Zavrieť

Porady

tablet PC alebo notebook

Zdravím, potrebovala by som poradit, tablet PC ma take iste funkcie ako klasicky notebook? Potrebovala by som ho používať na kancelársku prácu - písanie, čítanie...... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - podľa náročnosti.
    Tablet PC - je to 2in1 - teda samostatná klávesnica s dokom, do ktorého sa vloží tabletová časť.
    Tablet PC----
    Výhody: možnosť používať ako notebook v spojení s klávesnicou, po odobratí hornej časti ako tablet.
    Nevýhody: často sa tam používajú menej výkonné procesory, s menej výkonnou grafikou. Majú mnohokrát menší monitor (zobrazovaciu jednotku). Po odobratí tabletovej časti je aj výdrž menšia tej tabletovej časti (cca o 2/3), pretože dolná časť má tiež svoj vlastný zdroj. Možno časom i spojenie tých dvoch častí bude viesť k nejakým chybám.
    Príklad:

    Riešením by mohol byť tablet PC, kde sa zobrazovač preklopí úplne na druhú stranu.
    Príklad:

    Notebook-----
    Výhody: je to kompaktný stroj. Výdrž zdroja je často dosť vysoká (záleží na značke, druhu, zátaži), má väčšiu pamäť, väčší výkon, zobrazovač sa už pod 15" ani nedodáva, je (tiež podľa značky) i odolnejší, má bohatšiu "výbavu" konektorov, zariadení (čítačka pamäťových kariet, optická mechanika, ktorá sa dá nahradiť ďalším HDD/SSD diskom), lepší zvukový prejav.
    Nevýhody: je o niečo ťažší, neskladnejší.
    Príklad:


    Pokiaľ sa bude používať zariadenie (ako píšeš) na kancelársku prácu - lepšie je mať NB, pokiaľ však to budeš používať aj niekde v teréne, na cestách - potom Tablet PC (ale treba si uvedomiť, že samostatná tabletová časť nemá už taký výkon).
    Naposledy upravil misoft : 19.04.17 at 16:24 Dôvod: úprava textu
    99zuka ďakujem

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Som za NB. A ak budeš na tom pracovať dlhodobo tak 17". Ťažšie sa prenáša ale rozhodnúť sa musíš sám.
    vlado 33 Je načase začať posilňovať.

    tablet PC alebo notebook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.