Zavrieť

Porady

Ako prijať platbu cez PayPal

Otvorili sme si PayPal biznis účet, na ktorý sa nám nedarí prijať platbu z UA. Kupujúci nám poslal peniaze, ale žiadne na účte nemáme. Na našu emailovú adresu nám prišiel z PayPalu potvrdzujúci email o odoslaní platby na náš účet, ale stále tam bliká "čakajúca platba".
Kupujúci nám napísal, že peniaze odoslal a odvoláva sa na potvrdzujúci email z PayPalu.
Pravdepodobne máme na PayPale nastavený limit, ktorý platba presahuje a nevieme tento limit zmeniť.
Ďalším problémom je, že nerozumieme čo kupujúci myslí, keď sa odvoláva na "shipper´s funds".
Ďakujeme za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    PP ma niekedy taky zvlastny system platieb, (akoze sekom). Posle notifikaciu o odoslani platby zakaznikom, ale platba caka a tebe odporuca neposielat tovar skor, ako po pripisani na ucet, co trva zvycajne 3 - 4 dni. Nikdy som nepochopil, preco to tak maju, ale nam tak chodi asi kazda 50-ta platba.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kamila000 Ďakujem za odpoveď. Mohla by som Vás poprosiť o komunikáciu cez email? Mám ešte pár otázok.
    harmoni.bnb@gmail.com
    Srdečná vďaka
    kamila000 Obrátili sme sa s problémom prijať platbu aj na zákaznícku linku PayPal a prišla nám odpoveď, v ktorej (krok za krokom) máme kontaktovať Vestern union outlet, požiadať ich o formulár na posielanie peňazí, vybrať peniaze v minútovom servise, zadať adresu prepravcu, zaplatiť kreditkou alebo hotovosťou prepravu a následne dostaneme potvrdenie, ktoré máme pripojiť naskenované k emailu (k akému nepíšu).......Dedukujeme, že toto je návod, ako vybaviť prepravu. Príde mi trošku predčasné platiť prepravu, pokiaľ sme platbu za tovar neprijali. Veď predsa nemôže byť prijatie platby na PayPal podmienené uhradením prepravy. Viete nás niekto prosím kontaktovať a poradiť nám?
    harmoni.bnb@gmail.com
    misomiso Nie.
    misomiso Tato chujova Porada... To "NIE" som klikol ako odpoved na vas komentar, ci mozeme komunikovat emailom. Teraz k vasmu pripadu: Hoci to tak vyzera, nekomunikujete s Paypalom, ale s podvodnikom. Trebe ihned prerusit komunikaciu.
    vicktor Mne sa zda ze Kamilu to uz nezaujima - bud sa na obchod vykaslali alebo si tlcie hlavu o stenu.
    duficek Určite nič neplaťte, ste predajca....je to podvod. Zákazníkovi oznámte, že tovar pošlete po pripísaní platby na Paypal.
    Western v žiadnom prípade neriešte.
    Podvodník bude skúšať všeličo, aj citové vydieranie.
    kamila000 Ďakujem za Vaše reakcie, určite užitočné. Ako píšete, išlo o podvod. Pridávame tento komentár pre ilustráciu, ako to v skutočnosti funguje.
    Do google sme si hodili jeho emailovu adresu a zobrazila sa nám stránka www.zive.sk, kde sme sa dozvedeli priamo o "kupujúcom" a ďalších iných. Sú tam opísané ďalšie konkrétne prípady podobných podvodov cez akože PayPal a je ich neúrekom. Treba dávať pozor na inzercie na slovenských bazaroch. Podvodníci majú vytvorenú falošnú emailovú stránku s hlavičkou PayPal a odtiaľ Vám príde správa, že peniaze sú pripravené na prijatie a po uhradení dopravy budú pripísané na Váš účet. Ak si myslíte, že sa s prosbou o radu ako peniaze prijať obraciate na zákaznícku linku PayPal, v skutočnosti sa obraciate na podvodníka, ktorý Vám krok za krokom vysvetlí, že musíte najskôr zaplatiť dopravu.
    Ako náhle sme "kupujúcemu" odmietli platbu za prepravu poslať, prestal s nami komunikovať.
    kamila000 Pre lepšiu orientáciu na stránke zive.sk posielam ešte link, možno sa niekomu zíde.
    http://www.zive.sk/diskusia/51353/za...vensky-bazar/1
    petergy27 Dobry den
    Neviem si rady na paypal pomoze niekto?
    petergyuricsek@gmail.com
    petergy27 Pisal m udajnei z nigerie n a paypal 310 Eur.
    Predavam tovar.
    Neviem ich prigat na paypal ucet.
    Vyhraza sa mi sudom a tak ze ked neprijmem platbu.
    Ked som nic neprijal tak moze riesit daco ?
    duficek Prosím ťa, my tu naozaj nemáme vešteckú guľu. Tak sa ukľudni a napíš svoj príspevok zrozumiteľne a podrobne popíš čo sa stalo.

    Ale vo všeobecnosti, ak ti niekto poslal peniaze na paypal, tak ti prídu, ich prijatie nevieš ovplyvniť.
    AK ti niekto tvrdí, že peniaze poslal a tebe nič neprišlo ani za pár pracovných dní - tak je to podvodník.
    Rovnako ak pripísanie platby podmieňuje tvojou úhradou nejakej prepravy, opäť ide o podvod.
    Rovnako transakcie cez western union s cudzími osobami, okamžite ruky od toho preč.
    vicktor Preco sa bojis sudu? Mas nejaku zmluvu? Mas nieco nesplnene?
    A hlavne cital si o skusenostiach na uvedenych linkoch / forach alebo aspon Kamiline prispevky???
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    PP nepoznam, nepouzivam, ale viem ze ceski koumaci maju forum finexpert.
    Je mi luto, diskusia je znacne dlha na citanie, ale snad postaci zopar najnovsich stranok: http://forum.finexpert.e15.cz/viewto...p+up&start=750

    Celkom posledny prispevok (ku dnesnemu dnu, zo 17. 4. 2017) je zaujimavy: "Toto je typické pro podvody typu "nigerijské dopisy". Podvodníci pak později začnou mluvit o použití (anonymní) platební služby Western Union. Jindy pošlou falešné potvrzení o zaplacení přes PayPal a následují výhružky, ať pošleš zboží."
    Naposledy upravil vicktor : 25.04.17 at 07:07

    zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

    zolik2001
    Ak vám príde email z paypalu v prvom.rade váš email musí osloviť vašim menom či názvom firmy teda ako ho máte registrovaný ak váš email osloví že priateľ či iné oslovenie je to podvod a ďalej sa tým nemusíte zaoberať.

    Ako prijať platbu cez PayPal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.