Zavrieť

Porady

Ste ekonóm (účtovník) - piate koleso na voze?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety
Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bula.Dala som Ti súhlas s príspevkom, súhlasím so všetkým okrem toho. Nebolo to niečo iné? Teraz neviem prísť na to, čo to bolo.
Majka, nakoľko sme po Porade. Zradím. Aj iné to bulo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
Majka, nakoľko sme po Porade. Zradím. Aj iné to bulo.
Už viem: O mládež naša atď....
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tešíma, že moja téma sa po roku opäť rozbehla. Ale priznám sa, tešilo by ma viacej, keby tých tretích a piatych kolies vôbec nebolo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
Tešíma, že moja téma sa po roku opäť rozbehla. Ale priznám sa, tešilo by ma viacej, keby tých tretích a piatych kolies vôbec nebolo.
AJ tretie koleso je potrebné, bez neho by ten voz nikde nezašiel.
Takže sme potrební a basta!
0 0
jselest jselest

jselest je offline (nepripojený) jselest

fakt sranda je byť ekonom v niektorých rozpočtovkách
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

jselest
fakt sranda je byť ekonom v niektorých rozpočtovkách
A nielen v rozpočtovkách...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

emily
K tomu mám ešte jeden citát: "Ja Vás vlastne ani nepotrebujem. Ste len nutné zlo, lebo to chce štát. Veď vy ani vlastne nerobíte nič samostatne, všetko Vám určuje zákon." Tiež jeden z názorov na ekonómov - učtovníkov.
To je silná káva!!!!
Toto som ešte nepočula, a to som sa toho napočúvala už dosť!
Zas na druhej strane sa mi ešte nestalo, že by sa mi niekto po zdarnej daňovej kontrole poďakoval... nie to ešte finančne ohodnotil! To by som sa asi vznášala nad zemou...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Po dlhej dobe čítam tieto príspevky a mrzí ma že niesom sama taká vytočená.
Musím sa aj ja vyplakať a možno ma dáte na správnu mieru. Mám živnosť 10 rokov a makám ako fredka. Začala som robiť účtovníctva pre dvoch podnikateľov . robila som tak ako zamestnanec všetko od administratívy cez účtovníctvo právne poradenstvo a sekretárku. Majú dve s.r.o. jednu akciovku jednu v.o.s. a dve živnosti. Po čase som sa vypracovala po sobotách a nedeliach do štádia , že mám svoju kanceláriu dvoch zamestnancov a okrem toho šalších 15 klientov. Od týchto podnikateľov keďže som tam bola 8 hodín denne som dostávala 18000. Kontrolovala som počet zápisov v ich formách a došla som k číslu 52000 zápisov ročne. Ma la som pocit že ma zneužívajú tak sme sa dohodli že zamestnajú pomocnú účtovníčku a ja bude robiť kontrolnu činnosť , učiť ju a robiť mzdy a všetky DPH, uzávierky štatistikya všetky náročnejšie veci. Teraz po dvoch mesiacoch mi oznámili , že by mi malo stačiť 4000 korú lebo predsa tam nesedím 8 hodín denne. Som pomýlená , ked si myslím , že to už preháňajú? Poradte
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať