Zavrieť

Porady

Z coho sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti, po ukoncenej PN a materskej dovolenke?

Bol som zamestanany 4 roky. Po ukonceni pracovneho pomeru dohodou som nastupil v ochrannej lehote na PN na ktorej som uz 9 mesiacov. Buduci mesiac budem koncit PN. Po ukonceni sa zamstnam na 1 den a pojdem na matersku dovolenku. Z coho sa mi bude vypocitavat vyska materskej? Z predchadzajuceho primu a ako dlho je materska pre muza? Takztiez coho sa mi potom vypocita podpora v nezamestnanosti, po materskej dovolenke ak sa mi nepodari do vtedy najst pracu? Dakujem
veronikasad Bez aktívneho nemocenské poistenia v čase nástupu na materskú ti nárok na výplatu materského nevznikne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ono by to chcelo presnejšie zadanie - dátumy!
    samozrejme - nárok na materské bude - výška sa bude počítať z predch zamestnania (v roku 2016) . no ak budeš tak zhruba do konca tohto roka na materskej dovolenke - a potom ten PP ukončíš, tak aj nárok na dávku v nezamestnanosti by mal byť - výpočet by mal byť potom z VZ z rokov 2016 a 2017 (sú tam vylúčiteľné doby ). Ale treba tie dátumy - toto je môj predpoklad - že PP si ukončil v júni 2016 ?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Melegor Pracovny pomer trval od 1.2.2012 a bol ukonceny dohodou ku dnu 30.9.2016. Na PN som nastupil 1.8.2016 a som na nej stale. Obe davky budem dostavat v maximalnej moznej vyske. Preto teraz zvazujem ako to mam urobit aby som mal narok na davku v nezamestnanosti aj RD a aby boli obe pocitane s primu?
    Mam ist po skonceni PN poberat davku v nezamestnanosti alebo ist na RD? Kedy ukoncit PN aby som stihol vyuzit obe davky?
    Vdaka
    Katy a R Tak tvoja DPN nezačala v ochrannej lehote! (ale takto to je lepšie, ako som počítala) . Dávky sa počítajú z VZ - väčšinou je to hrubý príjem - no ale ak si veľmi dobre zarábal, tak treba počítať s tým, že pre výpočet dávky platia aj stropy ....
    Vlastne už máš napísané, z akého obdobia sa ti bude približne počítať. Presne - viď zák o SP
    Dávka v nezamestnanosti - výpočet z obdobia 2 roky pred zaradením do evidencie. v podstate to bude z toho "dobrého" príjmu
    Melegor Ano myslel som si ze to bolo v ochrannej ale ked som pozeral datumy tak to tak nebolo a napisal tu skustocne datumy. Ano viem ze tam su stropy ...
    Takze mozem kludne PN potiahnut do 31.7? Potom ist na RD a potom Davku v nezamestnanosti?
    Taktiez ked pojdem na RD musim sa zamestnant na ten jeden den spravne?
    Dakujem.
    veronikasad Počas celej RD bude nový pracovný pomer trvať?
    Katy a R mohol by si "potiahnuť" - ak teda je dôvod DPN , ale nie nadoraz! - ešte je dôležité, kedy má dieťatko 3 roky.
    Melegor Pracovny pomer moze trvat aj nemusi.. Je to na mne lebo budem zamestnany u oca. Co je lepsie mam ostat zamestnany alebo to ukoncit?
    ano dovod na PN stale pretrvava a nevidim dovod ju rusit .
    A dieta ma este len 8 mesiacov
    Melegor Inac Draik este pisal ze by som asi nemal po skonceni RD narok na davku v nezamstnanosti.
    Ak by som siel najskor na davku v nezamestnanosti z coho sa mide ratat RD? Primu alebo tam bude zohladnena aj davka ako prijem?
    Katy a R vyššie som ti písala o nároku na dávky v nezamestnanosti - podmienky. a čo sa týka opačného postupu .... ak by si chcel byť po DPN ešte pol roka v evidencii UPSVaR - tak potom len veľmi ťažko splníš podmienky na nárok na materské - v budúcom roku už potom neprichádza do úvahy (veď si to zrátaj sám)
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak spĺňate podmienku 270 dní nemocenského poistenia dva roky pred nástupom na RD, budete mať v čase nástupu na RD aktívne poistenie a v minulom roku máte aspoň 90 dní nemocenského poistenia z predchádzajúceho zamestnania, tak z neho. Materské pre muža sa vypláca 28 týždňov. Po skončení RD nebudete mať nárok na dávku v nezamestnanosti, pretože nebudete spĺňať podmienku poistenia v nezamestnanosti dva roky v posledných troch rokoch. To by ste mohli ešte stihnúť po skončení PN.
    Katy a R mal by mať dosť dní poistenia - ak je zadanie presné

    Z coho sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti, po ukoncenej PN a materskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.