Zavrieť

Porady

Účtovníčky SZČO - poistenie, skusenosti

Ahojte, chcem sa poradiť, v blízkom okolí nepoznám žiadneho iného účtovníka. Veľmi by ste mi pomohli aj drobnými skúsenosťami. Ako ste začínali?

Zaujímajú ma tieto veci:
1./ máte poriešené poistenie? (oplatí sa? nie sú problémy s poistným plnením?) - aké máte poistenie, koľko platíte? - nechcem reklamu, zaujíma ma len suma - koľko ročne platíte a či už máte reálne skúsenosti s plnením.

2./ nie je to trošku rizikové v rámci SZČO? tým, že ručí celým majetkom? -v tejto oblasti účtovníctva a daní je to viete-veľmi rizikové-pokuty môžu byť extrémne vysoké.

3./ máte zmluvne poriešenú zodpovednosť? kto do akej miery zodpovedá? Zákon o účtovníctve hovorí, že zodpovedá aj tak podnikateľ, ale to nevylučuje možnosť reklamovať pokutu u mňa (v obchodnom styku).

4./ dostali ste už niektorá pokutu (nemyslím tým klasické 30 - 60 eurové z DÚ, pre omeškanie, neskoré podanie atď., ale za nesprávne účtovanie, či nedodržiavanie zákona o účtovníctve)?

Ja v zásade nebudem mať veľa firiem, len 3, ktoré mi bohate stačia, mám síce 5r.prax, ale istota je guľomet a rada by som si zistila čo najviac informácií čo ma reálne čaká. S jednou firmou zodpovedám len do výšky 5700 eur. Neviem, či to môžem dať aj s inými firmami - čo to potom znamená, že ak by sa aj vyskytla v budúcnosti vyššia pokuta, nemôžu to u mňa reklamovať, kvôli zmluvným podmienkam? Som szčo a potrebujem sa čo najlepšie kryť - aj keď neviem, či aj tak nebudem ťahať za kratší koniec. Alebo sa rozhodnúť len pre jednu firmu a tie dve radšej nevziať. Postačila by mi celkom aj tá.

Ďakujem za akúkoľvek radu - veľmi si to cením.
Naposledy upravil janiely : 20.04.17 at 21:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovníčky SZČO - poistenie, skusenosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.