Zavrieť

Porady

šetrenie

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Niekde doma mam knizku, ktora sa vola "ekonomem proti sve vuli" ... ten nazov bol vyborne zvoleny, lebo (a s tym suhlasim) vsetci sa stale spravame ako ekonomovia, ci uz dobri, alebo horsi ... dost ma ta knizka ovplyvnila, dodnes niektore veci z tej knihy aplikujem ... a tak mi napadlo, ze by sa tu podobna tema "uzivila" ...

Nemam na mysli iba setrenie v domacnosti a (preto som tuto temu nezradadila do sekcie domacnost) ale mam na mysli ekonomicke spravanie sa celkovo, co podla mna napr. zasahuje aj do ekologickeho spravania.

Ked totiz setrim papierom, tak naozaj istym sposobom "setrim nase lesy" ... ked setrim vodou, nie je moja jedina motivacia usetrit peniaze ... robim to aj z istej ucty k nasmu zivotnemu prostrediu ... setrit sa da pracou, energiou, casom ... (ale nech nikto, prosim, nenapise, ze treba prestat chodit na poradu)

Verim, ze mate vela napadov, ktore aj realizujete doma, alebo v praci a radi sa s tym podelite



p.s.: a zaradila som to nakoniec (ale omylom) do sekcie domacnost !!! hmm... tak nevadi, moze to tu zostat !
Naposledy upravil ayya : 17.07.06 at 11:44
Usporiadat
Téma je uzavretá.
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

ayya
zase "osli most" ...
v kosi na pradlo mavam jednu flasu sedmicku na zavaranie ... a do nej odkladam kusky mydla, ked su uz tak male, ze je nepohodlne sa nimi umyvat...
---------
pamatate si "my vsichni skolou povinni"? tam ten maly chlapcek prvacik "urazil" svoju ucitelku tym, ze jej ako darcek priniesol do skoly take "nasetrene" mydlo z kuskov ...
-----------
takze ano! aj ja si odkladam tie kusky mydla ... ked uz ich je dost, tak si z toho uplacam take "hospodarske" mydlo s ktorym obycajne periem pancuchy ... vyskusala som uz vselijake sposoby, ako tie mydielka prinutit, aby drzali pokope ale najviac sa mi osvedcil takyto sposob: nasetrene mydielka (k tym pridavam aj tie z hotelov, nasi to furt nosia domov, ked niekde mimo spia) dam do misky od zmrzliny a zalejem vodou a necham "napucat" - ale to musi byt primerane, lebo ked je malo navlhnute, tak sa s nim zle robi a ked je vela rozmocene, tak je mazlave a protivne ... takze: primerane navlhcene mydielka postruham na starom struhaku rovno do umyvadla, ktore v tomto pripade nahradza inu nadobu ... a nastruhane mydlo sformujem do prijatelneho tvaru a pomaly necham susit napr. vlozene do igelitoveho sacku ale nie uplne uzatvoreneho, aby sa to mydlo susilo pomalsie ... (kto uz betonoval, tak vie preco ) ... a ked zas to "nove" mydlo uschne, tak ho pouzivam na pranie pancuch alebo ....
Niekde v drogériách predávajú také sieťky na mydlá - tam stačí dať tieto kúsky a nemusíš robiť tieto procedúry
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím,a že ayya tu spomínala švédske utierky rôznych farieb za cca 70 Sk. Kde to kupujete? Ja sa stretávam len s belasou farbou za cca 25 Sk. Mala som už aj zelenú od Viledy za cca 200 Sk(bola na pohmat zamatová), ale že by bola 8x lepšia???
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tie lacné sa navyrovnajú ani kvalitou ani životnosťou originálu.
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Ja som ich náhodou objavila v drogérii, mali belasé za 30 Sk, a 70 Sk. Tak som zobrala obidve. Až doma som zistila, že rozdiel je v gramáži mikrovlákna, tá lacnejšia má niečo vyše 200 a tá drahšia vyše 300 gramov. Potom som zistila, že existuje aj tretí druh, čo má ešte viac, myslím 360 g. Obaly som zahodila, teraz lovím v pamäti. Drahšia je väčšia a hrubšia a myslím, že sa oplatí do nej investovať. Ešte som si kúpila ružovú, ale tá má úplne inú štruktúru, je tiež dobrá, ale tie bledomodré sa mi zdajú lepšie. Len som sa začudovala, keď som prečítala na etikete že krajina pôvodu Čína. Tak teraz neviem, prečo to má názov švédska utierka. Som s nimi nadmieru spokojná.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Keď už som v téme šetrenie, tak vám napíšem ako si môžem ušetriť čas pri vešaní záclon.
Vždy som sa natrápila minimálne hodinu, kým som na 10 veľkých okien zavesila záclony.
Vešala som ich tak, že keď som išla prištipnúť štipec na záclonu, trošku som záclonu preložila.To aby bola pekne nariasená.
Bolo to pracné a niekedy zostali aj prsty poškriabané.

