Zavrieť

Porady

Ste ekonóm (účtovník) - piate koleso na voze?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja podnikam ako ekonomka uz 6. rok, zatial nemam zamestnancov, ale mam taku skusenost, ze vacsina podnikatelov si uctovnikov nevazi, mala som jednu klientku, ktorej sa zdalo vela zaplatit 500,- na mesiac a ze si radsej bude robit sama, po roku vedenia si uctovnictva (okrem ineho dala si to skontrolovat inej uctovnicke, ktorej zaplatila), zaplatila pokutu na DU, a teraz jej hrozi dalsia zo SP. Vedenie uctovnictva ju za minuly rok vyslo 2x tak draho. Ale zatial sa nepoucila.
Niektori podnikatelia mi tiez davaju doklady na poslednu chvilu, ale na to som si uz zvykla a pekne si za to priplatia.
No na druhu stranu mam aj takych klientov, co mi povedali, ze by to nerobili ani za milion, ze je to zasluzna robota.
Tolko asi k zasluznej praci ekonomov.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Prešiel takmer rok od posledného príspevku v tejto téme, ale ja mám dojem že sa nič nezmenilo. Zrovna mám dnes takýto dojem z práce, tak som otvorila túto tému.
Neviem, či aj účtovník -SZČO má taký dojem,alebo len zamestnanec?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

apsgroup
Prešiel takmer rok od posledného príspevku v tejto téme, ale ja mám dojem že sa nič nezmenilo. Zrovna mám dnes takýto dojem z práce, tak som otvorila túto tému.
Neviem, či aj účtovník -SZČO má taký dojem,alebo len zamestnanec?
Možno je to aj tým, že nevieme o svojej práci iba rozprávať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som povedala, ze nie IBA ROZPRAVAT, ale aj rozpravat. Ja som mala vzdy stastie na uznanlivych sefov, ktori sa o moju pracu zaujimali a tak som im o nej rozpravala. Sami uznali, ze to nie je ziadna ulievaren, ale zodpovedna, casovo narocna zalezitost. Moja prestiz stupla vzdy po danovej kontrole, ked sa nenaslo nic, alebo len velmi malicko nedostatkov. Aj financne som bola vzdy ocenena (oproti ostatnym referentom) velmi slusne. Ale uctovnik alebo aj ekonom sa musi neustale ucit, ved vsetci vieme, aka je v tych nasich zakonoch "lebeda" sa vyznat.
Prajem vsetkym uctovnikom a ekonomom, aby mali dobrych sefov, v pripade zivnostnikov uznanlivych klientov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad
Ja by som povedala, ze nie IBA ROZPRAVAT, ale aj rozpravat. Ja som mala vzdy stastie na uznanlivych sefov, ktori sa o moju pracu zaujimali a tak som im o nej rozpravala. Sami uznali, ze to nie je ziadna ulievaren, ale zodpovedna, casovo narocna zalezitost. Moja prestiz stupla vzdy po danovej kontrole, ked sa nenaslo nic, alebo len velmi malicko nedostatkov. Aj financne som bola vzdy ocenena (oproti ostatnym referentom) velmi slusne. Ale uctovnik alebo aj ekonom sa musi neustale ucit, ved vsetci vieme, aka je v tych nasich zakonoch "lebeda" sa vyznat.
Prajem vsetkym uctovnikom a ekonomom, aby mali dobrych sefov, v pripade zivnostnikov uznanlivych klientov.
Ja som to iba rozprávať, myslela tak, že poznám takých ľudí, ktorí, okrem toho, že o svojej práci rozprávajú, nič nerobia a takto sa im úspešne darí, pretože vždy naďabia na im podobných šéfov, ktorí nezistia, že okrem rozprávania nič nerobia. Títo úspešní rozprávači si vždy vedia získať nejakú dobrú dušu, ktorá to za nich odmaká a tak je všetko v poriadku a smotanu zlíže ten , čo nič neurobil. Trpké, ale niekedy je to tak.
0 0
janulinka janulinka

janulinka je offline (nepripojený) janulinka

Pridávam sa k Vašim názorom. Bohužiaľ je to tak,práca ekonóma je veľmi podceňovaná, výroky ako - stereotypná práca, to nič nie je, a pod. Nikto sa snami neporadí o tom na čo môžu byť a či vôbec môžu byť použité finančné prostriedky, o mzdových pomeroch ani nehovorím.
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

Rada by som sa podelila so svojou novou skúsenosťou. Firma, ktorej robím účto na živnosť mi v stredu večer zavolala, že vo štvrtok máme kontrolu na DPH. Zamrazilo ma, ale čo už. Vo štvrtok prebehla kontrola - výsledok priaznivý, pre mňa vynikajúci. Všetko OK. Také bolo strohé oznámenie z firmy. Neviem prečo, ale nedalo mi to, tak som do firmy zavolala pre zmenu ja a šéfom som sa poďakovala za spoluprácu. Naivne som čakala, že niečo kladné budem počuť aj od nich, ale nastalo len trápne ticho. Tak som ich trošku nakopla, že medzi spokojnými podnikateľmi sa sem tam sluší aj poďakovať. Odozva - že to hádam nie je ani možné a hurónsky smiech. Tak aj takéto sú skúsenosti s praxe. Ale nevadí. Vlastné ego som uspokojila tým, že DPH dopadla dobre a samú seba som pochválila, že som šikulka.
Keď Vás nepochváli nikto, urobte to sám /sama/.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nadena
Rada by som sa podelila so svojou novou skúsenosťou. Firma, ktorej robím účto na živnosť mi v stredu večer zavolala, že vo štvrtok máme kontrolu na DPH. Zamrazilo ma, ale čo už. Vo štvrtok prebehla kontrola - výsledok priaznivý, pre mňa vynikajúci. Všetko OK. Také bolo strohé oznámenie z firmy. Neviem prečo, ale nedalo mi to, tak som do firmy zavolala pre zmenu ja a šéfom som sa poďakovala za spoluprácu. Naivne som čakala, že niečo kladné budem počuť aj od nich, ale nastalo len trápne ticho. Tak som ich trošku nakopla, že medzi spokojnými podnikateľmi sa sem tam sluší aj poďakovať. Odozva - že to hádam nie je ani možné a hurónsky smiech. Tak aj takéto sú skúsenosti s praxe. Ale nevadí. Vlastné ego som uspokojila tým, že DPH dopadla dobre a samú seba som pochválila, že som šikulka.
Keď Vás nepochváli nikto, urobte to sám /sama/.
Veľmi ma roščuľuje, ako snáď veľa z nás, do istej miery podceňovanie ekonomického a administratívneho servisu. Nad tým sa už ani nepozastavím, ale v Tvojom prípade je to ozaj zaujímavý klient. Kontrolu Ti "tak skoro!!!!" oznámil. A čo sa týka snáď poďakovania alebo aspoň slovného ocenenia - to sa predsa robí len medzi slušnými ľuďmi. Možno s tým Tvoj klient nemá ani žiadny súvis. Keby len trošku uvažoval, tak by si určite uvedomil, že zo dňa na deň dať veci na kontrolu je až nezviklo dobré. Si šikulka!!!!
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

Ďakujem za pochvalu. Veľmi dobre to padne.
A k tej slušnosti - nie je čo dodať, práve preto som ich nakopla. Asi budem musieť kopať častejšie.
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

STRELEC
Veľmi ma roščuľuje, ako snáď veľa z nás, do istej miery podceňovanie ekonomického a administratívneho servisu. Nad tým sa už ani nepozastavím, ale v Tvojom prípade je to ozaj zaujímavý klient. Kontrolu Ti "tak skoro!!!!" oznámil. A čo sa týka snáď poďakovania alebo aspoň slovného ocenenia - to sa predsa robí len medzi slušnými ľuďmi. Možno s tým Tvoj klient nemá ani žiadny súvis. Keby len trošku uvažoval, tak by si určite uvedomil, že zo dňa na deň dať veci na kontrolu je až nezviklo dobré. Si šikulka!!!!
V podstate doklady som už ani nevidela, len v termíne zaúčtovania. Takže som tŕpla, či tam niečo nevyskočí. A nevyskočilo.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nadena
Ďakujem za pochvalu. Veľmi dobre to padne.
A k tej slušnosti - nie je čo dodať, práve preto som ich nakopla. Asi budem musieť kopať častejšie.
Ozaj nie je za čo ďakovať. Nie je to "pochvala zo slušnosti". Proste konštatovanie mojej nestrannej maličkosti. Ahoj.
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

