Zavrieť

Porady

Plesnivy zapach z práčky...pomooooc

Kto mi vie poradit nieco ucinne na odstranenie tohoto zapachu...skusali sme ocot, savo, aj nieco od La*za a niiic nepomohlo, stale to hrozne smrdiiii...dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    ja nastriekam na háklivé časti (napr. záhyby tesniacej gumy) prípravok proti plesniam. Potom klasika: liter octu, za lyžicu sódy bikarbóny a pustím celý program na 90 stupňov.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    mne pomohlo, že som zmenila prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa, už dávam Calgon, aj prádlo mi krásne vonia a zápach je preč
    PETERPAVOL6 áno ak mate tvrdu vodu Calgon..ale rozumne..inač spapa práčku..
    Terezia13 veď ja rozumne

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba skontrolovat aj odtoky,ci dobre voda odchadza.

    Ja asi 1x mesacne davam biele pradlo na vyvarku.Proti udsadzaniu vodneho kamena asi 2-3x rocne dam 1L octu a pustim program na 90st.
    Nikdy mi pracka nesmrdela!

    Skus nepouzivat rozne vankusiky,ale pouzivaj bezny prasok.Tiez avivaz moze sposobovat plesne

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Oliwa, kvietka, babka - ježibabka, Ing. Ľubomír Janoška, Dav, branislavp, INTELSOFT, terezamaria
    8

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Do každého prania pridávam za hrnček octu. Čistenie práčky pomocou kryštalickej sódy (1 kg)a octu. Dávam aj 2 litre. Pustiť program na vyvárku, potom vyčistiť všetky filtre, nádobky, tesnenia, hadice a pustiť ešte raz iba s octom. To je "zhruba" celý postup.
    http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rad...a-ciste-pradlo
    A tu je ešte zopár rád.
    https://www.mt-nabytok.sk/tipy-a-tri...ajte-5-rad.htm
    miso.pastva Dobry den,

    postupoval som podla navodu z vyssie uvedeneho linku čislo 1 a veru zabralo to...odvtedy som to robil este jeden krat a zatial mame pokoj...dik moc za radu
    mareko Som rada, že pomohlo.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Za desatrocia som nikdy necitil z pracky nejaky zapach.
    Nebude problem v tom ze cez odtok prenika smrad z kanalizacie?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Tiez nechapem....tretia pračka v zivote....ziadny smrad....
    Dáša_ a používaš gelove pracie prostriedky?
    lujza.j Aj aj....lidlacke...uz niekolko rokov...prachovy na biele....lenor,silan....
    vicktor Dasa, nie celkom rozumiem otazke, ale pouzivame tekute prostriedky.
    Ale nech sa pouzivaju hocijake, ved na zaver sa plakanie zopakuje 5x, tak zaverecne voda je cista.
      zbaliť
    ..odpadová hadica s vypúšťacieho čerpadla je vrúbkovaná .V záhyboch sa drží..nečistota .Vymena za hadicu s vnútornou hladkou stenou a je to .Pozor pri vypúšťaní vody aby sa hadica nezalomila váhou vody..bol by novy problém .A bežná údržba..po praní umyť násypku a osušiť..potvorene dvierka a raz za čas program na čistenie pracky..

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    1) vyvarit pracku s octom alebo/a nejakym cisticom (ja pouzivam miele prasok na cistenie pracky), prazdnu, alebo s nejakou jednou handrou
    2) utriet vsetky gumenne tesneniea akolo dvierok a kadetade - tam sa lepi kopec spiny a potom to smrdi, vyumyvat davkovac na prach a avivaz.
    3) vybrat filtre co byvaju na spodku pracky, vycistit
    4) skotrolovat hadicu, ci nie je zapchata pri vyvode (mne tam kde sa hadica napaja na odtok sa robi taka guca kadecoho...)
    5) a znovu bod 1 by som spustila pre istotu.
    Ak to nepomoze, tak nic... ) ale toto zvycajne pomaha.. a hlavne nechat pracku otvorenu, nech sa vetra a vysusi po prani

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Zaujímavé, nikdy mi práčka nesmrdela. Čím to asi je, žeby odvetraním?
    bettylou môže aj kúpeľňa byť vlhká, ...

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Problém bude zrejme v tom, že cez práčku smrdí kanalizácia. Voda z práčky by mala vytekať do voľného priestoru a keď je napojená natesno do odpadu,musí byť odpadová stúpačka ovetraná. Inak dochádza k tomu, že vodný stľpec ,ktorý vznikne pri spláchnutí, vypustení vane - skrátka, keď potrubie odvádza súvislé väčšie množstvo vody , vytiahne ti vodu zo sifónu,prípadne zbytkovú vodu z hadice práčky a odpadové potrubie sa vtedy odvetrá cez práčku. Tej zbytkovej vody je tam už potom len také min. množstvo ,že netvorí prirodzený pachový uzáver pre práčku.
    PETERPAVOL6 v hadici s práčky vždy musi ostať voda..hadica by mala tvoriť vlastne niečo ako sifon..pred zapachom s kanalizacie..ak nie..pračka sa nedokáže napustiť..vodou a bude stale dopušťať vodu..že??Tak to nejako je to aj v návode..na inštalaciu..
    Ing. Ľubomír Janoška reaguješ na rok starú tému
    čo nič nemení na tom, že propojenie práčky na kanalizáciu má mať svoj vlastný, odvzdušnený sifón
    napríklad takýto
    https://www.kupelne-ptacek.sk/sifon-...hlavicou-nerez

    Plesnivy zapach z práčky...pomooooc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.