Tak som si dala dole záclony, spočítala koľko mám štipcov a pustila sa do šitia. Pekne som si to premerala a rovnomerne na celej záclone pomocou špendlíkov urobila záhyby a prešila po celej dĺžke.
Teraz mi vešanie záclon ide jedna radosť.
Pekne prištipnem štipec na prešitý záhyb a je to.
Ušetrím čas a aj moje prsty.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

suzuki
Niekde v drogériách predávajú také sieťky na mydlá - tam stačí dať tieto kúsky a nemusíš robiť tieto procedúry
mas iste pravdu - tiez poznam tie sietky, ale - osobne mam k tomu (nepodlozenu?) averziu - strasne mi to pripomina casy minule - komunisticke, vtedy v kazdom erarnom zachode take sietky s mydlami viseli ... navyse - tak by som pancuchy prat nemohla, lebo by sa cele pozatrhali ... - ja sa celkom rada "pohrajkam" s tymi mydielkami - minule som ich farebne triedila - boli biele so zelenymi a ruzove so zltymi celkom som sa zabavila ...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kukučka
Tie lacné sa navyrovnajú ani kvalitou ani životnosťou originálu.
neviem co mas na mysli pod "originalom"... prvu takuto "vymozenost" z mikrovlakna som si kupila asi pred 10 rokmi, bola to znackova vec, patentovana od firmy Raypath (?) bola to utierka za tisic a plysova rukavica za tisic... nelutovala som sice, ale aj tie sa opotrebuju... dalsiu sadu som si kupila asi pred troma rokmi - preto som vedela porovnat to opotrebenie, ta stara rukavica ma mozno iba polovicu hrubky ... ale to preto, ze fakt dostala za tie roky "zabrat" ...
mne sa osvedcili aj tieto "lacne" ... material je vlastne ten isty, na nieco sa viac hodi tensia, na nieco hrubsia... tak ako pisala Rede, takze urcite nezatracujem tieto lacnejsie, co sa teraz predavaju ... lenze uznavam, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, tak je to aj v poriadku
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