STRELEC
Ozaj nie je za čo ďakovať. Nie je to "pochvala zo slušnosti". Proste konštatovanie mojej nestrannej maličkosti. Ahoj.
Nevadí, ale aj tak ďakujem. Hneď mi je lepšie na duši. Papa
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Kopať môžeš, ale či to bude mať žiadaný efekt, ťažko povedať. Ja spolupracujem tiež s takými podnikateľmi a už aj zbohatlíkmi. A bohužiaľ, čím viac peňazí, tým menej slušnosti a nebodaj vďaky, veď je to tvoja práca a povinnosť.
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

Kačena I.
Kopať môžeš, ale či to bude mať žiadaný efekt, ťažko povedať. Ja spolupracujem tiež s takými podnikateľmi a už aj zbohatlíkmi. A bohužiaľ, čím viac peňazí, tým menej slušnosti a nebodaj vďaky, veď je to tvoja práca a povinnosť.
Kačenka, je to asi všade rovnaké /česť výnimkám/. A preto sa treba riadiť heslom: Keď ma nás nepochvália, pochválime sa sami. A po dnešných odozvách len dodávam. POCHVÁLME SA NAVZÁJOM!
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Prečítala som si celú tému a musím súhlasiť, že za rok sa nič nezmenilo a ešte sa 100 rokov nič nezmení. Predsa nie je vidieť, keď pracujeme hlavou. Vidieť je len práca rúk. Aj keď účto sa robí aj rukami!!! Niééé? Takto to chápu naši šéfovia. Netvoríš hodnoty - nie si potrebný. To, že ty tie hodnoty chrániš, už zabudli povedať. Ale dnes som si prečítala horoskop a div sa svete:"Môj čas vraj ešte príde!" Tak čakáááááááám, kedy bude potrebné aj to piate kolo na voze.
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

:-) to bolo fakt trefné a pekné pekný víkendík
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

na a ja som si myslela, ze len ja som taký jeden nepotrebný ekonom, ktorý sedí za počítačom a hra sa s číslami.
A teraz pozeram, ze je nas teda ovela viac.
tiez neviem ako docielit, aby si ma šef trochu važil. ved kolkokrat som mu ušetrila kopec penazi . ale vdaka ani odmena ziadna.

skratka som človek, ktorý sedi na zadku a hladi do počitača. a robota sa zrejme urobi sama.
taky vladne u nas nazor. a ja som z toho smutnááááááááááááááááááááá
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

dadia1
........ skratka som človek, ktorý sedi na zadku a hladi do počitača. a robota sa zrejme urobi sama.
taky vladne u nas nazor. a ja som z toho smutnááááááááááááááááááááá
A ja naštvaný. Prejavuje sa to aj na odmene za prácu (jedno či v podobe fakturácie alebo mzdy).
Včerajší zážitoček: nádejný národný umelec (novoživnostník, po škole, foto, maľovanie, design a tak) sa po cenovom návrhu začal veľmi rozčuľovať. Cena bola pritom veľmi mierna, až podpriemerná. Nemal som dôvod samozrejme čokoľvek cenovo podliezať. Jednoducho zohľadňoval som mu aj vek a aj to že začína. Začal mi vyprávať, že on na to má odhad (??!!!), a že či chcem 500.-Sk /hod. Tak som vysvetľoval, že odhad možno má (??!!), ale toho času (keď už nič iné) to chce viac. Skončilo to tak, že som mu odporúčal, nech dá urobiť účt. a priznanie murárovi. Ten to urobí možno aj za 120.-Sk/hod.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
STRELEC
Skončilo to tak, že som mu odporúčal, nech dá urobiť účt. a priznanie murárovi. Ten to urobí možno aj za 120.-Sk/hod.
Super nápad. A nech mu doklady rovno zamuruje, načo účto, zvládne pokutečky ... Adiéééé.

P.S.: prípadne ak berie 120 Sk/m2 tak by mohol dokladmi niečo zvonku obložiť a daňová kontrola môže pracovať na čerstvom vzduchu v exteriéri. Ale umelec bude musieť doklady pravidelne sanovať, aby sa neznehodnotili ...

Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bula.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bula.[/QUOTE]
Dala som Ti súhlas s príspevkom, súhlasím so všetkým okrem toho. Nebolo to niečo iné? Teraz neviem prísť na to, čo to bolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať