zomrel? Ak ano a ja by som teoreticky vydrazil byt, musim cakat na dedicske konanie, alebo ich vyplatim a oni budu mat dedicske konanie o peniaze.

A druha vseobecna otazka. Kedy po drazbe sa dava navrh do katastra? Hned po vyplateni celej sumy, alebo je tam nejaka doba (3 mesiace?), pokial sa mozu odvolat a az potom?

Velka vdaka za pomoc.
Naposledy upravil jolo123 : 05.04.17 at 04:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dobrovolna drazba po smrti jedneho z majitelov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.