rede
.... A ešte jedna skúsenosť, keďže neznesiem rukavice, používanie rôznych čistiacich prostiredkov sa prejavilo aj na mojej pokožke, no a teraz, keď skončím s upratovaním, na pokožke nie je ani náznak problémov, ktoré som mala predtým.Takže sa ti chcem poďakovať za tvoje rady, ktoré sa vôbec neminuli účinku.
niet za co dakovat, presvetlila si mi cely den, veeeelmi sa tesim, ze sa ti hodili moje skusenosti ... mimochodom, ja na nich ocenujem aj to, ze (ako som pisala hore) maju aj nejaky "antibakterialny mechanizmus"... nerozumiem tomu sice, ako to funguje, ale sama som sa o tom presvedcila - hoci, ked som to citala "v navode" tak som bola trosku voci tomu privlastku skepticka, ved ako v domacnosti bez mikroskopu preveris co je a co nie je antibakterialne? ... iba nahoda to tak zariadila, ze som to aj sama zistila ... tak fajn, obcas si na mna v dobrom spomen, ked budes "kupelnu pucovat" pekny den prajem
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Milá ayya, myslím na teba vždy keď chytím túto zázračnú utierku do ruky a niečo "gľančím". Jednu som už mala pár rokov a používala som ju len sem tam, radšej som používala tie rôzne agresívne prípravky. Teraz ma to začalo normálne baviť. Aj cez obedňajšiu presávku (1 hod., z toho 20 min. na cestu) som bola doma, hodila som do seba obed a ešte som stihla nielen umyť riad, ale nedalo mi, chytila som š.utierku a vyčistila som celú kuchynskú linku. Len sa neviem vynačudovať, koľko špiny z nej ide, keď ju nakoniec vyperiem. Takže maj sa krásne a občas prihoď niečo zaujímavé, teším sa.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Veru Ayyka, pripájam sa. Tiež čakám čo Ťa ešte napadne a rada sa s tým podelíš. Ako s tými teniskami? Poradíš? Už sa teším.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ayya
neviem co mas na mysli pod "originalom"... prvu takuto "vymozenost" z mikrovlakna som si kupila asi pred 10 rokmi, bola to znackova vec, patentovana od firmy Raypath (?) bola to utierka za tisic a plysova rukavica za tisic... nelutovala som sice, ale aj tie sa opotrebuju... dalsiu sadu som si kupila asi pred troma rokmi - preto som vedela porovnat to opotrebenie, ta stara rukavica ma mozno iba polovicu hrubky ... ale to preto, ze fakt dostala za tie roky "zabrat" ...
mne sa osvedcili aj tieto "lacne" ... material je vlastne ten isty, na nieco sa viac hodi tensia, na nieco hrubsia... tak ako pisala Rede, takze urcite nezatracujem tieto lacnejsie, co sa teraz predavaju ... lenze uznavam, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, tak je to aj v poriadku
Tak si dovolím nesúhlasiť, predsa tá dvadsaťkorunová určite nie je z toho istého materiálu čo originál švédska - z patentovaného vlákna ACTEX. A chcela by som ju vidieť po piatich rokoch používania.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kukučka
Tak si dovolím nesúhlasiť, predsa tá dvadsaťkorunová určite nie je z toho istého materiálu čo originál švédska - z patentovaného vlákna ACTEX. A chcela by som ju vidieť po piatich rokoch používania.


ok, ok, ok ... suhlasim s tvojim nesuhlasom odteraz nebudem hovorit (pisat) "svedska utierka" ale iba "falosna svedska utierka" ... podobne ako su napr. "falosne kremese", "falosne lanyze" a pod.
btw: poznam rodinu, v ktorej tieto utierky volaju "zazracna handricka" aj to by mohlo byt riesenie, aby sme neboli v spore ... dohodnime sa teda, ze original svedsku handricku ma na porade iba Kukučka

aj ked ma tvoj prispevok pobavil, uznam, ze patentovane veci su vacsinou jedinecne a ich napodobeniny niekedy (casto?) naozaj nemaju rovnaku uzitkovu hodnotu ako original...

ale to by bola dlha debata, ... osobne si tiez kupim iba original Diora a nie vselijake vselijake napodobeniny, ktore sa za Diora vydavaju len pri handrickach (neviem preco) nie som az taka fajnova :p

pekny den
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ayya


ok, ok, ok ... suhlasim s tvojim nesuhlasom odteraz nebudem hovorit (pisat) "svedska utierka" ale iba "falosna svedska utierka" ... podobne ako su napr. "falosne kremese", "falosne lanyze" a pod.
btw: poznam rodinu, v ktorej tieto utierky volaju "zazracna handricka" aj to by mohlo byt riesenie, aby sme neboli v spore ... dohodnime sa teda, ze original svedsku handricku ma na porade iba Kukučka

aj ked ma tvoj prispevok pobavil, uznam, ze patentovane veci su vacsinou jedinecne a ich napodobeniny niekedy (casto?) naozaj nemaju rovnaku uzitkovu hodnotu ako original...

ale to by bola dlha debata, ... osobne si tiez kupim iba original Diora a nie vselijake vselijake napodobeniny, ktore sa za Diora vydavaju len pri handrickach (neviem preco) nie som az taka fajnova :p

pekny den
Čo ušetríš na hanričkách, necháš na Diora. Tak to má byť.:p Rozumná investícia. Kvalitnú voňavečku nezaprieš.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Elena Navrátilová
Veru Ayyka, pripájam sa. Tiež čakám čo Ťa ešte napadne a rada sa s tým podelíš. Ako s tými teniskami? Poradíš? Už sa teším.
Elenka, neprehliadla som, ze si sa volakedy davno pytala na tie tenisky... ale myslela som, ze si to uz vyskusala a odpoved netreba skus pre porovnanie jednu tenisku poutierat obycajnou handrou a druhu touto "zazracnou"... rozdiel je imho dost viditelny, mikrovlakno totiz vo "vraskach" topanky nezanechava rozpustenu spinavu vodu ... mimochodom: vcera som cistila flak po rozliatom (a zatajenom ! a uschnutom !) pive na koberci ... pekne to vyslo, este dnes to skontrolujem, ci to netreba opakovat, lebo to chcem vidiet pri dennom svetle...

ved vyskusaj doma, na co vsetko sa to da z uspechom pouzit... to imho stoji za tych par korun
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nepredpokladal som, že sa do tejto témy niekedy zapojím hoci ju rád sledujem. U nás doma je to vyvážené - ja míňam viac, moja 3/4-tka viac šetrí a tak nemám k tejto téme čo povedať. Asi tak ako keď roky odoberám časopis Urob si sám a ešte som zatiaľ skoro nič doma neuplatnil.

Klikol som si ale na štatistiku príspevkov k tejto téme a to ma viedlo k tomu, aby som poďakoval ayya, ktorá ako jediná s dvojciferným výsledkom s prehľadom "vedie v šporivosti" u poraďákov ... aj čo sa týka vtipu a štýlu príspevkov. Skoro ako v známej "kuchyni".
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Katarína STR
....Tak som si dala dole záclony, spočítala koľko mám štipcov a pustila sa do šitia. Pekne som si to premerala a rovnomerne na celej záclone pomocou špendlíkov urobila záhyby a prešila po celej dĺžke.
Teraz mi vešanie záclon ide jedna radosť.
Pekne prištipnem štipec na prešitý záhyb a je to.
Ušetrím čas a aj moje prsty.
Katka, na to ma kamaratka nahovara uz roky, ale neviem sa odhodlat... ja totiz periem zaclony poskladane, poskladane ich aj vytiahnem (rozpadnu sa malokedy a aj to iba trosku, takze ich pri vytahovani z pracky zase lahko poskladam) a zavesim... potom ich vobec netreba zehlit a nie su pokrcene ... dokonca, takto poskladana zaclona (jedna-dve z mensieho okna) sa da kvalitne oprat bez velkej namahy aj rucne v malom umyvadle ... kuchynsku zaclonu tak periem kazdu chvilku

ked davam ostatne zaclony dolu, tak si ich "pritiahnem" na jedno miesto (aby sa mi stipce drzali pokope) ... ak mam na okne dve zaclony, tak si z nich urobim dve oddelene "hromadky" ... zaclony odstipcujem, vyprasim a poskladam ... poskladane operiem (o prasku napisem v dalsom prispevku) prvykrat vo vlaznej vode, aspon dvakrat necham preplachnut a potom periem uz "naozaj" na 40 stupnov. Viem, ze minam vela vody, ale predpierka hned nasledovana pranim imho nestaci, lebo ta velka spina sa po predpierke iba vypusti, ale nevyplacha a ked po predpierke nasleduje bez plachania pranie tak sa vlastne zaclona perie v spinavej vode.
niekedy zaclony necham iba chvilku zavesene a este vlhke vesiam na okna (krasne cela izba rozvoniava potom) stipce mam z umelej hmoty, takze nehrozi hrdzavenie ... na kazdu zaclonu mam neparny pocet stipcov, (najlepsie je 17) uchytim dva krajne, potom prostredny, na nom urobim aj zahyb (velkost si priblizne za tie roky pamatam) ... tym sa mi zaclona rozdeli na dve casti - a zase zastipcujem vzdy v prostriedku ... a tak pokracujem az po posledne, netrva to dlho, tak dve tri minutky,... lebo vsetky stipce mam pri vesani husto vedla seba - tak na 25-30 cm ... potom zaclonu roztiahnem po okne ... neviem ci som to napisala tak, aby sa tomu dalo rozumiet
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

STRELEC
Nepredpokladal som, že sa do tejto témy niekedy zapojím hoci ju rád sledujem. U nás doma je to vyvážené - ja míňam viac, moja 3/4-tka viac šetrí a tak nemám k tejto téme čo povedať. Asi tak ako keď roky odoberám časopis Urob si sám a ešte som zatiaľ skoro nič doma neuplatnil.

Klikol som si ale na štatistiku príspevkov k tejto téme a to ma viedlo k tomu, aby som poďakoval ayya, ktorá ako jediná s dvojciferným výsledkom s prehľadom "vedie v šporivosti" u poraďákov ... aj čo sa týka vtipu a štýlu príspevkov. Skoro ako v známej "kuchyni".
....že "vedie v šporivosti" ... diky, volakedy to bola z nudze cnost, teraz mam taky nazor, ze nie je spravne plytvat ... hocicim... stvu ma napr. plastove flase, hneva ma, ze ludia nie su ochotni separovat odpad, citam si stranky o pasivnych domoch, tepelnych cerpadlach, fotovoltaickych paneloch, rekuperacii ... a tak podobne, takze sa snazim byt ohladuplna k zivotnemu prostrediu a to potom uz automaticky prinasa take aj veci ako setrenie pracim praskom a tak (mimochodom, tie peniaze co prefajcim predsa musim niekde "dobehnut" ) ... ale vdaka, ze citas a ze si prispel... a !!! "Urob si sam" je jeden z mojich oblubenych casopisov od mojich mladych rokov..., ak sa nemylim to zacalo nejak spolocne s Dorkou vychadzat a rada som sa v nich hrabala v oboch.
A never, ze si nikdy z toho nic nerealizoval... nemusel si nieco konkretne, ale iste to zmenilo viac tvojich nazorov mozno pri kupe niecoho ... napr. kosacky na travu, alebo tak ... mozno "strasidielko na krtkov" si vyrobil pod vplyvom toho casopisu, ... je to dobry casopis imho, ale na moj vkus sa snazi mat prisiroky zaber, co sa tyka citatelov - od absolutnych zaciatocnikov az po odbornikov, ktori su schopni zostrojit si napr. elektricku regulaciu automatickeho polievania zahrady... kedze ja patrim k tym zaciatocnikom, tak obcas je polovica casopisu pre mna absolutne nezrozumitelna ... ale! aj tak klobuk dolu pred vydavatelom

aj tebe pekny den prajem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

este o prasku som slubila ... vcera vecer som "čučala" do pracky ako na televizor asi polhodinku a premyslala som ... aj o porade, tak mi napadlo, ze napisem o pracom prasku posledny raz kupovali praci prostriedok nase dcery s tatinkom a doniesli persil .. ok, ale ! tekuty ! - aj na biele aj na farebne pradlo ...

mam radsej "suche" prasky (volakedy som pocula taku vetu: naco vlacit domov z obchodu zbytocnu vodu, ktoru tekuty prostriedok obsahuje?) a navyse - tieto tekute neviem dobre davkovat ... lebo nezalezi iba na mnozstve a uspineni, ale aj na druhu pradla - na bavlnu treba prasku samozrejme viac, na syntetiku menej ... ked viac prisypem sucheho prasku, tak mam este moznost - kym sa nesplachne - cast z neho vybrat. u tekuteho sa to neda... a just sa mi to vcera prihodilo, priliala som viac, lebo nerada pouzivam odmerky, neda sa to "docista" vyliat a ten zvysok v tom zasycha, ked to chcem preplachnut sprchou, tak sa cela od toho ubabrem a porozlievam vodu, ked celu odmerku vlozim priamo do bubna, tak posledne zvysky pracieho prostriedku sa z nej dostanu von az pri plachani ... a to sa mi tiez nepaci, navyse: dcery su alergicke, tak som sa este od plienok vzdy snazila poriadne plachat...

mala som doma prackara, nejaky spinac mi odisiel ... a popri jeho praci sme spolu klabosili ... okrem ineho aj o mnozstve prasku...a prezradil mi zaujimavu vec

vzdy som si myslela, ze cim viac dam prasku, tym sa mi pradlo lepsie operie.... ale - to vraj tak bolo volakedy, ked sa pralo s mydlovymi praskami, bublinky maju vraj taku zazracnu vlastnost, ze na ich povrchu je take napatie, ktore bublinkam dovoluje po povrchu rozpustenu spinu udrzat a preto platilo - cim viac bubliniek, tym cistejsie pradlo ...

teraz to tak nie je, ... tieto nove prasky funguju na inom systeme, (neviem akom ) nizkopenive su aj kvoli prackam, aby sa pena nedostala do mechanizmu a neskratovala ho - a navyse: v automatickej pracke sa na pranie vyuziva aj taka obycajna vsadepritomna vec, ako je gravitacia - a to tak, ze pradlo sa o seba udiera a tym sa z neho spina lepsie uvolnuje. Pamatate si? iba zo starych filmov samozrejme :p volakedy sa pri potoku tak pralo, ze sa po namydlenom pradle buchalo drevenymi ...eee... ako sa to volalo? aha - piestami (?) cim silnejsie buchanie, tym kvalitnejsie oprane pradlo ...

Ked ale dam viac prasku a vytvori sa aj pena, tak sa ucinnok prania v automatickej pracke zhorsuje prave tym, ze pradlo nepada jedno na druhe ale pada do peny ako do periny skratka: v automatickej pracke ma byt praci roztok "tak akurat" ... poznam to podla toho, ze pri spodnom okraji "obrazovky" sa mi sem tam nejaka bublinka udrzi... ale nie viac ako 1 cm peny - vtedy je pranie najucinnejsie (zaujimave, ze? :p ) ...

no a vcera sa mi podarilo uliat viac z toho persilu a hned som vedela, ze mi to bude velmi penit ... tak som pri pracke stala a dolievala som vrchom cistu vodu so sprchou :p ... a stale penilo! ... tak som pretocila programator, vypustila trosku tej hustej "praskovej" vody a zase doliala cistej... kym som bola spokojna, tak to trvalo fakt skoro tu polhodinku ... hmm... obcas sa mi take prihodi

ale zaver z toho je ze netreba plytvat praskom, aj tak sa jeho ucinok tym nezvysuje a teda setrenie (v dobrom zmysle slova) sa tu oplati dvakrat

uf, ake litanie
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tweety
Čo ušetríš na hanričkách, necháš na Diora. Tak to má byť.:p Rozumná investícia. Kvalitnú voňavečku nezaprieš.
Dalo by sa aj naopak: čo ušetríš na voňavke, máš na ...Nuž ale

Je jedno ako ju voláme - my doma aj šmatka - podstatné je, že je výborná a snáď nie je v dome nič, čo by som ňou neutrela. Výborne saje a tak jednu mám na kredenci suchú na ruky - preto nemusím vyvárať utierky - druhou umývam riad a keď dovarím, hneď po vychladnutí utriem aj linku aj pec a mám ju vždy čistú. Tiež som pec raz za čas pracne drhla zubnou kefkou a Torom, ale to bolo pred handričkou. Ešte ňou umývam chladničku, obrazy, gauč, korkovú dlážku, veľkolisté kvety, kabelky aj vnútri, drevené schody, telefón, každú chvíľu klávesnicu, atď, atď. Na sklo a nerez je fajn taká tenká, akoby diolenová. Skrátka handričkami pucujem všetko od dlážky až po luster.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Kukučka chceš povedať, že kefku a Toro Ti nahradila handrilčka?Až tak??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať